Тема 2. SEO, PPC, SММ. Особливості формування веб-аналітики для сайтів та соціальних мереж, меседжерів

8. Чинники впливу та кластеризація пошукових запитів (ключових слів) сематичного ядра

У семантичному ядрі зазвичай враховуються такі чинники, як:


Основні алгоритми кластеризації ключових запитів. Загальна логіка § Кластеризація – це розділення списку ключових запитів на групи (кластери). В результаті збору запитів користувачів по темі, що цікавить, виходить список ключів, який може складатися як з 200, так і з 10 000 позицій. Спочатку зібрана статистика групується за спадною частотою запитів, тобто від загальних до більш приватних. Кластеризацію проводять для того, щоб надалі спростити створення корисного контенту. Таким чином, сортування запитів є завершальним та найважливішим етапом роботи з семантичним ядром.

Мета кластеризації - привести всіх користувачів, які шукають однотипний об'єкт, на ту сторінку, де цей об'єкт представлений, тобто визначити, які запити можуть просуватися на одній сторінці. Обсяг семантичного ядра залежить від масштабності проекту. Великий обсяг ключових фраз потрібно відсортувати та перегрупувати – так з'являться великі блоки тим, які цікавлять користувачів. Великі блоки поділяються на дрібніші і внаслідок кластеризації замість нескінченного списку фраз ми отримуємо дерево запитів.


Принципи кластеризації семантики


Кластеризація за ступінню угрупування. Кластеризація — це ручне угруповання пошукових запитів на основі пошукової видачі. Якщо пошукова система знаходить одні й ті ж документи по пошуковим запитам та кількість таких збігів відповідає ступеню угруповання — такі запити об'єднуються в групи. Під кожну групу створюється цільова веб-сторінка для згадки всіх пошукових запитів з групи на одній веб-сторінці. Ступінь угруповання — це кількість однакових документів на веб-сторінці результатів пошуку, за якими буде здійснюватися угруповання. 

Soft — на основі статистики запитів вибирається найпопулярніший пошуковий запит і всі інші запити порівнюються з ним по кількості загальних документів на сторінці результатів пошуку в пошуковій системі. Якщо кількість збігів відповідає необхідній мірі угруповання, запити об'єднуються в групу. В отриманій групі всі запити будуть пов'язані з найпопулярнішим запитом, але можуть бути не пов'язані між собою. 

Moderate — на основі статистики запитів вибирається найпопулярніший пошуковий запит і всі інші запити порівнюються з ним по кількості загальних документів на сторінці результатів пошуку в пошуковій системі, додатково порівнюючи всі пошукові запити між собою. Якщо кількість збігів відповідає встановленому ступеню угруповання, запити об'єднуються в групу. В отриманій групі всі запити будуть попарно пов'язані один з одним, але в різних парах URL порівнюваних запитів можуть бути різними. 

Hards — на основі статистики запитів вибирається найпопулярніший пошуковий запит та всі інші запити порівнюються з ним по кількості загальних документів на сторінці результатів пошуку в пошуковій системі, додатково порівнюються всі запити між собою і всі URL в отриманих парах. Якщо кількість збігів відповідає встановленому ступеню угруповання, запити об'єднуються в групу. В отриманій групі всі запити будуть пов'язані один з одним спільними URL. Просто кажучи: «кожен член колективу дружить з кожним». Щоб запити потрапили в одну групу, потрібна наявність у всіх них єдиного набору тих же самих загальних URL-ів. Така умова практично повністю виключає можливу несумісність запитів в групі. Даний метод хороший на папері, але на практиці часто надмірно суворий, і розбиває явно схожі запити на різні групи. Тому цей метод рекомендується використовувати тільки у тих випадках, коли потрібна абсолютна сумісність запитів, наприклад, при Текстовому Аналізі або просуванні сайтів послуг по ВЧ-запитам


Класифікація за кількістю запитів. 

Низькочастотні ключі. Це ключові слова, за якими менше 100 показів на місяць. У деяких нішах показник НЧ – до 1000 запитів або 10. За таким ключовим словом найменше конкурентів. За різними джерелами від 2/3 до 3/4 всіх пошукових запитів – низькочастотні. Тобто за рахунок них цілком реально залучати трафік на сайт. І в ідеалі вам потрібно розширювати своє семантичне ядро саме за рахунок додавання в нього низькочастотних запитів. Але не потрібно ігнорувати СЧ і ВЧ. Потрібно робити для них матеріали, але варто розуміти, що не завжди вийде добитися хоч якогось результату. Просто тому, що конкуренція в цьому сегменті буде дуже висока. 

Середньочастотні ключі. Це ключові слова, за якими до 1000 показів на місяць. У деяких нішах показник СЧ зростає до 5000 запитів або падає до 1 тис. Хороше джерело трафіку, але конкуренція тут уже в кілька разів вище, ніж по НЧ. 

Високочастотні ключі. Це ключові слова з 1000+ показів в місяць. Деякі вебмастери вважають ВЧ від 5000 – 10000 запитів. Самі конкурентні ключові запити, особливо в комерції.


Класифікація ключових слів– по цілі

Інформаційні ключі. Це ті ключові слова і фрази, які користувачі вводять в пошукову систему, щоб отримати конкретну інформацію. Банальний приклад – «як перевстановити Windows». Тут ніякої комерції, просто людина шукає відповідь на своє питання. Транзакційні або комерційні. Ці ключові слова і фрази вводять користувачі в пошукову систему з метою ознайомитися з товаром і / або зробити покупку. Інші запити. Тут мова йде про ті ключові слова і фрази, за якими не можна визначити, що саме хоче людина. • Що нам це дає? При створенні матеріалів ви повинні чітко розуміти, за якими ключовими словами його створюєте. Якщо вони інформаційні, вам потрібно максимально розкрити тему і дати відповідь на запитання читача. Якщо ви використовуєте транзакційні ключі, то потрібно створювати повноцінні продаючі статті, які підштовхнуть читача до покупки. • Ще деякі фахівці виділяють блок навігаційних ключів. За допомогою таких запитів читачі шукають конкретну інформацію про конкретні сайти. Якщо такі запити не належать до вашого сайту, то їх можна сміливо ігнорувати. Ви все одно не зберете з них досить трафіку. • У ніші високочастотних транзакційних запитів величезна конкуренція. Великі компанії купують рекламу, виводять в ТОП оптимізовані статті і всіляко намагаються залучити клієнтів з пошукових систем. Щоб конкурувати з ними на цьому рівні, доведеться вкладати величезні гроші і чекати результату роками. Звертайте увагу на низькочастотні комерційні запити. Вони менш цікаві великим компаніям і можуть служити джерелом клієнтів для середніх і дрібних.



Доступність

Шрифти Шрифти

Розмір шрифта Розмір шрифта

1

Колір тексту Колір тексту

Колір тла Колір тла

Кернінг шрифтів Кернінг шрифтів

Видимість картинок Видимість картинок

Інтервал між літерами Інтервал між літерами

0

Висота рядка Висота рядка

1.2

Виділити посилання Виділити посилання