Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина (Незаразна патологія тварин). ОС: PhD. Семестр: 2. ЕКТС: 4.
Викладач: Ковпак Віталій Васильович, професор кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин.
Анотація: Вибіркова навчальна дисципліна «Біотехнологія репродукції тварин» – спрямована на сформування у здобувача чіткого уявлення про клітинні та ембріологічні основи запліднення in vitro, кріоконсервування статевих клітин та ембріонів; сучасні методи допоміжних репродуктивних технологій у ветеринарній медицині та біології. Робоча програма передбачає вивчення здобувачами дисципліни впродовж одного семестру і реалізується через проведення лекцій, лабораторних занять та самостійної роботи студентів.
П23

Спеціальність: 091 Біохімія крові. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ЄКТС: 6.
Автор: Калачнюк Лілія Григорівна, д-р біол. наук, професор кафедри біохімії і фізіології імені академіка М.Ф. Гулого.
Анотація: У курсі «Біохімія крові» розглядаються питання класичних і сучасних методів та методичних підходів визначення показників крові. Особливо увага надається теоретичним і методичним основам дослідження метаболічних процесів організму за показниками крові (зокрема біохімічними) за різних фізіологічних станів тварин. Поряд з класичними методами біохімічних досліджень обміну речовин розглядаються також і сучасні методичні підходи визначення біохімічних показників крові, за якими можна охарактеризувати можливі зміни метаболічних процесів.

П21

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина (Незаразна патологія тварин). ОС: PhD - Доктор філософії з ветеринарної медицини. Семестр: 2. ECTS: 4.
Автор: Томчук Віктор Анатолійович, завідувач кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф Гулого; Грищенко Вікторія Анатоліївна, професор кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф Гулого; Цвіліховський Валерій Іванович, доцент кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф Гулого.
Анотація: Курс передбачає формування теоретичних знань та практичних навичок в аспірантів з питань методології проведення різноманітних біохімічних досліджень та комплексної оцінки біохімічних показників біологічного матеріалу, отриманого від хворих тварин, для визначення функціонального стану їх організму та лабораторної діагностики хвороб різних систем і органів, правильної інтерпретації одержаних результатів, а також забезпечення системи управління якості функціонування біохімічних лабораторій.
Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОС: PhD. Семестр: 1. ECTS: 3.
Лектори: Мазуркевич Анатолій Йосипович – док. вет. наук, професор кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка; Борисевич Борис Володимирович – док. вет. наук, професор кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка.
Анотація: Мета курсу – пізнання глибинних механізмів розвитку патологічних процесів  в організмі тварин за різних видів патологічних процесів, а також методів виявлення проявів функціональних і структурних змін на різних організаційних рівнях організму.

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОС: Доктор філософії. Семестр: 1. ECТS: 4.
Автор: Грушанська Наталія Геннадіївна - професор кафедри терапії і клінічної діагностики.
Анотація: У курсі розглядаються  питання наукового обгрунтування  клінічної діагностики незаразних хвороб тварин з  використанням неінвазивних методів.

НН19

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОР: PhD. Семестр: 2. ECTS: 5.
Автор: Мазуркевич Анатолій Йосипович - док. вет. наук, професор кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка; Малюк Микола Олексійович – док. вет. наук, доцент, зав. кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка.
Анотація: Мета викладання дисципліни - освоєння здобувачами знань та умінь з вивчення основних властивостей стовбурових клітин тваринного походження в процесі їх отримання, виділення, культивування та застосування у ветеринарній медицині і біології; вивчення особливостей перебігу типових патологічних процесів та морфофункціональних змін за патології окремих органів і систем, що потребують стимуляції процесів відновлення їх структури і функції; встановлення показників для можливості трансплантації МСК чи продуктів клітинних технологій; підготовка тварин-реципієнтів до трансплантації; підготовка ветеринарного засобу клітинної терапії для трансплантації; дослідження особливостей імунних реакцій в організмі тварини-реципієнта під впливом стовбурових клітин після трансплантації їх з терапевтичною метою.

П21

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ЄКТС: 5.
ВикладачіДухницький Володимир Богданович - професор кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії; Деркач Ірина Михайлівна - доцент кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії; Іщенко Вадим Дмитрович - завідувач кафедри фармакології, паразитології і тропічної ветеринарії.
Анотація: Метою вивчення дисципліни "Лікарські засоби та отруйні речовини" є формування у здобувачів сучасних наукових знань з пошуку, створення, дослідження і застосування лікарських засобів тваринам при незаразних, інфекційних і паразитарних захворюваннях, методів діагностики і профілактики отруєнь тварин пестицидами, кормовими добавками, отруйними рослинами, лікарськими засобами та методів контролю за якістю кормів, питної води, продукції тваринництва, також інших обєктів ветеринарного нагляду і критеріїв їх безпечного використання.

Рік останньої атестації: 2022

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОС: Доктор філософії. Семестр: 1. ЄКТС: 5.
Автори: Вальчук Олександр Анатолійович, доцент, завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин; Ковпак Віталій Васильович, доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин; Мазур Валерій Миколайович, доцент кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин
Анотація: Пропонована дисципліна покликана ознайомитись з процесами наукового дослідження, його структурою та методами. Виробити у дослідника вміння застосовувати нові методи досліджень, в основі яких знаходяться ідеї і принципи системного підходу; навчитися проводити дослідження; інтерпретувати результати наукової діяльності.

Рік останньої атестації: 2021

Спеціальність: 091 Біохімія крові. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ЄКТС: 3.
Викладач: Калачнюк Лілія Григорівна, д-р біол. наук, професор кафедри біохімії і фізіології імені академіка М.Ф. Гулого.
Анотація: У курсі дисципліни розглядається роль і значення розвитку нових тенденцій біологічних досліджень біоресурсів та розроблення науково- практичних основ, методів і підходів за напрямами: біохімії; радіобіології; ботаніки та фізіології рослин; фітопатології, стосовно біологічних процесів у живих організмах; фундаментальних та прикладних проблем вивчення їх функціонування за дії чинників різної природи і створення моделей окремих їх функцій та способів прогнозування життєдіяльного стану; раціонального користування біоресурсами на основі знань біологічних процесів та сприяння їх відновленню, а також формування безпечних умов існування, рослин, тварин і людини; підвищення продуктивності живих організмів та якості продукції в результаті коригування біологічних процесів.

П21

Спеціальність: 091 Біохімія крові. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ЄКТС: 6.
Автор: Калачнюк Лілія Григорівна, д-р біол. наук, професор кафедри біохімії і фізіології імені академіка М.Ф. Гулого.
Анотація: У курсі «Новітні методи у біологічних дослідженнях» розглядаються питання методичних підходів із застосуванням полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) за вивчення і характеристики біохімічних процесів у біооб’єктах та етика використання ПЛР. Особливо увага надається як теоретичним, так і методичним основам вивчення біохімічних процесів за використання ПЛР, а також переваги її застосування у біологічних дослідженнях. Поряд з цим розглядаються вимоги до організації роботи у ПЛР-лабораторії, підготовки і проведення ампліфікації фрагментів нуклеїнових кислот та способи детекції й аналізу ампліфікаційних продуктів. Вивчаються також модифікації ПЛР, їх характеристика та ефективність використання.

П21

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОС: PhD. Семестр: 2. ЄКТС: 5.
Лектори: Мазуркевич Анатолій Йосипович – док. вет. наук, професор кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка; Борисевич Борис Володимирович – док. вет. наук, професор кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка; Мельник Олег Петрович – док. вет. наук, професор, зав. кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка; Хомич Володимир Тимофійович – док. вет. наук, професор кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка.
Анотація: Мета викладання дисципліни -  поглиблене вивчення будови організму тварин на макро- і мікроструктурному рівнях,  його життєдіяльності за хвороби, основних закономірностей виникнення, розвитку та завершення патологічних явищ в організмі тварин, які супроводжують хворобу від її виникнення і до закінчення, характеру структурних змін в окремих органах і тканинах. Завдання:  закріпити у здобувачів клінічне мислення з поглибленими знаннями  структури і функції органів та систем організму та характеру їх зміни за різних видів патології для усвідомленого встановлення діагнозу і обґрунтованого лікування хворої тварини.

П21

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина (Незаразна патологія тварин). ОС: PhD - доктор філософії з ветеринарної медицини. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Викладач: Шарандак Павло Васильович – д-р вет. наук, доцент кафедри терапії і клінічної діагностики.
П24

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОР: PhD. Семестр: 1. ECTS: 5.
Лектори: Викладачі кафедри біохімії і фізіології ім. акад. М.Ф.Гулого - Карповський Валентин Іванович, д-р вет. наук, професор; Трокоз Віктор Олександрович,  д-р. с.г. наук, професор; Кладницька Лариса Володимирівна, д-р вет. наук, доцент; Журенко Олена Василівна, д-р вет. наук, доцент.
Анотація: Мета викладання дисципліни - дати теоретичні і практичні знання з перебігу фізіологічних процесів в організмі тварин, навчити їх методів управління фізіологічними функціями для забезпечення здоров’я, збільшення продуктивності, покращення якості продукції тваринництва. Завдання: закріпити у здобувачів мислення з поглибленими знаннями процесів життєдіяльності організму тварин і його складових (клітин, субклітинних структур, тканин, органів та систем органів) у їх єдності і взаємозв’язку з оточуючим середовищем.

П21

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина (Ветеринарна репродуктологія). ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ЕСТS: 4.
Автор: Вальчук Олександр Анатолійович - завідувач кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин.
Анотація: Дисципліна вивчає вивчає перебіг фізіологічних і патологічних процесів у репродуктивних органах і молочній залозі ссавців, їх регуляцію, розробляє методи біотехнології відтворення, діагностики, прогнозування, лікування і профілактики акушерських, гінекологічних та андрологічних хвороб сільськогосподарських, домашніх, промислових і диких тварин.

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина. ОС: PhD - доктор філософії з ветеринарної медицини. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Викладач: Дишлюк Надія Володимирівна - професор кафедри анатомії, гістології і патоморфології тварин ім. акад. В.Г. Касьяненка.
Анотація: Метою вивчення дисципліни «Тканини і клітини органів гемопоезу та лімфопоезу тварин» є формування у здобувачів професійних знань з питань будови органів імунної системи тварин у нормі на макро- і мікроскопічному рівні, їх розвитку, топографії, клітинного складу, функціональних особливостей та методів проведення гістохімічних і імуногістохімічних досліджень, оволодіння технікою мікроскопії гістопрепаратів.
П24

Спеціальність: 211 Ветеринарна медицина (Незаразна патологія тварин). ОС: PhD – доктор філософії з ветеринарної медицини. Семестр: 2. ECTS: 4.
Викладач: Кладницька Лариса Володимирівна - д-р вет. наук, професор, професор кафедри біохімії і фізіології тварин ім. акад. М.Ф. Гулого.
Анотація: Навчальна дисципліна «Фізіологія клітини та її онкотрансформація» – спрямована на формування у здобувача чіткого уявлення про морфофункціональні властивості клітини та їх зміни у процесі життєвого циклу та за онкотрансформації  клітини; умови та фактори, що впливають на  процеси проліферації  клітини; функції органел клітини; мембранні, цитоплазмові та ядерні маркери функціонального стану в нормі та за онкотрансформації; зміни ядерно-цитоплазмового співвідношення в нормі та за онкотрансформації клітини.
П24