History

Матеріал з Moodle Docs
Перейти до: навігація, пошук

Історія

Оригінал: https://docs.moodle.org/31/en/History

Зростаючи в Австралійському необжитому районі в кінці 1970-х, засновник Moodle і провідний розробник Мартін Дугамас (Martin Dougiamas) брав уроки в Школі повітря, де йому з самого раннього віку дали розуміння дистанційного навчання.

Ставши дорослим, він працював, а потім навчався в університеті Кертін, де його досвід роботи з WebCT спонукало його досліджувати альтернативний спосіб онлайн - навчання. У 1999 році він почав тестування ранніх прототипів нового LMS, досвід, який ліг в основу його статті Підвищення ефективності навчання в режимі онлайн . Він зареєстрував слово «Moodle» як товарну марку в Moodle Trust. , і пояснив свій вибір імені в повідомлені на форумі кілька років по тому.

Тривали дослідження: перший в історії сайт Moodle був http://smec2001.moodle.com/ Кертін університету, Пітер Тейлор з Мартіном роблять перший пост на його власному сайті Moodle.com в листопаді 2001 року. Пара опублікувала інтерпретувальний аналіз в ході базі Інтернету побудований з використанням нових курсів інструменту під назвою Moodle.

До кінця 2001 року, Moodle може бути завантажений через CVS (Git прибув в 2010 році і замінений CVS в 2013 році) і основна установка документації буде доступна.

Moodle 1.0 був випущений в серпні 2002 року. Користувачі обговорювали Moodle на новому форумі, переводячи Moodle на різні мови і створення тем. Через рік, перший модуль був випущений Moodle.org і став співтовариством з Moodle, який з Moodle.com представляє комерційний аспект.

Moodle швидко ріс: перший в історії Moodle був проведений в Оксфорді в 2004 році і компанії почали застосовувати Moodle, щоб стати партнерами . , що в 2005 ознаменувало перехід до спеціальних приміщень з Мартіном і 4 іншиими; струм HQ, в Санкт-Річардсона Західний Перт, будинки 16 з 11 працють віддалено. В Іспанії Moodle Moot 2005 року в Лас-Пальмас-де-Гран-Канарія, Mojitos зарекомендувала себе як неофіційний - і згодом офіційно - Moodle Moot drink.(Див. блог: Історія Moodle Mojitos )

З поліпшенням документації та нової сертифікації, Moodle утвердилася до 2007 року в якості ведучого і нагородами LMS з відкритим вихідним кодом . З 1000 зареєстрованих сайтів в 2004 році, він виїхав до півмільйона користувачів в 2008 році і більше мільйона користувачів в 2010 році, з більш ніж 50 партнерами Moodle. Його сховище має переклад AMOS більше 100 мов. Довгоочікуваний Moodle 2.0 вийшов в листопаді 2010 року і в даний час, регулярні релізи принесили розширені можливості кожні шість місяців. Нинішній акцент робиться на мобільних технологіях: офіційний HTML5 додаток був випущений в 2013 році, а остання версія Moodle включає в себе теми, відповідні для всіх розмірів екрану.

Інавгурація конференції Moodle дослідженого в 2012 році послужило нагадуванням, що, однак, висунута технологія, проектування і розробка Moodle керується соціальною конструктивістською педагогікою . У вересні 2013 року, офіційний Moodle Moot, в ЖЖ Moodle , введений понад 9000 учасників основних особливостей Moodle. Викладачам в усьому світі пропонується поділитися своїм досвідом, як це зробив Мартін більше десяти років тому.