Лекція 2.3 Мережеві технології для ПЛК

2. Основні топології та інтерфейси промислових мереж

2.1. Ethernet.

1) Ethernet.

Ethernet - це найбільш розповсюджена технологія організації локальних мереж. 

Сучасні контролери та комп'ютери завжди обладнуються портом Ethernet, і реалізація стандарту має на увазі роботу Plug & Play. З цих причин Ethernet стане єдиним стандартом зв'язку в найближче десятиліття.

Стандарти Ethernet описують реалізацію двох перших рівнів моделі OSI - дротяні з'єднання і електричні сигнали (фізичний рівень), а так само формати блоків даних і протоколи управління доступом до мережі (канальний рівень). Почнемо з ідеї, що лежить в основі Ethernet. Назва Ethernet походить від двох англійських слів - ether (ефір) і net (мережа). Ethernet використовує концепцію загального ефіру. Кожен ПК передає інформацію в ефір і вказує одержувача. Безумовно, інформація имееть можливість дійти до будь-якого ПК з мережі, але обробляє отриману інформацію тільки ПК-адресат. Решта ПК які не призначені для них дані не обробляють і просто ігнорують.

Інформація в ефір передається не однорідним потоком, а блоками. Блоки ці на канальному рівні прийнято називати кадрами (frame). Усередині кожного кадру - службові і корисні дані. Службові дані - це заголовок, в якому вказані MAC-адресу відправника, MAC-адресу призначення, тип вищого протоколу тощо, а також контрольна сума в кінці фреймів. В середині кадру йдуть корисні дані - власне те, що передаѐтся по Ethernet. Контрольна сума дозволяє перевірити перевірити кадр на цілісність. Контрольну суму вважає адресант і записує в кінець кадру. Адресат заново перераховує суму і потім порівнює її з тією, що записана в кінці фреймів. Якщо обидві суми рівні між собою, то, швидше за все, дані в кадрі при пересиланні не зашкодить. Якщо ж сума не збігається, то можна з упевненістю сказати, що дані пошкоджені.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла