Лекція 1.5. Парвовірусний ентерит
1. Парвовірусний ентерит
1.6. Патолого-анатомічні зміни.
Відзначають сильне виснаження тварин і обширні катаральні і геморагічні запалення тонкого і товстого відділів кишечника (особливо голодної, клубової та ободової кишок). Однак головним чином знаходять зміни, в першу чергу, в кишечнику. Слизова оболонка його набрякла, нерівна, катарально або геморагічно запалена (рис.49).
Рис. 49. Геморагічне запалення стінки тонкої кишки
(Photograph by Departament of Veterinary Pathology
© 2004 University of Georgia Research Foundation Inc.)
Вміст кишечника рідкий, забарвлення від брудно-жовтого до темно-червоного. На слизовій оболонці кишечника ерозії. У калі міститься багато слизу і жовчі. Селезінка збільшена з інфарктами і фібринозними плівками. Мезентеріальні лімфовузли збільшені, геморагічно запалені.
Під час гістологічного дослідження спостерігається атрофія епітелію тонкого кишечника. Руйнування крипт кишечника може проявлятися локально або дифузно в деякій залежності від тривалості хвороби. Поверхня епітелію ворсинок також зруйнована, що може бути виявлено тільки у свіжих випадках розтину трупа тварин (рис. 50).
Рис. 50. А) Нормальна кишкова ворсинка.
В) Інфікована ворсинка. Руйнування і некроз ворсинки
(Dan Beisel and Kip Carter © 2004 University of Georgia Research Foundation Inc.)
Некрози можуть зустрічати в лімфатичних тканинах, вузлах, тимусі. У цуценят 4–6 тижневого віку спостерігають підгострий фібринозний міокардит, а в м'язових волокнах серця внутрішньоядерні включення.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла