Лекція № 10. Впровадження екологічної освіти та екологічних досліджень в Україні

3. Внесок кожного студента у збереження довкілля

Вплив науково-технічної революції, яка виступала панівною силою над людством впродовж XX сторіччя, спричинив екологічну кризу, яка сьогодні набула загальнопланетарного масштабу та створює реальну загрозу виживання людства. Науково-технічна революція поглибила наші уявлення про оточуючий світ. Однак, негативним наслідком є той факт, що в результаті НТР сучасна людина стала головною причиною порушення світового балансу. Це призвело до серйозного порушення функціонування всього живого на Землі. Технократичний напрям у діяльності людини призвів до порушення законів розвитку Всесвіту та загрозливій небезпеки екології планети та здоров’я людини.

За останні десятиріччя людство накопичило великий масив негативних явищ, катастрофічний стан навколишнього середовища нині вже істотно визначає здоров’я людей, тривалість їх життя. Забрудненість продуктів харчування, води, якість повітря, зовнішні слабкі техногенні електромагнітні поля та інші фактори суттєво впливають на здоров’я дітей. Криза справді охоплює всі сторони життя людини і насамперед проблему самого існування людини на Землі як частинки Всесвіту. Звідси актуальність проблеми екологічної освіти та екологічного виховання зростаючого покоління.

Екологічна освіта та екологічне виховання студентів відіграє сьогодні важливу роль в Україні. Від успішності здійснення екологічної освіти, формування нового екологічного мислення великою мірою залежить майбутній стан природного середовища в майбутньому.

Екологічна освіта – це свідомий і планомірний розвиток знань про навколишнє середовище на протязі всього життя. Основна її мета: формування уявлень про довкілля, специфіку його внутрішніх відносин, характеру антропогенного впливу, а також принципи гармонійного розвитку людини і природного середовища.

Набагато важливішим є екологічне виховання, яке представляє собою засвоєння людиною особливої екологічної моралі, етики відношення природи і людини.

Екологічне виховання здійснюється на всіх етапах навчання в технікумі, на кожному з яких ставиться певна мета, завдання, добирається відповідна методика з огляду на вікові особливості студентів.

Загальна мета екологічного виховання студентів реалізується через систему завдань:

•  формування у студентів розуміння необхідної гармонії людини з природою;

•  оволодіння знаннями про природу (зокрема свого краю);

•    виховання почуття відповідальності за природу як національне багатство, основу життя на Землі;

•   формування готовності до активної екологічної діяльності та основ глобального екологічного мислення.

Метою діяльності екологічного патруля в НУБіП є підвищення рівня екологічної свідомості студентів технікуму, збереження сприятливої екологічної обстановки та охорона біорізноманіття Національний природний парк Голосіївський та ботанічний сад НУБіП.

Основним напрямком діяльності екологічного патруля НУБіП на територіях Національного природного парку Голосіївський та ботанічного саду НУБіП є їх охорона та збереження сприятливого навколишнього природного середовища, створення умов для стійкого (збалансованого) розвитку, запобігання та застереження нанесенню екологічної шкоди флорі та фауні дендропарку, надання достовірної інформації про їх стан, підвищення рівня екологічної свідомості та формування екологічного світогляду студентів шляхом проведення просвітницької та пропагандистської роботи членами екологічного патруля, діяльність по збереженню і відновленню природної і культурної спадщини Національного природного парку Голосіївський та ботанічного саду НУБіП, оздоровленню місця існування, організація суспільного екологічного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства в області природокористування.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла