ЛЕКЦІЯ 16. ДЕШИФРУВАННЯ ФОТОЗНІМКІВ

2. Види дешифрування

За  методами  проведення  розрізняють  наступні  види    дешифрування: польове, камеральне, комбіноване.

 Якщо використовують топографічне дешифрування, то розпізнають усі елементи, які необхідні для створення карти (населені пункти, шляхова мережа, пункти державної геодезичної мережі, гідрографічна мережа, лінії зв'язку, ліній електропередач, адміністративні межі, рельєф тощо).

 При сільськогосподарському дешифруванні, крім топоелементів, дешифрують межі землеволодінь і землекористувань, сільськогосподарські угіддя і землі несільськогосподарського призначення за їхніми детальними кількісними та якісними характеристиками.

Відмінність між сільськогосподарським і топографічним дешифруванням полягає не в кількості контурів і об’єктів місцевості, а в якісних характеристиках, які даються цим об’єктам при даних видах дешифрування.

 Ступінь можливості читання і вимірювання фотографічного зображення називається дешифрувальною спроможністю. Вона залежить від умов фотографування, фізичних властивостей фотозображення, стану об'єкта (колір, вологість, освітленість, положення відносно інших об'єктів).

 З умов фотографування найбільше значення мають пора року, година доби, вологість об’єктів, кут нахилу аерознімка, рельєф місцевості. Від пори року і від години доби залежать освітленість і контрастність. Дуже велике значення має вологість повітря.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла