Тема 10. Організація освітньої та навчально-виховної роботи в НУБІП України
Сайт: | Навчально-інформаційний портал НУБіП України |
Курс: | Вступ до фаху та соціальні комунікації (БД) ☑️ |
Книга: | Тема 10. Організація освітньої та навчально-виховної роботи в НУБІП України |
Надруковано: | Гість-користувач |
Дата: | вівторок, 8 квітня 2025, 20:39 |
Опис
Зміст
1. Організація освітнього процесу в НУБІП У країни
Освітній процес у НУБІП України – це структурована система організаційних і дидактичних заходів, спрямованих на реалізацію змісту освіти певного освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) відповідно до вимог стандартів освітньої діяльності та стандартів вищої освіти.
Освітній процес здійснюється за такими формами:
Основними видами навчальних занять є:
2) лабораторне, практичне, семінарське, індивідуальне заняття;
Практична підготовка студентів
1. Практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними закладами вищої освіти договорами або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку.
2. Керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити створення належних умов для проходження практики на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії відповідно до законодавства.
3. Проходження практики студентом здійснюється відповідно до законодавства.
2. Ступенева система підготовки
3. Вибіркові дисципліни у освітньому процесі НУБІП України
Студенти Університету відповідно до статті 62, пункт 15 Закону України «Про вищу освіту» мають право на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менше як 25 % загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти [5].
При цьому здобувачі певного рівня вищої освіти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти, за погодженням з керівником відповідного факультету чи підрозділу.
Нижче наведено перелік вибіркових дисциплін для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
Викладання вибіркових дисциплін забезпечують науково-педагогічні працівники навчально-наукових інститутів (ННІ) і факультетів, назви яких зазначено у переліку вибіркових дисциплін.
Здобувачі вищої освіти мають самостійно вибрати будь-які дисципліни із наведеного Переліку 107 вибіркових дисциплін.
посилання на перелік: https://nubip.edu.ua/node/67362 [54]
4. Система оцінювання знань
- Семестровий екзамен (далі – екзамен) – це форма підсумкової атестації засвоєння студентом (слухачем) теоретичного та практичного матеріалу з навчальної дисципліни за семестр.
- Семестровий залік (далі – залік) – це форма підсумкової атестації, що полягає в оцінці засвоєння студентом (слухачем) теоретичного та практичного матеріалу (виконаних ним певних видів робіт на практичних, семінарських або лабораторних заняттях та під час самостійної роботи) з навчальної дисципліни за семестр.
- Диференційований залік – це форма атестації, що дозволяє оцінити виконання та засвоєння студентом (слухачем) програми виробничої практики.
і рейтингом студента
Рейтинг студента, бали |
Оцінка національна за складання
|
|
екзаменів, диференційованих заліків |
заліків |
|
90 - 100 |
Відмінно |
Зараховано |
74 - 89 |
Добре |
|
60 - 73 |
Задовільно |
|
00 - 59 |
Незадовільно |
Не зараховано |
Студенти, які набрали з навчальної роботи 60 балів і більше, можуть не складати екзамен (залік), а отримати екзаменаційну оцінку (залік) “Автоматично”, відповідно до набраної кількості балів, переведених у національну оцінку та оцінку ЕСТS згідно з таблицею.
Якщо студент бажає підвищити свій рейтинг і поліпшити оцінку з дисципліни, він має пройти семестрову атестацію. Останню в обов’язковому порядку проходять студенти, які з навчальної роботи набрали менше, ніж 60 балів. Для допуску до атестації студент має набрати не менше 60 балів з кожного змістового модуля, а загалом − не менше, ніж 42 бали з навчальної роботи.
Студентам, які мають більш високий рейтинг за період навчання, надаються переваги при вирішенні таких питань:
- направленні на роботу після закінчення НУБіП;
- поселенні в гуртожиток та призначенні стипендій;
- виборі місць проходження виробничих та навчальних практик;
- дозволу навчатися за індивідуальним навчальним планом і графіком;
- переході на нові спеціалізації;
- відборі для стажування за кордоном;
- конкурсному відборі для продовження навчання після закінчення бакалаврського курсу.
5. Положення НУБІП України
Чинні документи щодо організації освітнього та виховного процесу в НУБіП України [54]
6. Організація виховного процесу в НУБІП України
З метою організації виховного процесу в НУБІП України створений Навчально-науковий центр виховної роботи і соціального розвитку (далі – Центр) . Центр створений на підставі рішення вченої ради НУБіП України від 21.12.2010, протокол № 5 та за наказом ректора НУБіП України від 28.12.2010 р. № 1252 та реорганізований за наказом ректора №40 від 20.01.2014 року [54].
У своїй діяльності Центр керується чинним законодавством України, Конституцією України, Концепцією виховання особистості в умовах розвитку української державності, Концепцією національного виховання, Статутом НУБіП України, наказами ректора НУБіП України, рішеннями вченої ради та ректорату НУБіП України, розпорядженнями проректора з навчальної і виховної роботи, Правилами внутрішнього розпорядку НУБіП України та цим Положенням.
Центр функціонує з метою набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, незалежно від етнічної приналежності, формування особистих рис громадянина України та формування всебічно розвиненої особистості, превентивного виховання сучасного студента, створення умов для реалізації творчого потенціалу особистості студента, розвитку його нахилів і обдарувань, контролю за функціонуванням гуртожитків НУБіП України, забезпечення належних умов для проживання у них студентів. А також, функціонування системи внутрішнього забезпечення якості, організація консультаційно-підготовчих курсів та підготовка до вступу до ЗВО та до зовнішнього незалежного оцінювання, організації і проведення профорієнтації, організації і проведення маркетингових досліджень та виставкової діяльності.
Основними завданнями Центру є:
7. Питання для самоконтролю
1. Форми навчання у НУБІП України.
2. Методи навчання.
3. Система оцінювання знань.
4. Організація виховного процесу.
5. Роль та функції куратора.
6. Профком студентів.
7. Соціальний відділ.
8. Відділ виховної роботи.
9. Уповноважений по протидії корупції.
10. Гендерна рівність та протидія сексуальним домагання.
11. Правила проживання в гуртожитках.
12. Спортивні та мистецькі гуртки.
13. Участь студентів у самоврядуванні.
14. Стажування студентів.
15. Міжнародні програми обміну.
8. Презентація до теми 10
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка