Пакет MATLAB/SIMULINK

4. Розділи бібліотеки блоків підсистеми Simulink

В методичному посібнику не ставиться завдання описати роботу всіх блоків, тому що розділів бібліотеки і блоків в них багато, а з новими версіями пакету створюються нові, які охоплюють різні галузі знань. Тут буде мова про ті блоки, які будуть використані в моделях лабораторних робіт дисципліни. При необхідності для вивчення і використання інших блоків можна звернутися до системи допомоги Help пакету MATLAB або до підручників і методичних посібників [1, 2, 3], а також до комп’ютерної мережі.

В переліку основних розділів бібліотеки в 5-й версії Simulink є такі розділи, які розташовані по алфавіту в  броузері бібліотеки:

Continuous  –  блоки моделювання безперервних систем;

Discrete – блоки моделювання дискретних систем;

Function & Tables – функції і таблиці;

Math – математичні блоки;

Nonlinear – блоки моделювання нелінійних систем;

Signal & Systems – Блоки для створення підсистем і керування сигналами;

Sinks – блоки – отримувачі сигналів;

Sources – блоки – джерела сигналів;

Subsystems – блоки для організації підсистем моделювання.

 

Всі блоки, які знаходяться в бібліотеці, мають подібне вікно, в якому встановлюються додаткові параметри блоків Blok Properties… Ці параметри можна за необхідністю вводити.  До цих параметрів відносяться  параметр опис блоку, Discription, де вводиться текстовий коментар до блоку; параметр пріоритет блоку, Priority, де вводиться число по якому система визначає черговість виконання блоку;  текстова мітка блоку, Tag; функція відкривання блоку, Open function, і атрибути форматного рядка, Attributes format string, де записуються параметри наладки блока, які відображаються поряд з назвою блоку.

Розглянемо деякі блоки  різних розділів бібліотеки 5-ї версії Simulink  і  коментарі по їх налагодженню. Почнемо з розділу Джерела сигналів

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла