Тема 1. Товарознавство - наука про товари
3. Предмет, об’єкти та суб’єкти товарознавства
Предмет товарознавства – споживна вартість (цінність) товарів, закономірності її прояву і збереження.
Об’єкт товарознавства – товари як продукти праці для задоволення потреб споживача та методи їх теоретичного і практичного пізнання.

Рис. 1.4. Предмет та об'єкт товарознавства.
Суб’єкти, товарознавчої діяльності поділяються на дві групи.
До першої групи входять товарознавці – фахівці, які здійснюють цю діяльність в силу воїх посадових обов’язків.
Друга група представлена суб’єктами, на задоволення потреб яких націлена товарознавча діяльність – споживачі товарів.
Товарознавці – фахівці, що забезпечують просування товарів від виробників до споживачів з урахуванням асортиментної, якісної, кількісної та вартісної характеристик товару, а також запитів споживачів.
Посадові обов’язки товарознавців значною мірою визначаються цілями і завданнями структурного підрозділу, в якому вони працюють.
Можна виділити два основних напрямки товарознавчої діяльності: технологічний, що забезпечує технологію руху товарів, і організаторський, націлений на стимулювання збуту, виявлення попиту і ринків збуту, організацію закупівель товарів.
Друга група суб’єктів, на яких спрямована товарознавча діяльність, представлена споживачами. Слід зазначити, що споживачі з їх потребами і запитами знаходяться в центрі уваги всіх фахівців організацій-виробників і продавців, а також транспортних, складських та інших організацій. Однак професійна діяльність товарознавців і маркетологів повинна бути орієнтована в першу чергу на споживача.
Товарознавці рідко взаємодіють безпосередньо з споживачем. Найчастіше це взаємодія носить непрямий характер, хоча товарознавча діяльність спрямована на кінцевий результат – реалізацію товарів, складові характеристики яких в комплексі або окремо задовольняють запити споживачів. Для цього товарознавець повинен не тільки сформувати товарну номенклатуру з урахуванням реального або прогнозованого попиту, а й взяти участь у стимулюванні збуту шляхом позиціонування товарів для показу їх переваг в порівнянні з іншими товарами-аналогами і/або фірмами-конкурентами. Тільки досконале знання товару дає можливість товарознавцям впоратися з поставленими завданнями.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання