Тема 2. SEO, PPC, SММ. Особливості формування веб-аналітики для сайтів та соціальних мереж, меседжерів

5. Лінкбілдінг як інструмент пошукової оптимізації .

Лінкбілдінг – це спосіб просування сайту шляхом отримання великої кількості зовнішніх посилань на сайт. 

Професія «лінкбілдер» пов'язана з просуванням веб- сайтів та належить до сфери SEO-оптимізації. Вона виникла поруч із розвитком пошукових систем. Так, контент-директор цифрового агентства We Influence Рорі Трусдейл стверджує, що поняття «лінкбілдінг» зародилося в 1998 році, коли була заснована компанія Google та описаний алгоритм ранжування PageRank. В ході лінкбілдінга фахівець ретельно будує контрольний профіль сайту, домагаючись розміщення посилань на нього на якісних, визнаних пошуковими системами ресурсах. Результатом грамотно зробленого лінкбілдінга є збільшення трафіку, зростання кількості переходів на сайт і підвищення репутації ресурсу, на який посилаються.


Від масової покупки посилань лінкбілдінг відрізняється також як покупка вимитої картоплі поштучно в супермаркеті від покупки тієї ж картоплі мішками. Яким би уважним і обережним не був покупець, все одно в мішках буде багато неякісних і гнилих коренеплодів. Те ж можна сказати і про посилання. Якщо ви купуєте кількість посилань, то в ній обов’язково будуть неприродні посилання, посилання зі спамних ресурсів або заборонених сайтів. При цьому не можна сказати, що лінкбілдінг абсолютно не визнає покупки посилань. Цей спосіб в рамках лінкбілдінга теж має право на існування, але при цьому кожне куплене посилання ретельно перевіряється.

У Всесвітній павутині чимало майданчиків, розміщення посилань на яких сприяє швидкому просуванню сайту. Розглянемо основні з них:


При виборі майданчика для розміщення беклінка важливо враховувати вік сайту, трафік та інші показники трастовості. §https://serpstat.com/ru/blog/kt o-takoj-linkbilder/

Щоб зовнішні посилання не викликали підозр у пошукових системах, вони мають виглядати максимально природно. При покупці посилань лінкбілдер повинен враховувати такі параметри:


Особливості напряму діяльності

Обов'язки лінкбілдера. Пошукові системи зацікавлені у наданні популярних та якісних ресурсів. Чим більше зовнішніх посилань (різних типів та рівнів складності), тим більша ймовірність, що сайт займе високу позицію у видачі. Завдання лінкбілдера – нарощування посилальної маси сайту та забезпечення його необхідною кількістю якісних посилань.


До обов'язків лінкбілдера входить комунікація з веб-майстрами, власниками сайтів- донорів, копірайтерами та іншими фахівцями, які забезпечують реалізацію проекту та максимальне охоплення аудиторії. Крім того, лінкбілдер повинен контролювати якість статей зі зворотними посиланнями та розміщення беклінків, а також аналізувати ефективність та вести звітність.

Кадровий потенціал. Лінкбілдер – вузький спеціаліст у галузі SEO- оптимізації. Ця професія може стати стартом великої кар'єри у сфері IT.  Варто зазначити, що прибуток – заробітна плата лінкбілдера – може бути фіксована або залежати від кількості розміщених посилань. Загалом за запитами на SEO-спеціалістів статистика по Україні показує, що кількість відкритих вакансій – 124 по країні, у столиці ці показники дорівнюють 13 % від загального. За рівнем оплати праці SEO-фахівці можуть розраховувати на такі цифри: найбільше – 43 – для пропозицій щодо оплати від 17 600 грн. Трохи менший показник, а саме: майже вполовину, для зарплат у межах від 29 800 грн. 19 пропозицій заробітної плати в межах від 41 900 грн. І найменші показники – по 5 – для запитів на оплату від 52 000 та 66 300 грн. § Виходячи з цих даних, можна прорахувати приблизну середню заробітну плату фахівця з SEO і ця цифра складає 29 700 грн по Україні загалом, окремо по Києву пропонована середня сума становить 41 000 грн. Своєю чергою, аналітичні показники саме з професії лінкбілдера в Україні трохи відрізняються як за кількістю вакансій, так і за розміром оплати праці. За статистичними показниками, відкритих вакансій на посаду linkbuilder по Україні – 67, з них 52 запити припадає на Київ, що складає 78% від загальної кількості розміщених вакансій. § Найбільше пропозицій щодо оплати праці, а це по 27, мають запити в межах від 15 000 грн та від 18 000 грн. На наступних позиціях трохи менше пропозицій – по 18 – мають запити в межах від 9 000 грн та від 20 000 грн. Найменша кількість пропозицій – 9 – по запитах з оплатою праці від 25 000 грн. У результаті можна зробити висновки щодо цифр з середньої заробітної плати, на яку може претендувати спеціаліст з лінкбілдингу. Ці показники складають приблизно 16 000 грн по Україні та 18 500 грн по Києву.


Основні етапи лікбілдінгу

Робота лінкбілдера має на увазі наявність чіткого плану дій та постійний контроль результатів роботи. До його стандартних обов'язків можна віднести:



Купівля посилань. На цьому етапі необхідно знайти майданчики для розміщення посилань. Це можна робити самостійно. Наприклад, деякі ресурси з високою відвідуваністю надають можливість розміщення статей з посиланням на сайт-акцептор. Інші ресурси зацікавлені у взаємному обміні посиланнями. Умови розміщення та вартість, як правило, можна обумовити електронною поштою або телефоном, вказаним у контактній інформації сайту-донора. § Інший найпоширеніший варіант - використання бірж посилань, наприклад, Sape.ru, GoGetLinks, Miralinks. Такі сайти є посередниками між майданчиками-донорами та акцепторами. Перевага біржі посилань у великому каталозі майданчиків з можливістю задавати критерії пошуку, спрощену систему покупки посилань та ведення проектів через особистий кабінет на сайті, а також функції автоматичної покупки посилань, наприклад, Wizard.Sape.

Контроль та аналіз. Побудова якісної маси посилань передбачає постійний контроль, що охоплює кілька показників:



Доступність

Шрифти Шрифти

Розмір шрифта Розмір шрифта

1

Колір тексту Колір тексту

Колір тла Колір тла

Кернінг шрифтів Кернінг шрифтів

Видимість картинок Видимість картинок

Інтервал між літерами Інтервал між літерами

0

Висота рядка Висота рядка

1.2

Виділити посилання Виділити посилання