Лекція 2.1 Вибір ПЛК

1. Що таке ПЛК?

1. Визначення  

Програмований контролер - це цифрова обчислювальна операційна електроніка, призначена для використання в промислових умовах. Він використовує програмовану пам'ять для зберігання оперативних вказівок, таких як логічні операції, керування послідовністю, терміни, підрахунки та арифметичні операції, а також контролює різні типи машин за допомогою цифрових та аналогових входів і виходів. процес виробництва. Програмовані логічні контролери та пов'язані з ними периферійні пристрої повинні бути спроектовані таким чином, щоб їх можна було легко інтегрувати з промисловими системами управління та легко розширювати їх функції.


Класифікація 2.PLC

Широкий спектр продуктів ПЛК має різні характеристики та продуктивність. Для PLC класифікація зазвичай базується на різниці в структурі, функціях та кількості входів / виходів.

 2.1. Класифікація за структурою

Відповідно до структури ПЛК, його можна розділити на два типи: інтегральний тип і модульний тип.

 (1) інтегральний ПЛК

PLC інтегрального типу інтегрує блок живлення, процесор та інтерфейси вводу-виводу в єдиний шасі, як показано на малюнку. З компактною структурою, невеликими розмірами, низькими цінами. Малі PLC зазвичай використовують цю монолітну структуру. Інтегральний ПЛК складається з базової одиниці (також званої хостом) з різними точками вводу-виводу та блоком розширення. Основний блок має процесор, інтерфейс вводу-виводу, порт розширення, підключений до блоку розширення вводу-виводу, та програміст або EPROM. Інтерфейс, до якого підключено маршрутизатор тощо; блок розширення має лише вхід / вихід і блок живлення, а також відсутній процесор. Основні пристрої та блоки розширення, як правило, з'єднуються плоскими кабелями. Інтегральні ПЛК також можуть бути обладнані спеціальними функціональними блоками, такими як аналогові пристрої, блоки управління положеннями тощо, щоб їх функції могли бути розширені.

1

(2) модульна ПЛК

Модульний PLC робить різні компоненти ПЛК окремими модулями, такими як модулі процесора, модулі вводу / виводу, модулі живлення (деякі включені в модуль процесора) та різні функціональні модулі. Модульний ПЛК складається з рами або базової плити та різних модулів, які встановлені на рамі або базовій платі, як показано. Цей модульний PLC характеризується гнучкою конфігурацією та може бути обладнаний системами різних розмірів відповідно до потреб, а також легко збирати та легко розширювати та підтримувати. Великі та середні PLC зазвичай приймають модульну структуру.

Існують також ПЛК, які поєднують в собі інтегральні та модульні функції для формування так званого укладеного (адтивного) ПЛК. Адитивні ЦПУ ПЛК, блок живлення, інтерфейс вводу / виводу тощо також є окремими модулями, але вони з'єднані кабелями, і кожен модуль може бути укладено по шару за шаром. Таким чином, не тільки система може бути налаштована гнучко, але також може бути компактним.

5

2.2. Класифікація по функції

Відповідно до різних функцій ПЛК, його можна розділити на нижні, середні, кінцеві три групи.

(1) низькочастотний ПЛК

Низькоколійний ПЛК має такі базові функції, як логічна операція, терміни, підрахунок, переміщення, самодиагностика та моніторинг. Вона також може мати невелику кількість аналогового вводу / виводу, арифметичної операції, передачі даних та порівняння та комунікаційні функції і т. Д. В основному вона використовується для логічного управління та послідовності. Контроль або невелика кількість аналогових керуючих автономних систем керування.

(2) ПЛК середнього класу

На додаток до функцій низькочастотного ПЛК, ПЛК середнього рівня також має багато портів аналогового вводу/виводу, арифметичні операції, передача та порівняння даних, перетворення цифрових систем, віддалені введення / виводу, підпрограми та мережеві зв'язки; деякі також можуть бути додані. Пристрої управління переривань, ПІД-регулювання та інші функції застосовні до складних систем управління.

(3) ПЛК високого класу

На додаток до функцій ПЛК середнього кінця, PLC високого класу також додає арифметичні операції, такі як підписані арифметичні, матричні операції, операції бітової логіки, квадратні кореневі операції та інші спеціальні функції, функції табуляції та функції передачі таблиці. Високоякісний ПЛК має більш yflsqye функцію комунікації, яка може бути використана для великомасштабного управління процесом або являє собою систему розподіленої мережі, що забезпечує автоматизацію заводу.


2.3. Класифікація по точкам вводу / виводу

Відповідно до кількості точок вводу / виводу ПЛК, його можна розділити на дрібні, середні та великі типи.

(1) PLC маленького розміру

Платформи невеликого розміру мають менше 256 точок вводу / виводу, однопроцесорні та 8-бітові або 16-бітні процесори, а кількість пам'яті користувача становить 4KB або менше. Наприклад: серія Mitsubishi FX0S.

(2) ПЛК середнього розміру

Середні PLC мають точки вводу-виводу від 256 до 2048. Вони мають подвійний процесор і мають користувальницьку пам'ять від 2 до 8 Кбайт.

(3) великогабаритний ПЛК

Великі PLCs мають понад 2048 точок вводу-виводу, декілька процесорів, 16-бітових або 32-розрядних процесорів, а кількість пам'яті користувача становить від 8 до 16 Кб.



Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла