Upgrading

Матеріал з Moodle Docs
Перейти до: навігація, пошук

Модернізація

Оригінал: https://docs.moodle.org/31/en/Upgrading

На цій сторінці детально пояснюється, як оновити Moodle. Опис процесу див. у розділі Upgrade overview.

Перевірте вимоги

Переконайтеся, що Ваш сервер відповідає всім вимогам для 2.7 за такою комбінацієюКерування > Керування сайтом > Сервер > Environment

Примітка: Ви можете виконати оновлення до Moodle 2.7 від Moodle 2.2 або пізнішої версії. При оновленні з більш ранніх версій, необхідно виконати оновлення до upgrade to 2.2 в якості першого кроку.

Перед оновленням

Ми радимо Вам перевіряти оновлення спочатку на копії Вашого виробничого майданчику, щоб переконатися, що воно працює так, як Ви очікували

Теми

Всі стандартні теми, присутні в Moodle 2.6 (і вище), за винятком чистої теми, були видалені з Moodle 2.7 (див MDL-43784). Користувацькі теми та теми з каталогу Модулів не впливають, якщо вони не використовують одну з віддалених тем в якості батьківської теми. Якщо тема раніше була вилучена, то вона буде знову нова і буде називатися Чистою.

Для сайтів, які бажають продовжити за допомогою будь-якого видалення стандартні теми або теми, спираючись на стандартну тему в якості батьківської теми, крім чистої, ми рекомендуємо Вам використовувати наступний процес:

  1. Завантажити 2.7 версії Moodle, але поки що не запускайте оновлення.
  2. Завантажити 2.7 версії теми, з Themes section of the Moodle plugins directory (або за посиланнями нижче) в moodle/theme/
  3. Продовжити оновлення.

Можна скопіювати відсутні теми у Moodle після оновлення, але це має статися до того, як користувачі сенсорної системи, у іншому випадку тема-пов'язані з параметрами можуть бути втрачені. Порушені теми (посилання для завантаження)...

Afterburner plugins db github

Anomaly plugins db github

Arialist plugins db github

Binarius plugins db github

Boxxie plugins db github

Brick plugins db github

Formal [[White ]] github

Form Factor plugins db github

Fusion plugins db github

Leatherbound plugins db github

Magazine plugins db github

Nimble plugins db github

Nonzero plugins db github

Overlay plugins db github

Serenity plugins db github

Sky High plugins db github

Splash plugins db github

Standard plugins db github

Standard old plugins db github

Примітка:

Тільки встановлені надбудови на теми оновлюються автоматично під час оновлення, не стандартні теми. Оскільки стандартні теми були видалені з Moodle 2.7, їх доведеться повторно додати.

Питання оновлення

В Moodle 2.1 відбулося редагування оновлення. Як пояснили в the upgrade documentation for that version, стало можливо затримка частин бази даних, оновлення можна виконати пізніше. Перед оновленням до Moodle 2.7, ця модернізація повинна бути завершена. Це вплине на Вас, якщо...

 • Ваш сайт почав працювати на версії 2.0.x і Moodle
 • при оновленні до Moodle 2.1 або 2.2, необхідно використовувати складний об'єкт, щоб затримати частину питання двигун оновлення (як описано the upgrade documentation for that version)
 • Ви досі не завершили оновлення.

... Тобто, Ви повинні завершити його перед оновленням до Moodle 2.7.

Ви можете перевірити, подивившись в нижній частині сторінки середовища на Вашому сайті, забезпечуючи Ви працюєте версію пізніше, ніж 2.4.9, 2.5.5 або 2.6.2. Якщо у Вас є проблеми, він повідомить Вас. Якщо немає жодної згадки питань, Ви можете забути про це.

Це навряд чи вплине на більшість користувачів.

Резервне копіювання важливих даних

Є три напрямки, які повинні бути збережені перед будь-яким оновленням:

 1. Moodle Програмного забезпечення(наприклад, все server/htdocs/moodle)
 2. Moodle завантажених файлів (наприклад, на сервер/moodledata)
 3. Moodle бази даних (наприклад, Postgres або MySQL дамп бази даних)

Див. Site backup для отримання більш конкретної інформації.

Помістити свій сайт в режим обслуговування

Перш ніж перейти до оновлення Вашого сайту, Ви повинні помістити його в maintenance mode , щоб зупинити всіх користувачі без прав адміністратора та увійти в систему.

Перевірте надбудови на оновлення

Якщо у Вас є Automatic updates deployment можливо, Ви будете в змозі оновляти доповнення автоматично під час оновлення. Просто переконайтеся, що Ви перевірили наявність оновлень (через кнопку) на модуль, який з'явиться на екрані. Якщо Ви оновлюєте надбудови вручну, це хороший момент, в даний час, щоб перевірити в каталозі Moodle Plugins directory чи є версія 2.7 доступна для будь-яких модулів, раніше встановлених на Вашому сайті. Якщо так, потрібно завантажити додатковий пакет. В наступному кроці Вам буде потрібно скопіювати його у відповідне місце у Вашому коді Moodle (див. Installing add-ons).

Оновлення відбудеться як частина Moodle в процесі оновлення. Якщо данні призведуть до збою оновлення, як правило, Ви можете видалити доповнення коду, а не вилучити його з меж Moodle, так, що дані, які пов'язані з нею, не видаляється.

Установка нового програмного забезпечення Moodle

Стандартний пакет установки

 1. Переміщення Вашого старого програмного забезпечення Moodle програмних файлів в інше місце. Не просто скопіювати нові файли поверх старих файлів.
 2. Розархівувати або розпакувати файл оновлення, так що всі нові Moodle програма, файли знаходилися в теці, старі файли, використовувані, щоб бути на сервері. Moodle буде налаштовувати SQL і moodle дані, якщо вони потребують оновлення.
 3. Скопіюйте ваш старий config.php file назад на нову директорію Moodle.
 4. Як вже згадувалося вище, якщо у вас встановлені які-небудь користувацькі додатки на сайті, Вам необхідно додати їх на новий код дерева зараз. Важливо переконатися, що Ви отримаєте правильну версію для Вашої нової версії Moodle. Будьте особливо обережними, щоб не перезаписувати будь-код в новій версії Moodle.
 5. Не забудьте також скопіювати теку moodle каталог. Якщо Ви не отримаєте "fatal error $cfg" - дані коріння не настроєно належним чином.

Linux

mv moodle moodle.backup
tar xvzf moodle-2.7.tgz

Далі, скопіюйте Ваш config.php всі модулі, і Ваш .htaccess файл, якщо ви створили один (переконайтеся, що власні модулі правильний варіант для Вашого нового Moodle перший):

cp moodle.backup/config.php moodle
cp -pr moodle.backup/theme/mytheme moodle/theme/mytheme
cp -pr moodle.backup/mod/mymod moodle/mod/mymod

Не забудьте зробити moodle/config.php (і інший вихідний код) для читання на Вашому www-сервері. В ідеалі файли не повинні бути доступні для запису на Вашому сервері. Якщо використовувати cron, подбайте про те, щоб cron.php виконувався і використовував правильну php команду:

chmod 740 admin/cli/cron.php (some configurations need chmod 750 or chmod 755)
copy the first line from cron.php (if it looks like '#!/usr/local/bin/php' or '#!/usr/local/bin/php5.3', no need to copy '<?php')

у разі, якщо це необхідно.

З Допомогою Git

Ви можете використовувати Git для оновлення або модернізації Вашого сайту. Див. Git for Administrators для деталей.

Командний рядок оновлення

На серверах Linux, Moodle 2.7 підтримує виконання upgrade from the command line, , а не через веб-браузер. Це, швидше за все, буде більш надійним, особливо для великих сайтів.

Завершення оновлення

Останній крок-запускають процеси оновлення в межах Moodle. Для цього просто перейдіть в Керування > Керування сайтом " > " Повідомлення".

Moodle автоматично виявить нову версію і виконайте всі SQL бази даних або файлової системи оновлення, які необхідні. Якщо там є те, що Ви не можете зробити самі (це буває дуже рідко), то Ви побачите повідомлення, які говорять, що потрібно робити. Припустимо, що все йде добре (ніяких повідомлень про помилки), то Ви можете почати користуватися Вашою новою версією Moodle і насолоджуватися новими можливостями! Примітка: якщо ви використовуєте кілька серверів, то ви повинні очистити всі кеші вручну (через " Керування " > " Керування сайтом " > " Розробники " > Повністю очистити кеш) після завершення оновлення на всіх серверах.

Фатальна помилка: Максимальний час виконання 30 секунд...

Якщо Ваш сервер використовує основну мову, крім англійської, Ви можете зіткнутися з " Фатальною помилкою: Максимальний час виконання 30 секунд при спробі оновити її. Ви можете збільшити час до максимального, який = 160 секунд, в php.ini дати сценарію достатньо часу, щоб обробити оновлення мови. В іншому випадку, Ви можете перемикнути типово на англійську мову, перш ніж робити оновлення і для вихідної мови, після успішного оновлення. Див. обговорення на форумі https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=119598

Після оновлення

В config.php файл з інсталяційного повинно працювати нормально, але якщо Ви подивитеся на config-dist.php, то Ви можете побачити, що Moodle 2.7 більше різних опцій (наприклад, база даних драйверів і налаштувань). Це гарна ідея, щоб карта старого config.php була налаштувана до нової, заснованої на 2.7 config-dist.php.

Cron

Cron отримав серйозне оновлення (MDL-25499) і тепер має підтримку як планових, так і спеціальних завдань. Переваги цих змін є:

 • Розклад для кожної задачі можуть бути налаштовані адміністратором;
 • Завдання можуть виконуватися паралельно;
 • Cron процеси, використовують блокування, щоб запобігти проблем, ті ж завдання виконуються одночасно на різних процесах;
 • Кластери підтримуються за допомогою декількох однакових вузлів програми , ви можете запустити cron на всі інші програми.

Результатом цього є те, що cron можна запускати набагато частіше, це означає (наприклад) пости на форумі які можуть бути відправлені раніше. Щоб скористатися перевагами нової системи cron тепер настійно рекомендуємо адміністраторам збільшити частоту, що cron виконувався як мінімум один раз в хвилину.

Завдання

Старий assignment (2.2) модуль був видалений з ядра і був замінений заглушкою для підтримки прозоро перевизначення URL-адрес і курс відновлення резервних копій старого модула на новий. Якщо ви все ще використовуєте старий assignment (2.2) модуль, після оновлення системи до Moodle 2.7 все assignment (2.2) діяльність буде прихована. Вам потрібно запустити Assignment upgrade tool ООН-приховувати діяльність. Якщо вам, дійсно потрібно продовжувати використовувати старий assignment (2.2) модуль, необхідно оновити код Moodle 2.7, а потім замінити "mod/assignment" папка з однієї з https://github.com/moodlehq/moodle-mod_assignment/release до завершення оновлення.

фільтр мамематики

Moodle 2.7 поставляється з новим математики фільтр, заснований на MathJax Це альтернатива існуючих текстових фільтрів. Математика Jax-фільтр включений за замовчуванням для нових сайтів, але не для оновлення. Ви можете відключити текстовий фільтр і включити математику Jax фільтр. Є деякі параметри сумісності та інші параметри, які можуть бути змінені для MathJax filter.

Можливі проблеми, які можуть вплинути на вас в Moodle 2.7

Предмети будуть включені тут...

Журнал користувача-звіти

Moodle 2.7 перемістився в новий Logging API, що дозволяє більш детальні і гнучкі зберігання журналів. Типово після оновлення Moodle більше не зберігаються дані в таблицю " Журнал". Усі стандартні звіти і модулі, які використовуються для доступу до цієї таблиці, роблять перетворення для підтримки нових API і legacy 'log' Таблиця. Зрозуміло, що там може бути custom 3rd party plugins, що не може бути замінено відразу або написати значимої інформації у " Журнал " настільний або вимагати доступ до нього. У цьому випадку адміністратор повинен дозволити запис у застарілих журналів: Керування сайтом > Модулі > Журнал подій > Керування способами збереження журналу подій для входу в меню "журнал застарілі дані". Ви також можете відключити "стандартний журнал" таким чином, Ваша система не має подвійного ведення журналу.

Moodle 2.3, 2.4, 2.5 і 2.6 поліпшення

Див. також