Installation Quickstart

Матеріал з Moodle Docs
Перейти до: навігація, пошук

Встановлення - Швидкий старт

Оригінал: https://docs.moodle.org/31/en/Installation_Quickstart

Ця сторінка призначена для адміністраторів, які мають досвід з установкою веб-серверних додатків і поспішають, щоб отримати результат і працювати. В іншому випадку дивіться Встановлення Moodle.

Основні вимоги

 • Вам потрібний робочий веб-сервер (наприклад, Apache), база даних (наприклад, MySQL, MariaDB або PostgreSQL) і PHP налаштовання. Дивіться release notes в документах для вимог до програмного забезпечення.
 • Moodle потрібно ряд розширень PHP. Проте, Moodle перевіряє на початку процесу установки, і ви можете вирішити цю проблему і заново запустити сценарій установки, якщо такі відсутні.
 • Якщо ви хочете Moodle для відправки електронної пошти, необхідна працююча Sendmail (Unix / Linux) на вашому сервері або доступ до SMTP поштового сервера.

Отримання Moodle

Є два основних варіанти:

 • Завантажити потрібну версію з http://moodle.org/downloads ... АБО
 • Потягніть код з репозиторію Git (рекомендується для розробників):
git clone -b MOODLE_27_STABLE git://git.moodle.org/moodle.git

... це дає повну копію репозиторію Moodle, а потім перемикається на стабільну гілку 2.7.

Примітка: Скачати Moodle можна від одного з джерел moodle.org. Інші версії не можуть гарантовати роботу належним чином, бути модернізованими або недопустимими.

Створення бази даних

 • Для використання вибраного сервера баз даних, створіть нову порожню базу даних. Кодування за замовчуванням має бути UTF8. Наприклад, за допомогою MySQL:
CREATE DATABASE moodle DEFAULT CHARACTER SET UTF8 COLLATE utf8_unicode_ci;
 • Створити поєднання користувач/пароль з відповідними дозволами для бази даних. Наприклад (MySQL знову):
mysql> GRANT SELECT,INSERT,UPDATE,DELETE,CREATE,CREATE TEMPORARY TABLES,DROP,INDEX,ALTER ON moodle.* TO [email protected] IDENTIFIED BY 'yourpassword';

Створення каталогу даних

 • Створіть порожній каталог для зберігання Moodle файлів. Він не повинен бути на зоні, що обслуговується веб-сервером і повинен мати дозвів, так щоб користувач веб-сервера міг писати в ньому. Як правило,зробити його належить користувачеві веб-сервера або дати йому написати дозвіл для "всіх".

Встановлення Moodle коду

 • Розпакуйте / перенесіть / скопіюйте код Moodle (отриманий вище), так щоб він обслуговував ваш веб-сервер (наприклад, на основі Debian Linux, перейти до /var/www/moodle)
 • Перевірте дозвіл і переконайтеся, що веб-сервер не має прав на запис в будь-якого з файлів в коді каталогів Moodle (дуже поширена причина зламування сайтів).
 • Якщо вам потрібно налаштувати веб-сервер для обслуговування сайту Moodle з обраним вами URL.

Налаштування Moodle

 • У каталозі Moodle коду, знайти файл config-dist.php і скопіювати його в новий файл config.php (читати наступний крок, Встановлення Moodle).
 • Редагувати config.php у вашому улюбленому редакторі і змінити відповідні налаштування, щоб вказати на вашому сайті довідники та бази даних. Примітка: Moodle створить скрипт config.php для вас, якщо він не існує, але переконайтеся, що ви (пере-) встановити права доступу відповідно після.

Встановлення Moodle

 • Перейти в URL для вашого Moodle сайту в браузері (установка буде автоматична) або запустити версію для командного рядка на (потрібно клі версію PHP):
/usr/bin/php /path/to/moodle/admin/cli/install.php

CLI створює config.php для вас але він не буде працювати, якщо ви створили один в попередньому кроці.

 • Після завершення установки переконайтеся, що ваші права доступу до файлів в порядку, файли Moodle програми (не записаних на веб-сервері) і файлів даних Moodle (записуваних на веб-сервері).

Налаштування cron

 • Ви будете потребувати періодично запускати cron(для Moodle 2.7 і пізніше ми рекомендуємо кожну хвилину). Типовий Unix запис cron буде виглядати наступним чином:
* * * * *  /usr/bin/php /path/to/moodle/admin/cli/cron.php >/dev/null

Дивитися більше варіантів сron.

Вітаємо!

Тепер ви готові використовувати ваш сайт Moodle.

Якщо ви зіткнетеся з проблемами, перевірте Installation FAQ і відвідайте Використання Moodle форум проблем при установці.