Лекція №4. ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ПРЯМОГО ТА НЕПРЯМОГО ДОТИКУ ЛЮДИНИ ДО ЧАСТИН ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ

2. Захисне заземлення

2.1. Призначення та будова захисного заземлення

Захисне заземлення застосовують у мережах з напругою до 1000 В з ізольованою нейтраллю та в мережах напругою вище 1000 В з будь-яким режимом нейтралі джерела живлення (рис. 1).

Захисне заземлення це навмисне електричне з’єднання із землею або з її еквівалентом металевих нормально не струмопровідних частин, які можуть опинитися під напругою. Призначення захисного заземлення полягає в тому, щоб у випадку появи напруги на металевих конструктивних частинах електроустаткування забезпечити захист людини від ураження електричним струмом при її доторканні до таких частин.

Призначення захисного заземлення усунення небезпеки ураження електричним струмом при доторканні до металевих неструмовідних частин електроустановки, які можуть опинитись під напругою.

Заземлюючий пристрій складається із заземлювача і заземлюючих провідників, які з’єднують частини обладнання із заземлювачем.

Заземлювач це металевий провідник або група провідників, що з’єднані між собою і знаходяться в безпосередньому контакті із землею.

Заземлювачі бувають штучними (призначеними виключно для заземлення) і природними (металеві предмети, які знаходяться в землі і мають інше призначення). Для штучних заземлювачів використовують сталь, а також електропровідний бетон.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла