Installing add-ons

Матеріал з Moodle Docs
Перейти до: навігація, пошук
Оригінал: https://docs.moodle.org/31/en/Installing_add-ons

Додатки є необов'язковими модулями з додатковими функціями і можливостями Moodle, наприклад, нові види діяльностей, нові опитування, створення нових звітів, інтеграція з іншими системами та багато іншого.

Що мається на увазі під словами «модуль» і «доповнення»?

Moodle = основний код + модулі

ПМодулі можуть бути або стандартні (включені в пакет завантаження Moodle) або додаткові.

Платформи розробки доповнень

ДУЖЕ ВАЖЛИВО Зверніть увагу, що деякі доповнення не були перевірені, і якість і / або придатність для вашого сайту Moodle не була перевірена. Будь ласка, будьте обережні. Доповнення можуть не робити те, що ви очікуєте, це може мати серйозні проблеми з безпекою або сайт може навіть не працювати взагалі. Однак,з плином часу, в системі каталогів доповнення оптимізуються і вдосконалюються.

 • Якщо у вас великий сайт для виробничих цілей, подумайте, чи ви дійсно потребуєте вибраного модуля? Більше можливостей, значить, більше проблем, більше речей, які підуть не так, і більше часу на оновлення.
 • Чи підтримується доповнення? Якщо щось піде не так, ви можете отримати підтримку? Ваші помилки будуть виправлені?
 • Якщо доповнення не працює в майбутній версії Moodle, що ви будете робити з цим?
 • Остерігайтеся патчів (Moodle Плагіни Довідник Інші категорії)! Якщо доповнення змінює або заміняє файли ядра, то будьте дуже обережні. Безпека і якість може бути гарантована лише тоді, коли оновлення (патч) створені офіційним розробником Moodle.

Встановлення доповнення

Щоб встановити доповнення, його вихідний код повинен бути розміщений у відповідному місці всередині каталогу установки Moodle, а далі потрібно перейти в блоці Керування Керування > Керування сайтом > Повідомлення. Є три способи, як доповнення коду може бути розміщене в Moodle.

Починаючи з Moodle 2.5, доповнненя коду може бути розгорнуте зсередини Moodle, або безпосередньо з каталогу Moodle модулів або шляхом завантаження ZIP файлу. Веб-сервер повинен мати доступ на запис в каталог модулів, де повинен бути встановлений новий додаток.

Крім того, код доповнення може бути встановлений вручну на сервері.

Встановлення безпосередньо з каталогу плагінів Moodle

 1. Увійдіть до системи як адміністратор і перейдіть до Керування > Керування сайтом > Модулі > Встановлення модулів.
 2. Натисніть кнопку "Встановити додаток з каталогу модулів Moodle."
 3. Знайдіть потрібний модуль з кнопкою Install, натисніть кнопку Встановити, натисніть кнопку Продовжити.
 4. Переконайтеся, що ви отримуєте повідомлення "Схвалення пройшло! Встановити доповнення."

Встановлення із завантаженого ZIP файлу

 1. Перейдіть в каталог модулів Moodle, виберіть поточну версію Moodle, потім виберіть модуль з кнопкою Download і завантажте файл ZIP.
 2. Зайдіть на свій сайт Moodle як адміністратор і перейдіть до Керування > Керування сайтомо > Модулі > Встановлення модулів.
 3. Завантажте файл ZIP, виберіть відповідний тип модуля, встановіть відповідну позначку, потім натисніть кнопку "Встановити модуль із ZIP файлу".
 4. Переконайтеся, що ви отримуєте повідомлення "Схвалення пройшло! Встановити доповнення ".
Install add-ons
Add-on package validation

Для обох вищевказаних методів, після натискання на кнопку "Встановити модуль", ви будете автоматично перенаправлятися на Керування > Керування сайтом > Повідомлення після закінчення процесу установки (тобто після створення необхідних таблиць бази даних і т.д.).

Встановлення вручну на сервері

Якщо ви не можете розгорнути додатковий код через веб-інтерфейс адміністрування, ви повинні скопіювати його у файлову систему сервера вручну.

По-перше, визначте правильне місце в дереві коду Moodle для вибраного вами типу модуля. Модливі місця:

 • /Шлях/до/Moodle/thema/ - теми
 • /Шлях/до/Moodle/mod/ - модулі діяльності та ресурси
 • /Шлях/до/Moodle/blocks/ - бічна панель блоків
 • /Шлях/до/Moodle/question/type/ - типи питань
 • /Шлях/до/Moodle/course/format/ - формати курс
 • /Шлях/до/Moodle/admin/report/ - звіти адміністратора

Дивитися Dev:Plugins для отримання повного списку всіх типів модулів і їх розташування в межах дерева коду Moodle.

 1. Перейдіть в moodle.org/plugins каталог Moodle модулів; виберіть поточну версію Moodle, потім виберіть модуль з кнопкою Download і завантажте файл ZIP.
 2. Додайте або скопіюйте його на ваш сервер Moodle.
 3. Розпакуйте його в потрібному місці для відповідного типу модуля (або виконайте інструкції по додаванню).
 4. У вашому сайті Moodle (як адміністратор) перейдіть в Керування > Керування сайтом > Повідомлення (для більшості модулів ви повинні отримати повідомлення про те, що модуль встановлено).

Примітка: модулі можуть містити мовні файли. Вони будуть знайдені вашим Moodle автоматично. Ці мовні рядки можуть бути змінені за допомогою стандартного модуля Керування > Керування сайтом > Мова інтерфейсу > Редагування мови. Якщо ви отримуєте "помилка бази даних" при спробі редагувати свої мовні файли, є великий шанс, що мовні файли, включені в завантажений ZIP файл цього додатку, мають проблеми з кодуванням. Якщо ви видалите каталог plugin_name/lang/other_language_different_to_English/ з новими рядками мови і помилка бази даних зникає, то це дійсно так. Будь ласка, повідомте розробника модуля про помилку, щоб вона могла бути виправлена в майбутніх версіях.

Пошук несправностей

Помилки

Якщо ви отримали повідомлення про помилку, будь ласка, ввімкніть налаштування для отримання додаткової інформації про причину помилки.

tool_installaddon/err_curl_exec - cURL error 60 
Це говорить про проблеми з валідації SSL сертифікату віддаленого (moodle.org) сайту. Це також відома проблема Moodle на ОС Windows 7, що працюють під пакет Moodle для Windows. Див сертифікат SSL для moodle.org для отримання додаткової інформації та можливих рішень.

Сталася помилка прав доступу до файлів

Поширена помилка після встановлення модулів в тому, що коли ви створюєте екземпляр модуля, а потім зберігаєте і показуєте його, він повідомляє про помилку, "трапилася помилка прав доступу до файлів. Будь ласка, перевірте дозвіл на сценарій та каталог, в якому він знаходиться, і спробуйте ще раз." Якщо ви отримаєте це, права доступу до файлів з пакета швидше за все мають формат 711, що запобігає їх правильній роботі. З допомогою вашого улюбленого FTP-клієнта або через ваш веб-хостинг в панелі керування, встановіть права на всі файли і каталоги встановленого модуля, наприклад: /moodle/mod/[myplugin]/ в 755, а потім подивіться, чи ви можете ви успішно переглянути файли.

При встановленні вручну

 • Перевірте дозволи. Веб-сервер повинен бути в змозі читати файли плагіна. Якщо решта Moodle працює, то спробуйте зробити дозвіл для модулів.
 • Ви точно розпакували або встановили модуль в правильному місці?
 • Оскільки Moodle модуль сканує каталоги для нових модулів, у вас не повинно бути ніяких інших файлів або каталогів. Переконайтеся, що ви видалили файл zip і не перейменували старі версії модуля іншим ім'ям.
 • Переконайтеся, що ім'я каталогу для модуля є правильним. Всі імена повинні збігатися. Якщо змінити ім'я, то він не буде працювати.

Отримання допомоги

Запитайте на відповідному форумі в розділі Використання Moodle. Переконайтеся, що ви описали вашу систему (в тому числі версію MySQL, PHP і т.д.), те, що ви намагалися зробити і те, що вийшло. Скопіюйте повідомлення помилки яка у вас виникла, разом з її номером. Додайте посилання на версію додатку яку ви завантажили (деякі мають дуже схожі імена).

Видалення додатків

Щоб видалити додатки потрібно:

 1. Увійти до Керування > Керування сайтом > Модулі > Огляд модулів і натисніть на надпис Видалити навпроти модуля, який ви хочете видалити.
 2. Використовуюйте файловий менеджер для видалення каталогів модуля відповідно до інструкцій.

Огляд плагінів

Огляд модуля

На сторінці модулів в Керування > Керування сайтом > Модулі > Огляд модулів перераховані всі встановлені модулі, разом з номером версії, активністю (включений або виключений) і налаштуванням (якщо є).

Кнопка "Перевірити наявність оновлень" дозволяє адміністраторам швидко перевірити оновлення для стандартних модулів або доповнень, встановлених на сайті (з розділу модулів). Будь-які доступні оновлення виділені, з додатковою інформацією та посиланням для завантаження в колонці приміток навпроти модуля.

Оновлення модуля зсередини Moodle

У Moodle 2.4 і вище, адміністратор може запустити оновлення в Керування > Керування сайтом > Сервер > Повідомлення оновлень. Потім, коли оновлення доступні, кнопкa "Встановити це оновлення " буде показана на сторінці перегляду модулів. Дивись розгортання Автоматичного оновлення для більш докладної інформації.

Запобігання установки доповнень зсередини Moodle

При необхідності можна запобігти встановленню та оновленню модулів зсередини Moodle шляхом копіювання наступних рядків коду з сщташп-dist.php і вставляючи їх в config.php.

// Use the following flag to completely disable the On-click add-on installation
// feature and hide it from the server administration UI.
//
//   $CFG->disableonclickaddoninstall = true;

Див також