Тема 2. SEO, PPC, SММ. Особливості формування веб-аналітики для сайтів та соціальних мереж, меседжерів
7. Семантичне ядр. Суть поняття та мета формування
Семантичне ядро сайту (СЯ) — це упорядкований набір слів, їх морфологічних форм і словосполучень, які найбільш точно характеризують вид діяльності, товари або послуги, що пропонує вебсайт. Семантичне ядро має центральне ключове слово, як правило високочастотне, і всі інші ключові слова в ньому ранжуються у напрямку зниження частоти спільного використання з центральним запитом до загальної колекції документів. Таким чином, семантичне ядро представляється у вигляді семантичного графа, де довжини його ребер обернено пропорційні частоті спільної згадки. § Ключові слова (пошукові запити) семантичного ядра підбираються шляхом аналізу послуг або товарів компанії, аналізу статистики запитів, статистики сайту, вмісту конкуруючих сайтів і сезонності вживання пошукових запитів. Склад семантичного ядра повинен максимально відповідати уявленням цільових відвідувачів вебсайту про ту інформацію яка на ньому, на їхню думку, має бути присутня. § Семантичне ядро веб-сайту складають ті ключові слова, які виявила пошукова машина при скануванні вебсайту, однак, може серйозно відрізнятися від еталонного, на базі семантичного графа, що характеризує дану тематику. Це обумовлено особливостями бізнес-моделі ресурсу. § Семантичне ядро це фундамент вашого вебсайту. Від нього безпосередньо залежить чи буде ваш сайт в ТОП пошукових систем чи ні.
Семантичне ядро сайту – це набір слів і фраз, які відображають структуру і тематику сайту. При цьому основний акцент робиться не на тому, як пишуться ці слова і фрази, а саме на їх смисловому значенні. При роботі з семантичним ядром ми повинні робити акцент на тому, що мають на увазі користувачі, коли вбивають в пошуковий рядок той чи інший запит. § Є 2 підходи до створення семантичного ядра: § Робота виходячи зі складеного семантичного ядра. Перший варіант стандартний для всіх, хто створює сайти з нуля. Ви проводите аналіз ніші, знаходите основні ключові слова і створюєте сайт. Вибираєте розділи, підрозділи, створюєте сторінки виходячи з семантики, яку зібрали. Цей варіант підходить як для створення інформаційних сайтів, так і для бізнесу. § Підгін семантичного ядра під заздалегідь визначений скелет. Другий варіант більш складний. Підходить для бізнесу, який чітко знає, як він працює і що робить. Ви заздалегідь продумуєте структуру сайту: розділи, підрозділи, основні статті на сайті – і вже виходячи з ваших думок збираєте семантику. Це більш складний підхід, особливо для початківця бізнесмена. Ви можете щось упустити і за підсумком недорахуватися клієнтів, які могли б прийти з пошукових систем.
Створення семантики — обов'язкова частина роботи над просуванням ресурсу, оскільки семантичне ядро необхідне таких дій, як: Формування структури сайту, створення категорій та окремих сторінок, розподіл ключів на цих сторінках. Створення текстового вмісту під зібрані ключові фрази. Додавання ключів до метатегів веб-сторінок. Тому важливо розпочинати роботу над семантичним ядром ще на етапі розробки сайту, інакше доведеться потім переробляти структуру сайту та переписувати текстовий контент.
Для інтернет-магазинів та сайтів послуг при підборі ключових слів слід їх поділяти на комерційні та некомерційні. До першої групи відносяться всі словосполучення, які використовуються відвідувачами, які з найбільшою ймовірністю стануть клієнтами компанії. Як правило, у них використовуються слова "купити", "замовити", "ціна", "вартість" та інші. Некомерційні запити — слова, які користувачі вводять, бажаючи отримати певну інформацію. Такі запити не завжди наводять на сайт цільову аудиторію, однак серед таких відвідувачів також можуть бути потенційні клієнти.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання