Тема 10. Організація освітньої та навчально-виховної роботи в НУБІП України

Сайт: Навчально-інформаційний портал НУБіП України
Курс: Вступ до фаху та соціальні комунікації (БД) ☑️
Книга: Тема 10. Організація освітньої та навчально-виховної роботи в НУБІП України
Надруковано: Гість-користувач
Дата: вівторок, 8 квітня 2025, 20:39

Опис

Зміст 

1. Організація освітнього процесу в НУБІП У країни

Освітній процес у НУБІП України – це структурована система організаційних і дидактичних заходів, спрямованих на реалізацію змісту освіти певного освітнього ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) відповідно до вимог  стандартів освітньої діяльності та стандартів вищої освіти.

 
Освітній процес базується на принципах науковості, гуманізму, демократичності, безперервності та ступеневості освіти. При цьому він орієнтується на формування освіченої, гармонійно розвинутої особистості, здатної до постійного оновлення знань, професійної мобільності та прискореної адаптації в умовах перехідного періоду реформування економіки сільського і лісового господарства.

 

Нормативно-правовою базою організації освітнього процесу в університеті є Закон України "Про вищу освіту""Положення про організацію освітнього процесу у НУБІП України"(затвердженевченою радою НУБІП України 27.03.2015 р. протокол № 8), освітньо-професійні та освітньо-наукові програми підготовки фахівців відповідних професійних спрямувань і кваліфікаційних рівнів [8].

Освітній процес здійснюється за такими формами:

1) навчальні заняття;

2) самостійна робота;

3) практична підготовка;

4) контрольні заходи.

Основними видами навчальних занять є:

1) лекція;

2) лабораторне, практичне, семінарське, індивідуальне заняття;

3) консультація.

Практична підготовка студентів

1. Практична підготовка осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, здійснюється шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях згідно з укладеними закладами вищої освіти договорами або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку.

2. Керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані забезпечити створення належних умов для проходження практики на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії відповідно до законодавства.

3. Проходження практики студентом здійснюється відповідно до законодавства.

2. Ступенева система підготовки

Ступневість вищої освіти полягає у здобутті різних освітніх ступенів (ОС) чи освітньо-кваліфікаційних рівнів (ОКР) фахівців на відповідних рівнях вищої освіти. Ступневість вищої освіти може бути реалізована як через безперервну програму підготовки, так і диференційовано, відповідно до структури ступневості.
 
Підготовка фахівців у Національному університеті біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) здійснюється за ОС «Бакалавр»  і «Магістр» та  ОКР «Молодший спеціаліст» і «Спеціаліст» за відповідними освітньо-професійними чи освітньо-науковими програмами ступенево або неперервно залежно від вимог до рівня оволодіння сукупністю умінь та навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.
 
Форми навчання: очна (денна), заочна (дистанційна).
 
На навчання до НУБІП Україниприймаються особи, які мають документ державного зразка про повну загальну середню освіту. До регіональних коледжів НУБІП Україниприймаються також випускники основної школи (9 класів навчання).
 
Освітньо-професійна програма підготовки молодшого спеціаліста забезпечує одночасне здобуття базової вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації молодшого спеціаліста на базі повної загальної середньої освіти або на базі базової загальної середньої освіти з наданням можливості здобувати повну загальну середню освіту.
У НУБІП України підготовка молодших спеціалістів, здійснюється у відокремлених підрозділах (ВП) – інститутах та коледжах.
На навчання за програмами підготовки молодшого спеціаліста приймаються особи, які мають базову або повну середню освіту.
Нормативний термін навчання (строк підготовки) молодшого спеціаліста складає: на базі повної загальної середньої освіти три роки, а базової загальної середньої освіти – чотири роки. Нормативний термін навчання для осіб, які мають повну загальну середню освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень кваліфікованого робітника за спорідненою професією, зменшується на один рік.
Особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття базової вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації молодшого спеціаліста.
 
На навчання за програмами підготовки бакалаврів приймаються особи, які мають ОКР «Молодший спеціаліст» або повну середню освіту.
Освітньо-професійні програми підготовки бакалаврів забезпечують одночасне здобуття базової вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації бакалавра на базі повної загальної середньої освіти. Програма підготовки бакалавра складається із обовязкових та вибіркових дисциплін (за вибором університету та студентів), а також різних видів практичної підготовки.
 
Освітньо-професійні програми підготовки бакалаврів реалізується у базовому закладі університету (м. Київ) та ВП НУБІП України − регіональних вищих навчальних закладах ІI - IІІ рівнів акредитації.
 
Нормативний термін навчання фахівця ОС «Бакалавр» складає чотири роки. Нормативний термін навчання осіб, що мають ОКР молодшого спеціаліста за відповідною спеціальністю, зменшується на один-два роки.
Особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття базової вищої освіти за відповідноюспеціальністю та кваліфікації бакалавра.
 
Освітньо-професійні програми підготовки спеціалістів забезпечують одночасне здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації спеціаліста на базі відповідної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра. Освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста реалізується у базовому закладі університету (м. Київ) та ВП НУБІП України«Бережанськийагротехнічний інститут»(Тернопільська обл.) і «Ніжинськийагротехнічний інститут(Чернігівська обл.).
Нормативний термін навчання ОКР «Спеціаліст» визначається програмою, але не може перевищувати одного року.
Особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації спеціаліста.
 
На програми підготовки фахівців ОС «Магістр» приймаються особи, які мають ОС фахівця «Бакалавр» чи ОКР «Спеціаліст».
Освітньо-професійні та освітньо-наукові програми підготовки магістрів включають поглиблену фундаментальну, гуманітарну, соціально-економічну, психолого-педагогічну, спеціальну та науково-практичну підготовку.
Освітньо-професійні (освітньо-наукові) програми підготовки магістрів забезпечують одночасне здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації магістра на базі відповідної освітньо-професійної програми підготовки бакалавра (нормативний термін навчання півтора року) або спеціаліста (нормативний термін навчання один рік).
 
НУБІП України реалізує освітні світньо-професійнічи освітньо-наукові) програми підготовки магістрів у базовому закладі університету (м. Київ) та ВП НУБІП України «Бережанський агротехнічний інститут» (Тернопільська обл.) .
Особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації магістра.
 
Фахівці, які мають ОКР «Спеціаліст» чи ОС «Магістр», можуть продовжити свою підготовку в аспірантурі, а потім - докторантурі для здобуття ступеня вищої освіти «доктор філософії» чи «доктор наук».

 

Випускники НУБІП України всіх ОС і ОКР, а також фахівці з ступенями вищої освіти можуть займатися професійною діяльністю згідно з обраною спеціальністю.

3. Вибіркові дисципліни у освітньому процесі НУБІП України

Вибіркові дисципліни

Студенти Університету відповідно до статті 62, пункт 15 Закону України «Про вищу освіту» мають право на вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менше як 25 % загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти [5].

При цьому здобувачі певного рівня вищої освіти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти, за погодженням з керівником відповідного факультету чи підрозділу.

Нижче наведено перелік вибіркових дисциплін для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у Національному університеті біоресурсів і природокористування України. 

Викладання вибіркових дисциплін забезпечують науково-педагогічні працівники навчально-наукових інститутів (ННІ) і факультетів, назви яких зазначено у переліку вибіркових дисциплін. 

Здобувачі вищої освіти мають самостійно вибрати будь-які дисципліни із наведеного Переліку 107 вибіркових дисциплін.

посилання на перелік: https://nubip.edu.ua/node/67362 [54]

4. Система оцінювання знань

Видами контролю знань студентів (слухачів) є поточний контроль, проміжна та підсумкова атестації [11].
  Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних, лабораторних та семінарських занять і має на меті перевірку рівня підготовленості студента (слухача) до виконання конкретної роботи.
  Проміжна атестація проводиться після вивчення програмного матеріалу кожного змістового модуля, на які лектором дисципліни поділено її навчальний матеріал (рекомендована кількість змістових модулів − 2- 4).
  Проміжна атестація має визначити рівень знань студента (слухача) з програмного матеріалу змістового модуля (рейтингова оцінка із змістового модуля), отриманих під час усіх видів занять і самостійної роботи.
  Форми та методи проведення проміжної атестації засвоєння програмного матеріалу змістового модуля розробляється лектором дисципліни і затверджується відповідною кафедрою у вигляді тестування, письмової контрольної роботи, колоквіуму, результату експерименту, що можна оцінити кількісно, розрахункової чи розрахунково-графічної роботи тощо.
  Засвоєння студентом (слухачем) програмного матеріалу змістового модуля вважається успішним, якщо рейтингова оцінка його становить не менше, ніж 60 балів за 100-бальною шкалою.
 
  Підсумкова атестація включає семестрову та державну атестацію студента (слухача).
Семестрова атестація проводиться у формах семестрового екзамену або семестрового заліку з конкретної навчальної дисципліни.
  • Семестровий екзамен (далі – екзамен) – це форма підсумкової атестації засвоєння студентом (слухачем) теоретичного та практичного матеріалу з навчальної дисципліни за семестр.
  • Семестровий залік (далі – залік) – це форма підсумкової атестації, що полягає в оцінці засвоєння студентом (слухачем) теоретичного та практичного матеріалу (виконаних ним певних видів робіт на практичних, семінарських або лабораторних заняттях та під час самостійної роботи) з навчальної дисципліни за семестр.
  •  Диференційований залік – це форма атестації, що дозволяє оцінити виконання та засвоєння студентом (слухачем) програми виробничої практики.
 
  Екзамени, заліки та диференційовані заліки провдяться відповідно до вимог "Положення про екзамени та заліки в Національному університеті біоресурсів і природокористування України"   2019 р (додатки) [11]
   Студенти (слухачі) зобов'язані складати екзамени і заліки  відповідно до вимог робочого навчального плану у терміни, передбачені графіком навчального процесу. Зміст екзаменів і заліків визначається робочими навчальними програмами дисциплін.
   Результати складання екзаменів і диференційованих заліків оцінюються за чотирибальною шкалою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно"), а заліків - за двобальною шкалою ("зараховано", "не зараховано") і вносяться в екзаменаційну відомість, залікову книжку, навчальну картку студента.
   Студенти, які одержали під час сесії більше двох незадовільних оцінок, відраховуються з університету.
  Студентам, які одержали під час сесії не більше двох незадовільних оцінок, дозволяється ліквідувати академічну заборгованість до початку наступного семестру. Повторне складання екзаменів допускається не більше двох разів з кожної дисципліни: один – двом науко-педагогічним працівникам, які приймали екзамен, другий - комісії, яка створюється деканом факультету (завідувачем відділення).
  Студенти, які не з’явились на екзамени без поважних причин, вважаються такими, що одержали незадовільну оцінку.
  У НУБіП України використовується рейтингова форма контролю після закінчення логічно завершеної частини лекційних та практичних занять (модуля) з певної дисципліни. Її результати враховуються під час виставлення підсумкової оцінки.
  Рейтингове оцінювання знань студентів не скасовує традиційну систему оцінювання, а існує поряд із нею. Воно робить систему оцінювання більш гнучкою, об’єктивною і сприяє систематичній та активній самостійній роботі студентів протягом усього періоду навчання, забезпечує здорову конкуренцію між студентами у навчанні, сприяє виявленню і розвитку творчих здібностей студентів.
  Рейтингове оцінювання знань студентів із навчальних дисциплін, захисту курсових робіт (проектів), звітів за всі види практик (навчальної та виробничої), складання державних екзаменів, дипломне проектування (захист випускних бакалаврських, дипломних робіт (проектів) та магістерських робіт) здійснюється за 100-бальною шкалою.
  Рейтинг студента із засвоєння навчальної дисципліни  складається з рейтингу з навчальної роботи – 70 балів та рейтингу з атестації – 30 балів. Таким чином, на оцінювання засвоєння змістових модулів, на які поділяється навчальний матеріал дисципліни, передбачається 70 балів. Рейтингові оцінки із змістових модулів, як і рейтинг з атестації, теж обчислюються за 100-бальною шкалою.
  Для занесення оцінок у екзаменаційну відомість, залікову книжку та журнал рейтингової оцінки знань студента його рейтинг з різних видів навчальної роботи у балах переводиться у національну та ЄКТС (Європейська кредитна трансферно-накопичувальна система) оцінки згідно з таблицею.

 

Співвідношення між національними та ЄКТС оцінками
і рейтингом студента

Рейтинг студента, бали

Оцінка національна

 за складання

 

екзаменів,

диференційованих заліків

заліків

90 - 100

Відмінно

Зараховано

74 - 89

Добре

60 - 73

Задовільно

00 - 59

Незадовільно

Не зараховано

Студенти, які набрали з навчальної роботи 60 балів і більше, можуть не складати екзамен (залік), а отримати екзаменаційну оцінку (залік) “Автоматично”, відповідно до набраної кількості балів, переведених у національну оцінку та оцінку ЕСТS згідно з таблицею.

Якщо студент бажає підвищити свій рейтинг і поліпшити оцінку з дисципліни, він має пройти семестрову атестацію. Останню в обов’язковому порядку проходять студенти, які з навчальної роботи набрали менше, ніж 60 балів. Для допуску до атестації студент має набрати не менше 60 балів з кожного змістового модуля, а загалом − не менше, ніж 42 бали з навчальної роботи.

Студентам, які мають більш високий рейтинг за період навчання, надаються переваги при вирішенні таких питань:

  • направленні на роботу після закінчення НУБіП;
  • поселенні в гуртожиток та призначенні стипендій;
  • виборі місць проходження виробничих та навчальних практик;
  • дозволу навчатися за індивідуальним навчальним планом і графіком;
  • переході на нові спеціалізації;
  • відборі для стажування за кордоном;
  • конкурсному відборі для продовження навчання після закінчення бакалаврського курсу.

 

5. Положення НУБІП України

Чинні документи щодо організації освітнього та виховного процесу в НУБіП України [54]

 

№ п/п

Назва документу

            Рік затвердження

 1 Тимчасовий порядок проведення практичного навчання студентів НУБіП України у весняному семестрі 2019-2020 н.р. в умовах карантину 07.04.2020 р.
 2 Тимчасовий порядок проведення літньої екзаменаційної сесії 2019-2020 н.р. НУБіП України в умовах карантину 07.04.2020 р.
 3 Положення про підготовку фахівців за дуальною формою здобуття вищої освіти у Національному університеті біоресурсів і природокористування України 26.02.2020 р.
 4 Порядок формування та вибору студентами вибіркових дисциплін освітніх програм у Національному університеті біоресурсів і природокористування України
 27.12.2019 р.
 5 Положення про визнання результатів навчання для здобувачів вищої освіти в Національному університеті біоресурсів і природокористування України 27.12.2019 р.
 6 Про екзамени і заліки у НУБіП України (грудень 2019) 27.12.2019 р.
 7 Правила призначення академічних стипендій НУБіП України 28.09.2019 р.
 8 Положення про оформлення навчальних видань Національного університету біоресурсів і природокористування України 25.09.2019 р.
 9 Положення про Порядок поселення студентів та аспірантів (докторантів) університету у гуртожитки 20.05.2019 р.
 10 Положення про Порядок поселення спiвробiтників університету у гуртожитки 20.05.2019 р.
 11 Про видання навчальної літератури за рекомендацією вченої ради НУБіП України (Лютий 2019) 27.02.2019 р.
 12 Положення про планування та облік роботи науково-педагогічних працівників у НУБіП України 27.02.2019 р.
 13

Положення про підготовку і захист магістерської роботи в НУБіП України

Положення про підготовку і захист магістерської роботи в НУБіП України (онов.)

01.10.2018 р.

12.03.2020 р.

 14 Положення про підготовку магістрів у НУБіП України 01.10.2018 р.
 15 Опис освітньої програми в контексті нових стандартів вищої освіти" (рекомендації МОН України) 29.03.2018 р.
 16 Положення про планування та облік роботи науково-педагогічних працівників НУБіП України  28.02.2018 р.
 17 Положення про освітні програми в НУБІП України 28.02.2018 р.
 18 Положення про навчально-методичну раду НУБІП України 28.02.2018 р.
 19 Положення про академічну доброчесність в НУБІП України 28.02.2018 р.
 20 Положення про формування освітньо професійних програм НУБіП України 29.05.2017 р.
 21 Положення про старосту академічної групи НУБіП України 29.05.2017 р.
 22 Положення про оздоровчий центр 15.05.2017 р.
 23 Положення про проведення інтелектуального конкурсу в НУБіП України 12.04.2017 р.
 24 Положення про Всеукраїнські олімпіади у НУБіП України 12.04.2017 р.
 25 Положення про призначення стипендії роботодавців НУБіП України 21.03.2017 р.
 26 Положення про переведення студентів, які навчаються на договірній основі з оплатою за рахунок коштів фізичних чи юридичних осіб, на навчання за державним замовлення у НУБіП України 29.11.2016 р.
 27

Положення про підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників НУБіП України у провідних підприємствах, організаціях, установах та навчальних закладах України

28.10.2016 р.
 28 Положення про випускну бакалаврську роботу в НУБіП України 28.10.2016 р.
 30 Про забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти у Національному університеті біоресурсів і природокористування України  (ДОДАТКИ) 26.08.2016 р.
 31

Положення про порядок перевірки наукових, навчально-методичних, дисертаційних, магістерських, бакалаврських та інших робіт на наявність плагіату в НУБіП України

Положення про порядок перевірки наукових, навчально-методичних, дисертаційних, магістерських, бакалаврських та інших робіт на наявність плагіату в НУБіП України (оновлене)

05.2016 р.

 

 

12.2019 р.

 32 Положення про електронне освітнє середовище НУБіП України 01.05.2016 р.
 33 Положення про практичну підготовку студентів  НУБіП України 12.04.2016 р.
 34 Порядок формування вибіркової складової навчальних планів підготовки фахівців для вивчення вибіркових дисциплін у НУБіП України 10.02.2016 р.
 35 Положення про процедуру й підстави для видачі випускникам документа про вищу освіту та порядок виготовлення власного документа про вищу освіту в НУБіП України 10.02.2016 р.
 36 Форми документів з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах 02.07.2015 р.
 37 Рішення Вченої ради Національного університету біоресурсів і природокористування України від 24 червня 2015 року (протокол № 11) про затвердження зразку документа про вищу освіту 24.06.2015 р.
 38 Положення про раду роботодавців у НУБіП України 22.04.2015 р.
 39 Про організацію освітнього процесу в НУБІП України

27.03.2015 р.,

27.12.2019 р.

 40

Про екзаменаційні комісіїї НУБіП України    (Додатки)

20.02.2015 р.
 41 Про огляд-конкурс на кращий навчальний корпус НУБіП України 26.11.2014 р.
 42 Про академічну мобільність студентів НУБіП України 09.08.2014 р.
 43

Порядок проведення лабораторних та практичних занять у навчальних (навчально-науково-виробничих) лабораторіях НУБіП України

 26.02.2020 р.
 44

Порядок проведення практичної підготовки у навчально-дослідних господарствax НУБіП України

 26.02.2020 р.

 

 

 

 

6. Організація виховного процесу в НУБІП України

З метою організації виховного процесу в НУБІП України створений Навчально-науковий центр виховної роботи і соціального розвитку (далі – Центр) . Центр створений на підставі рішення вченої ради НУБіП України від 21.12.2010, протокол № 5 та за наказом ректора НУБіП України  від 28.12.2010 р. № 1252 та реорганізований за наказом ректора №40 від 20.01.2014 року [54].

У своїй діяльності Центр керується чинним законодавством України, Конституцією України, Концепцією виховання особистості в умовах розвитку української державності, Концепцією національного виховання, Статутом НУБіП України, наказами ректора НУБіП України, рішеннями вченої ради та ректорату НУБіП України, розпорядженнями проректора з навчальної і виховної роботи, Правилами внутрішнього розпорядку НУБіП України та цим Положенням.

Центр функціонує з метою набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, незалежно від етнічної приналежності, формування особистих рис громадянина України та формування всебічно розвиненої особистості, превентивного виховання сучасного студента, створення умов для реалізації творчого потенціалу особистості студента, розвитку його нахилів і обдарувань, контролю за функціонуванням гуртожитків НУБіП України, забезпечення належних умов для проживання у них студентів. А також, функціонування системи внутрішнього забезпечення якості, організація консультаційно-підготовчих курсів та підготовка до вступу до ЗВО та до зовнішнього незалежного оцінювання, організації і проведення профорієнтації, організації і проведення маркетингових досліджень та виставкової діяльності.

Основними завданнями Центру є:
- Координація виховної роботи у НУБіП України та його відокремлених підрозділах ( далі ВП НУБіП України).
- Забезпечення умов для ефективного функціонування роботи наставників, організація проведення науково-методичних семінарів для наставників академічних груп.
- Створення оптимальних умов для діяльності органів студентського самоврядування.
- Надання консультативно-методичної допомоги суб’єктам виховної роботи різних рівнів, відокремленим підрозділам НУБіП України щодо виховної роботи серед студентської молоді.
- Забезпечення у студентів розвитку високої культури міжособистісних взаємин, формування гуманістичного світогляду, загальнолюдської  культури.
- Створення сприятливих умов для формування особистості студента як громадянина-патріота, громадянина-фахівця, громадянина-демократа.
- Забезпечення розвитку у молодого покоління історичної пам’яті, виховання патріотичних почуттів, які проявляються у визнанні престижу Alma-mater, поваги до рідного університету як провідної освітньо-наукової установи країни.
- Здійснення превентивного виховання сучасної студентської молоді.
- Сприяння участі студентів у науково-дослідній роботі НУБіП України з метою формування творчої, активної, працелюбної особистості, яка володіє професійною майстерністю, розвиненими діловими якостями, відповідальністю, готовністю до життєдіяльності в умовах ринкових відносин.
- Формування екологічної культури особистості, що регулює взаємовідносини людини та природи і орієнтує особистість на збереження і відновлення природи як середовища проживання всього живого (біоетика).
- Створення  умов для активного відпочинку студентів, розвитку у студентської молоді потреби здорового способу життя як невід’ємного елемента загальної культури особистості.
- Формування естетичних почуттів, смаків, поглядів, естетичного ставлення до дійсності, творчої активності студентської молоді через лекції, що містять естетичні витоки, а також у процесі роботи гуртків, клубів за інтересами, студій, участі студентів у художній самодіяльності, відвідуванні театрів, виставок, музеїв, зустрічей з діячами культури та мистецтва.
- Проведення роботи щодо заохочення кращих студентів НУБіП України, громадських активістів, учасників колективів художньої самодіяльності.
- Організація співпраці між різними структурними підрозділами НУБіП України, що займаються виховною роботою.
- Контроль за реалізацією планів виховної роботи на факультетах та ВП НУБіП України.
- Координувати роботу студентських рад гуртожитків, заступників директорів ННІ та деканів з виховної роботи.
- Контроль за виконанням студентами Правил внутрішнього розпорядку НУБіП України, Правил внутрішнього розпорядку у студентських гуртожитках, дотримання студентами санітарно-гігієнічних норм і правил проживання у гуртожитках.
- Координація діяльності з розробки, впровадження та підтримки функціонування внутрішньої системи забезпечення якості (далі – СМЯ) в Університеті.
- Організація та проведення внутрішніх перевірок (аудитів) СМЯ.
- Збір та аналіз даних про результативність та ефективність робочих процесів СМЯ Університету, необхідних для самооцінки та аналізу керівництвом Університету.
- Виконання робіт з актуалізації, обліку, зберігання та розповсюдження згідно встановленого порядку документів СМЯ в Університеті;
- Проведення заходів, спрямованих на підвищення інформованості та компетентності адміністративно-управлінського персоналу Університету в області СМЯ.
- Планування та реалізація рекламних та PR-компаній Університету.
- Організація та проведення соціально-психологічних та маркетингових досліджень ринку освітніх послуг.
- Аналіз ринку освітніх послуг.
- Оцінка якості освіти в Університеті.
- Планування та реалізація рекламної кампанії Університету (відео, аудіо ролики, поліграфія, виставки, тощо).
- Організація профорієнтаційних заходів.
- Виконання робіт з формування, функціонування та актуалізації фонду нормативно-технічної документації та нормативне забезпечення діяльності Університету в галузі стандартизації.
- Надання науково-консультаційних, освітніх, інформаційних та інших послуг, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватись навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».
- Розвиток та оптимальне використання матеріально-технічної бази Відділу для забезпечення високоякісної роботи, проведення на високому рівні наукових досліджень.
- Розширення міжнародних зв’язків із зарубіжними університетами, іншими організаціями для участі у розробці міжнародних наукових проектів та запозичення передового досвіду поєднання навчально-виховної й науково-дослідної роботи.
- Забезпечення культурного і духовного розвитку особистості.
- Прийняття необхідних рішень і виконання дій, що належать до повноважень Центру і не суперечать чинному законодавству України, Статуту Університету.
- Визначення форми організації і стимулювання праці працівників Університету;
- Організація та здійснення навчальних семінарів з менеджменту якості з видачою сертифікатів.
- Організація консультаційно-підготовчих курсів для покращення знань з конкурсних дисциплін, які визначаються Правилами прийому до Університету в поточному році.
- Підготовка до вступу на навчання у вищих навчальних закладах та до зовнішнього незалежного оцінювання (далі ЗНО).
- Проведення профорієнтаційної роботи серед учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл та студентів коледжів і технікумів.
- Участь у виставках, ярмарках, конференціях.
- Представлення Університету на заходах центрів зайнятості.
- Проведення моніторингу та аналізу соціальних мереж щодо поширення інформації про Університет та запрошення на навчання
- Участь у розробці рекламної продукції про Університет.
- Організація зворотного зв’язку внутрішніх та зовнішніх споживачів послуг Університету (проведення анкетування та опитування абітурієнтів, студентів, НПП, адміністрації, випускників, роботодавців і т.д.).
- Організація заходів щодо перепідготовки та підвищення кваліфікації співробітників Університету.
- Організація співпраці з навчально-дослідними господарствами Університету за відповідними напрямами.
- Організація та проведення науково-практичних конференцій, семінарів, виставок тощо.
- Вивчення, аналіз і впровадження у виробничу практику передового вітчизняного і зарубіжного досвіду з дорадництва, науково-консультаційної, інформаційної та інноваційної діяльності.
- Здійснення впроваджувальної, науково-консультаційної та інформаційної діяльності з використанням наукового потенціалу й технічних можливостей Відділу.
- Забезпечення оновлень та вдосконалення матеріально-технічної бази Центру для проведення навчання й наукових досліджень на рівні міжнародних стандартів.
- Сприяння підвищенню рівня інформаційного та комп’ютерного забезпечення Центру;
- проведення заходів з охорони праці, пожежної безпеки, здійснення іншої діяльності з забезпечення належних умов праці для співробітників Центру та навчання слухачів консультаційно-підготовчих курсів.
- Здійснювати координацію, контроль та аналіз діяльності структурних підрозділів базового закладу Університету та відокремлених підрозділів щодо виконання вимог внутрішньої системи забезпечення якості та профорієнтаційних заходів.
- Отримувати від структурних підрозділів Університету відомості і матеріали, необхідні для виконання Центром своїх функціональних обов’язків.
- Брати участь у нарадах, засіданнях та інших заходах пов’язаних і розглядом питань, що стосуються системи виховної роботи та менеджменту якості Університету, профорієнтаційної роботи, та реклами і просування Університету в інформаційному просторі.
- Вносити керівництву Університету пропозиції з питань, що входять до компетенції Центру.
- Забезпечувати організацію, своєчасне і якісне виконання дорученої керівництвом Університету роботи.
- Дотримуватися Конституції та законів України, Статуту Університету, наказів ректора, інших нормативно-правових актів, правил внутрішнього розпорядку, положень, посадових інструкцій, правил охорони праці та протипожежної безпеки, документації системи менеджменту якості.
- Виконувати свою роботу у взаємодії з працівниками інших структурних підрозділів.
- Використовувати комп'ютерну техніку та засоби оргтехніки з метою підвищення ефективності та якості роботи Центру.
- Постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію.
Центр має право:
- Планувати свою діяльність в межах наданих повноважень у відповідності зі  Статутом НУБіП України, наказами ректора НУБіП України, рішеннями вченої ради та ректорату, розпорядженнями проректора з навчальної і виховної роботи, директора Центру, цим Положенням.
- Формувати напрямки розвитку Центру.
- Контролювати своєчасне виконання наказів і розпоряджень ректора НУБіП України, розпоряджень проректора з навчальної і виховної роботи щодо виховання студентської молоді в НУБіП України.
- Вносити пропозиції керівництву НУБіП України щодо оптимізації виховної, спортивно-масової та просвітницької роботи.
- Здійснювати у межах НУБіП України моніторинг стану справ щодо  виховної роботи серед студентів.
- Контролювати дотримання студентами Правил внутрішнього розпорядку НУБіП України, а також дисципліни та порядку у студентських гуртожитках.
Центр зобов’язаний:
- Вести діловодство згідно встановлених вимог в університеті.
- Брати участь в організації та забезпеченні навчально-виховного процесу в НУБіП України.
- Розробляти і формувати план виховної роботи в НУБіП України.
- Здійснювати організаційно-методичне забезпечення виховної роботи наставників академічних груп.
- Брати участь у заходах щодо удосконалення навчально-виховного процесу.
- Організовувати роботу наставників студентських груп.
- Своєчасно виконувати накази ректора, розпорядження проректора з навчальної і виховної роботи.
- Брати участь у підготовці документів щодо заохочення та стимулювання кращих студентів.
- Інформувати деканати про нові положення, нормативні документи, накази, що регламентуюти навчально-виховний процес.
- Організовувати і проводити науково-методичні семінари наставників академічних груп 1 курсу.
- Організовувати, забезпечувати та проводити загально-університетські заходи.
сторінка посилання:https://nubip.edu.ua/node/47818 [54]

7. Питання для самоконтролю

1. Форми навчання у НУБІП України.

2. Методи навчання.

3. Система оцінювання знань.

4.  Організація виховного процесу.

5. Роль та функції куратора.

6. Профком студентів.

7. Соціальний відділ.

8. Відділ виховної роботи.

9. Уповноважений по протидії корупції.

10. Гендерна рівність та протидія сексуальним домагання.

11. Правила проживання в гуртожитках.

12. Спортивні та мистецькі гуртки.

13. Участь студентів у самоврядуванні.

14. Стажування студентів.

15. Міжнародні програми обміну.



8. Презентація до теми 10

Презентація до теми 10.pptx

Доступність

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла

Кернінг шрифтів

Видимість картинок

Інтервал між літерами

0

Висота рядка

1.2