Тема 2. SEO, PPC, SММ. Особливості формування веб-аналітики для сайтів та соціальних мереж, меседжерів
4. Етапи пошукової оптимізації вебресурсів
Зазвичай будь-яка пошукова система складається з наступних частин:
Пошуковий робот - програма сканує сайти та збирає інформацію;
Індексатор - програма, що забезпечує швидкий пошук за зібраною інформацією;
Пошуковик - графічний інтерфейс для роботи користувача, звичні для всіх нас стартові сторінки Яндекса та Google.
Пошукові системи зберігають накопичену інформацію у спеціальних базах даних, які називають індексом.



З чого почати SEO просування сайту Насамперед визначте, з якою метою проводиться SEO-оптимізація та яким чином вимірюватиметься її ефективність. Наприклад, SEO-просування може мати такі цілі: § виведення сайту у топ певним пошуковим запитам; § збільшення трафіку ресурсу; § підвищення конверсії; § покращення позицій сайту у пошуку щодо проектів конкурентів та ін. Також збираючись займатися SEO-просуванням сайту, слід визначити ті категорії та веб-сторінки, які є найбільш актуальними та важливими. Завдяки їхній першочерговій розкрутці сайт почне приносити прибуток швидше. Складіть план дій зі списком усіх необхідних робіт та вказівкою їхнього пріоритету: • черговість оптимізації сторінок сайту; • порядок додавання контенту на сайт; • ресурси, у яких можна розмістити посилання свій проект та інших.
SEO-просування сайту в пошукових системах включає три ключові напрями: зовнішню, внутрішню оптимізацію або органічне SEO та аналітику. Кожен напрямок складається з різних дій, які потрібно виконувати у певній послідовності.

Необхідно вивчити сайти подібної тематики на високих позиціях. z Зверніть увагу на структуру, юзабіліті, кількість донорів, відвідуваність, вік, просування у соцмережах. На цьому етапі ви дізнаєтеся, які методи оптимізації є ефективними серед ваших основних конкурентів. Паралельно необхідно проаналізувати нішу загалом. Звідки варто чекати на максимальний трафік, які додаткові канали задіяти? Для аналізу конкурентів можна використовувати Serpstat, Seolib, Similarweb та подібні послуги. Щоб швидко знайти конкурентів у пошуковій видачі, можна використовувати інструмент Serpstat "Конкуренти". Просто введіть адресу свого домену в пошуковий рядок, і сервіс покаже релевантних суперників у видачі Google та Яндекс на основі семантики.


4. Опрацювання структури сайту. § Залежно від зібраного ядра, необхідно створити або оновити існуючу структуру. У зв'язку з цим можуть бути додані нові розділи та сторінки каталогів. У створенні структури сайту може допомогти інструмент «Кластеризація». Він розіб'є зібрані фрази на кластери під окремі сторінки, категорії та розділи. Вам залишиться тільки швидке редагування, щоб підчистити результат.
5. Наповнення сторінок контентом. § Він має бути унікальним та максимально корисним для відвідувачів. Кожна сторінка повинна бути заточена під конкретний ключовий запит або групу запитів. § Також важливо додати на кожну сторінку метатеги Title, Description, підзаголовки H1-H6 та створити привабливі сніпети. Для цього бажано використати мікророзмітку.

6-7. Внутрішня та зовнішня оптимізація


8. Просування у соціальних мережах.
Створення груп та профілів, відео-каналу підвищує впізнаваність вашого сайту, бренду, товару та опосередковано допомагає у пошуковому просуванні. Паралельно з цими діями важливо відстежувати нові тенденції у просуванні, вивчати нові інструменти, дізнаватися про новини в тематичній ніші, стежити за конкурентами. Регулярно складати звіти та відстежувати тенденцію просування сайту. Допускається проведення експериментів, тестів, опитувань серед відвідувачів.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання