Automatic updates deployment

Матеріал з Moodle Docs
Перейти до: навігація, пошук

Включення розгортання оновлень

Оригінал: https://docs.moodle.org/31/en/Automatic_updates_deployment
Огляд доступних оновлень плагінів
У Moodle 2.4 і вище, адміністратор може дозволити розгортання оновлень в Адміністрування> Адміністрування сайту> серверів> повідомлення про оновлення. Потім, коли оновлення стають доступні, тисніть на кнопку "Інсталювати це оновлення"

Примітка: Ця функція повинна бути ввімкнена(Доступні повідомлення про оновлення).

Як це працює

 1. Інформація про доступні оновлення, в тому числі URL-адреси з ZIP пакетів нових версій встановлених плагінів, доступні у вигляді веб-сервісу на download.moodle.org.
 2. Коли кнопка "Інсталювати це оновлення" натиснута і розгортання підтверджується на наступній сторінці, самостійно починає виконуватись програма mdeploy.php.
 3. Утиліта mdeploy видає запит, щоб переконатися, ви перейшли саме зі сторінки підтвердження відображуваного на попередньому кроці.
 4. ZIP пакет нової версії витягується з Каталогу Moodle плагінів.
 5. Проста перевірка цілісності виконується, щоб переконатися,що ZIP архів завантажений правильно.
 6. Поточна версія коду плагіна архівується в папку moodledata/mdeploy/archive/ в якості резервного (про всяк випадок якщо у вас були деякі ваші зміни в коді, наприклад).
 7. Поточна папка, що містить плагін видаляється і замінюється з вмістом завантаженого ZIP.
 8. Ваш браузер перенаправляється на сторінку, де нормальна процедура поновлення відбувається.

У цей момент, ви можете розгорнути іншe доступнe оновлення (якщо воно є) або виконувати процедуру оновлення таким же способом, якби ви завантажені вміст ZIP на ваш сайт вручну.

Відключення розгортання оновлень

Є деякі обставини коли бажано не допустити розгортання автоматичних оновлень(наприклад, повна керованість серверів, які можуть мати багато локальних змін, або сайтів, які мають своє власне рішення для розгортання оновлень - наприклад через Git витяги ). Функція може бути відключена повністю, додавши наступний код у файл config.php:

$CFG->disableupdateautodeploy = true;

Можливі проблеми

Відсутня кнопка установки

Якщо функція розгортання оновлень не включена (або якщо вона відключена у файлі config.php), не відображається кнопка для установки оновлення. Коли ця функція включена, то сторінка відображення списку доступних оновлень виконує деякі попередні перевірки, щоб переконатися, що розгортання буде працювати. Якщо попередньо перевірка не вдалася, відображається інформація за допомогою спливаючого вікна.

Плагін файлів недоступний для запису

Під час розгортання, Moodle замінить цілу папку з кодом плагіна з новою версією коду. Веб-сервер повинен мати доступ на запис в папку і весь її вміст. Є кілька способів, як цього домогтися, в залежності від налаштувань веб-сервера та особистих уподобань. Точне місце розташування папки плагіна залежить від типу плагіна. Приклад: Припустимо, ваш веб-сервер Apache на сервері Linux є в якості користувача www-даних. Встановлено Ваш Moodle в /var/www/vhosts/moodle/htdocs. Ви хочете, отримати доступ до папки з вашим Stamp модулем колекції діяльності:

  # cd /var/www/vhosts/moodle/htdocs
  # cd mod
  # chown -R www-data stampcoll
  # chmod -R u+w stampcoll

Див також більше про Встановлення плагінів.

Не можете завантажити пакет

Переконайтеся, що moodle.org/plugins працює. Якщо сайт не працює, ваш сайт Moodle не зможе розпакувати ZIP пакети від нього. Чекайте доки moodle.org/plugins запрацює, а потім спробуйте повторити процедуру розгортання.

Там також може бути проблема з валідації сертифікату SSL. Див сертифікат SSL для moodle.org для отримання додаткової інформації.

Помилки і виключення

Екран Помилки під час розгортання плагіна
Якщо щось піде не так під час розгортання, будь ласка, ретельно прочитайте сторінку помилок і скопіюйте повідомлення про помилку разом з інформацією налагодження для подальшого використання. Крім того, перевірте файл mdeploy.log. Утиліта mdeploy реєструє всі кроки в цьому файлі, розташованого за адресою moodledata / mdeploy / mdeploy.log. Файл журналу зазвичай містить додаткові деталі і надає інформацію, що описує причину збою.

При переході назад з екрану помилки, завжди пам'ятайте, щоб повернутися до екрану зі списком доступних плагінів (де ви натиснули кнопку "Інсталюйте це оновлення» спочатку). Просто повертаючись до попереднього екрана підтвердження або навіть перезавантаження активної сторінка не працюватиме, оскільки запит не пускатиме вас далі. Це призводить до unauthorized_access_exception з повідомленням Неможливо прочитати файл

У наступному розділі описані деякі помилки, які можуть виникнути і як з ними боротися.

Неможливо завантажити пакет (download_file_exception)

Перевірте низ файлу mdeploy.log. Віг, ймовірно, містити рядок, що починається з "cURL помилки" з подальшим номером помилки і cURL описом помилки.

cURL помилка 7 не можливо підключитися до хосту

Переконайтеся в тому, що сайт http://download.moodle.org запущений і працює в даний час. Якщо він не працює, ваш сайт не може викликати веб-служби для добування інформації доступних оновлень. Зачекайте доки http://download.moodle.org працюватиме знову і спробуйте повторно.

cURL помилка 60 (проблема сертифікату SSL)

Це говорить про те, що проблеми з валідації SSL сертифікату віддаленого (moodle.org) сайту. Див сертифікат SSL для moodle.org для отримання додаткової інформації.