Лекція 2.3 Мережеві технології для ПЛК

2. Основні топології та інтерфейси промислових мереж

2.3. RS232.

У промисловій автоматиці набули найбільшого поширення послідовні інтерфейси, це обумовлено значно меншою вартістю ліній зв'язку за рахунок меншої кількості провідників.

В даний час помітна наступна тенденція засобів автоматизації: Вироби з кремнію дешевшають (мікросхеми), вироби з металів дорожчають. Тому в більшості випадків економічно доцільною є, наприклад установка на судні кількох локальних контролерів або інтелектуальних УСО, об'єднаних в єдину цифрову мережу, замість прокладки великої кількості кабелів до центрального контролера.

Застосовується велика кількість назв для пристроїв, підтримують в тій чи іншій мірі стандарт RS-232: асинхронний адаптер (AUX), COM-порт ПЕОМ, пристрій "Стик-2", інтерфейс "С-2" та ін. Використовується як послідовний інтерфейс (СОМ) у всіх РСсумісних ЕОМ для зв'язку з периферійними пристроями. Чи не застосовується в якості промислового інтерфейсу, але часто служить сполучною ланкою між РС і пристроєм формує інший інтерфейс (наприклад RS-485 або RS-422). RS-232 є асинхронним інтерфейсом передачі даних, приймач і передавач використовують фіксовану швидкість з набору швидкостей: 300, 1200, 2400, 4800, 9600 і 19200 бод (бит в секунду). Стандарт RS-232 визначає: електричні параметри каналу зв'язку, наявність додаткових сигналів квитування, протокол обміну, тип роз'єму і призначення його контактів.

5

Дозволяє з'єднати тільки два пристрої, одне з яких є провідним, інше веденим, тому все обладнання, що з'єднується з RS-232 протоколу, поділяють на DCE (Data Communication Equipment, обладнання Передачі Даних) і DTE (Data Terminal Equipment, Термінальний Устаткування). Не можна з'єднати два DTE або два DCE. Різниця полягає в роз'ємах і розводці роз'ємів.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла