Тема 2. SEO, PPC, SММ. Особливості формування веб-аналітики для сайтів та соціальних мереж, меседжерів
5. Лінкбілдінг як інструмент пошукової оптимізації .
Лінкбілдінг – це спосіб просування сайту шляхом отримання великої кількості зовнішніх посилань на сайт.
Професія «лінкбілдер» пов'язана з просуванням веб- сайтів та належить до сфери SEO-оптимізації. Вона виникла поруч із розвитком пошукових систем. Так, контент-директор цифрового агентства We Influence Рорі Трусдейл стверджує, що поняття «лінкбілдінг» зародилося в 1998 році, коли була заснована компанія Google та описаний алгоритм ранжування PageRank. В ході лінкбілдінга фахівець ретельно будує контрольний профіль сайту, домагаючись розміщення посилань на нього на якісних, визнаних пошуковими системами ресурсах. Результатом грамотно зробленого лінкбілдінга є збільшення трафіку, зростання кількості переходів на сайт і підвищення репутації ресурсу, на який посилаються.
Від масової покупки посилань лінкбілдінг відрізняється також як покупка вимитої картоплі поштучно в супермаркеті від покупки тієї ж картоплі мішками. Яким би уважним і обережним не був покупець, все одно в мішках буде багато неякісних і гнилих коренеплодів. Те ж можна сказати і про посилання. Якщо ви купуєте кількість посилань, то в ній обов’язково будуть неприродні посилання, посилання зі спамних ресурсів або заборонених сайтів. При цьому не можна сказати, що лінкбілдінг абсолютно не визнає покупки посилань. Цей спосіб в рамках лінкбілдінга теж має право на існування, але при цьому кожне куплене посилання ретельно перевіряється.
У Всесвітній павутині чимало майданчиків, розміщення посилань на яких сприяє швидкому просуванню сайту. Розглянемо основні з них:
При виборі майданчика для розміщення беклінка важливо враховувати вік сайту, трафік та інші показники трастовості. §https://serpstat.com/ru/blog/kt o-takoj-linkbilder/
Щоб зовнішні посилання не викликали підозр у пошукових системах, вони мають виглядати максимально природно. При покупці посилань лінкбілдер повинен враховувати такі параметри:
Особливості напряму діяльності
Обов'язки лінкбілдера. Пошукові системи зацікавлені у наданні популярних та якісних ресурсів. Чим більше зовнішніх посилань (різних типів та рівнів складності), тим більша ймовірність, що сайт займе високу позицію у видачі. Завдання лінкбілдера – нарощування посилальної маси сайту та забезпечення його необхідною кількістю якісних посилань.
До обов'язків лінкбілдера входить комунікація з веб-майстрами, власниками сайтів- донорів, копірайтерами та іншими фахівцями, які забезпечують реалізацію проекту та максимальне охоплення аудиторії. Крім того, лінкбілдер повинен контролювати якість статей зі зворотними посиланнями та розміщення беклінків, а також аналізувати ефективність та вести звітність.

Основні етапи лікбілдінгу
Робота лінкбілдера має на увазі наявність чіткого плану дій та постійний контроль результатів роботи. До його стандартних обов'язків можна віднести:
Купівля посилань. На цьому етапі необхідно знайти майданчики для розміщення посилань. Це можна робити самостійно. Наприклад, деякі ресурси з високою відвідуваністю надають можливість розміщення статей з посиланням на сайт-акцептор. Інші ресурси зацікавлені у взаємному обміні посиланнями. Умови розміщення та вартість, як правило, можна обумовити електронною поштою або телефоном, вказаним у контактній інформації сайту-донора. § Інший найпоширеніший варіант - використання бірж посилань, наприклад, Sape.ru, GoGetLinks, Miralinks. Такі сайти є посередниками між майданчиками-донорами та акцепторами. Перевага біржі посилань у великому каталозі майданчиків з можливістю задавати критерії пошуку, спрощену систему покупки посилань та ведення проектів через особистий кабінет на сайті, а також функції автоматичної покупки посилань, наприклад, Wizard.Sape.
Контроль та аналіз. Побудова якісної маси посилань передбачає постійний контроль, що охоплює кілька показників:

Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання