Лекція 2. Основні вимоги до методів і засобів екоаналітичного контролю (2 год)
3. Вимоги до засобів вимірювань
Різними нормативними документами в області забезпечення єдності вимірювань пред’являються достатньо жорсткі вимоги до засобів вимірювання (ЗВ), що застосовуються при екоаналітичних роботах.
1. Перш за все засоби вимірювання, що застосовуються з метою охорони навколишнього природного середовища, повинні пройти випробування з метою затвердження типу засобів вимірювань. Видається державний сертифікат.
2. При експлуатації ЗВ необхідно дотримуватись встановлену в технічному паспорті ЗВ область застосування.
3. Нормативними документами встановлено нижній поріг виявлення ЗВ в об’єктах навколишнього природного середовища - звичайно він складає від 0,1 ГДК (для ґрунту) до 0,8 ГДК (для атмосферного повітря). При виборі ЗВ цей фактор також потрібно враховувати.
4. Особливу увагу слід приділити дотриманню в процесі вимірювань встановлених нормативними документами норм похибки вимірювань.
5. Для ЗВ універсального призначення (спектрофотометри, полярографи, хроматографи та інші) велике значення має забезпеченість ЗВ атестованими методиками виконання вимірювань (МВВ).
6. Для зручності зберігання і обробки результатів вимірювань прилад повинен бути забезпечений виходом, що дозволяє здійснювати його інтерфейс з комп’ютером.
7. Важливим є низька вартість експлуатації приладу.
8. Прилади, що призначені для масових аналізів, не повинні вимагати дуже високої кваліфікації виконавця.
9. Для імпортних приладів суттєвим є вимога наявності технічної документації на українській мові.
10. Ремонт приладу не повинен бути дуже дорогим.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла