Working with files

Матеріал з Moodle Docs
Перейти до: навігація, пошук

Робота з файлами

Оригінал: https://docs.moodle.org/31/en/Working_with_files
 • Moodle, для викладача, забезпечує простий спосіб представлення матеріалів для своїх студентів. Ці матеріали можуть приймати форму файлів, таких як текстові опрацьовані документи або слайдшоу презентацій. Матеріали можуть бути відображені на сторінці, або у вигляді окремих елементів, або в комплекті разом всередині тек. Один вчитель, наприклад, може хоче поділитися деяким документом досліджень у форматі PDF; інший може мати теки екзаменаційних зразків документів для студентів, щоб завантажити.
 • Більшість типів файлів можуть бути завантажені і доступні через Moodle, але студент повинен мати правильне програмне забезпечення, щоб мати можливість відкривати їх.

Додавання файлів

Щоб додати файли в курсі Moodle, Ви повинні спочатку переконатися, що у Вас включенний режим редагування.

Перетягування

 • Якщо Ви використовуєте сучасний браузер, Ви можете просто натиснути і, утримуючи її перетягнути файл прямо на вашій сторінці курсу. Ви знатимете, чи доступне перетягання вам, тому що ви бачитимете повідомлення у верхній частині екрану:

Dragdropmessage.png

Щоб перетягнути теку, Ви повинні спочатку стиснути її за допомогою програми, яка є на Вашому комп'ютері.

Додати ресурс або діяльність

 • Замість перетягування, Ви можете натиснути на посилання "Додати дію або ресурс" і вибрати або File або Folder від діяльності вибору серверів (або вибрати з меню "Додати ресурс" в випадаючому меню.
Вибір файлу або теки в списку вибору діяльності
Випадає меню "Додати ресурс"
 • Екран для завантаження і відображення файлу (або теки з файлами) містить кнопку "Додати". Натиснувши на цю кнопку ви перейдеете до File picker, який є ім'ям, даним для зберігання файлів та області доступу в межах Moodle. Дізнайтеся більше про місця,з яких можна завантажити або додати файли на сторінці типу File picker.
 • Також є блок (зі стрілкою), в яке Ви можете перетягнути файл прямо з Вашого робочого столу в Moodle.(Зверніть увагу, що в даний час не працює з Internet Explorer).
Місце для перетягування файлів

Перегляд завантажених файлів

 • Після завантаження файли відображаються у вигляді ескізів у вікні менеджера файлів для легкого розпізнавання.
 • При перегляді файлів можна легко перемикатися між іконками вигляду таблиці з розмірами і датами, або ієрархічного подання списку.
Вибір файлів у вигляді піктограм
Вибір файлів у вигляді таблиці
Вибір файлів ієрархічне представлення списку

Редагування або оновлення завантажених файлів

 • При натисканні на ім'я завантаженого файлу, відкривається спливаюче діалогове вікно, яке дозволяє швидко змінювати відомості про файл.
Інформація про файл

Створення псевдоніма / ярлик

 • Коли завантажений файл - або файл з приватних файлів, Dropbox, файлової системи або сховища EQUELLA - використовується повторно в іншому місці на Moodle, вчитель має можливість зробити копію (нових, не пов'язаних версій) або створити ярлик або псевдонім. (Примітка: Раніше псевдонім зроблений в файлі зберігається в Box.net, проте з Box.net API v2 це вже не можливо.)
 • Якщо створюється псевдонім, потім, коли початковий файл оновлюється, він буде змінюватися у всіх випадках псевдоніма. Так вчитель може додати курс нотаток до своїх особистих файлів, наприклад, а потім додати їх у рядді курсів. Коли вчитель вносить зміни в файл у свої особисті файли, ця зміна буде відображено у всіх примірниках конспектів.
 • Псевдонім може бути визнаний його ескізом. Побачте різницю на скріншоті нижче між вихідним файлом (ліворуч) і псевдонімом (праворуч):
Створення псевдоніма
Shortcut1.png

Області, в яких псевдоніми не можуть бути зроблені

Псевдонім не може бути зроблено в наступних областях Moodle:

 • призначення, надання
 • кріплення посту на форумі
 • семінар подання
 • вікторини, твір
 • бази даних, поле діяльності файлу

Це необхідно для запобігання таких випадків, коли студент завантажуватиме елемент для оцінки і потім згодом змінюватиме оригінал у своїх особистих файлах. Коли студент використовує файл з власних файлів в одному з цих випадків, він не бачитиме варіанти "скопіювати" або "створити псевдонім". Нижче наведено приклад файлу додається до завдання:

Подання призначення не дозволяє створити псевдонім

Див також