Лекція 2.4. Герпесвірусна інфекція

1. Герпесвірусна інфекція

1.8. Лікування.

Хвору тварину необхідно помістити в тепле, без протягів приміщення. Призначають дієтичну годівлю у вигляді рідких варених кормів з рибних і м'ясних бульйонів, сирих яєць, теплого молока, каш, протертих овочів і вареного яловичого, курячого або рибного фаршу.

З медикаментозних препаратів широко використовують імуномодулятори: інтерферон, який закапують у ніс і очі по 1–2 краплі 3–4 рази в день протягом тижня, а також анандин, камедон, тимоген, тималін.

Рекомендують також вводити хворим дворазово підшкірно або внутрішньом'язово нормальний людський імуноглобулін по 0,5–1 мл один раз у 2–3 дні або протигрипозний за тією ж схемою до одужання.

Для пригнічення секундарної мікрофлори парентерально вводять антибіотики: цефамезин, клафоран, ампіцилін, ампіокс, бензилпеніцилін натрію і калію та ін. Левоміцетин, ампіцилін, пеніцилін можна задавати всередину. Окрім антибіотиків, всередину можна задавати сульфаніламіди – бісептол, гросептол, септрим, етазол, фталазол, сульфадимезин, норсульфазол, сульфален та інші згідно з інструкцією із застосування.

Ослабити алергію у хворої тварини можна за допомогою антигістамінних препаратів. Димедрол вводять внутрішньом'язово по 0,2–0,5 мл 2–3 рази в день, тавегіл по 0,1–0,5 мл 2–3 рази на добу, а супрастин, піпольфен, фенкарол та інші згідно з анотацією.

Паралельно з антибіотиками ін'єктують підшкірно або внутрішньом'язово вітаміни групи В і аскорбінову кислоту. Показані полівітамінні препарати.

Симптоматичне лікування включає призначення відхаркувальних, протиблювотних, серцевих, заспокійливих та інших препаратів у загальноприйнятих дозах. Ніс і очі очищають від запального ексудату тампонами, змоченими дезінфікувальними речовинами (фурацилін, борна кислота та ін.) або настоями лікарських рослин (ромашка, череда, календула, звіробій та ін.).

При важкому перебігу хвороби підшкірно вводять по 5–20 мл 5% розчину глюкози, а також 0,9% розчин натрію хлориду або розчин Рінгера. Ін'єкції повторюють через кожні 4–6 годин до видужання.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла