Магістри спеціальності Агрономія

Спеціальність 201 «Агрономія»

Освітня програма «Агрохімія і ґрунтознавство»

Випускові кафедри:

Агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна
Тел.: (044) 527-88-17
E-mail: quality_chair@mail.ru
Завідувач кафедри – доктор сільськогосподарських наук, професор Бикін Анатолій Вікторович

Ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули
Тел.: (044) 527-81-02
E-mail: grunt_nubip@ukr.net
Завідувач кафедри – доктор сільськогосподарських наук, професор Балаєв Анатолій Джалілович

Рівень вищої освіти другий (магістерський) Галузь знань 20 «Аграрні науки та продовольство» Спеціальність 201 «Агрономія» Освітня програма Агрохімія і ґрунтознавство Орієнтація освітньої програми освітньо-професійна Форма навчання денна Термін навчання (обсяг кредитів ЄКТС) 1 рік і 4 місяці (90) На основі ОС «Бакалавр» Освітній ступінь «Магістр» К, Кваліфікація магістр з агрономії

Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 6.
Автори: Забалуєв Віктор Олексійович - д-р с.-г. наук, професор кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули; Карабач Катерина Сергіївна - канд. с.-г. наук, доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули.
Анотація: Вивчення навчальної дисципліни допоможе майбутнім фахівцям-ґрунтознавцям сприяти гармонізації відносин між агросферою і природним середовищем, розробляти нові підходи і принципи ґрунтоощадних агротехнологій з урахуванням ґрунтово-кліматичних умов, мінімізувати витрати енергетичних і матеріальних ресурсів, здійснювати ґрунтозахисні і ґрунтовідновлювальні заходи, їх прогнозування, планування, реалізацію та моніторинг з метою раціонального використання і охорони земель незалежно від форм власності і господарювання.

Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Викладач: Бордюжа Ігор Петрович - асистент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна.
Анотація: Метою вивчення дисципліни є формування  у  магістрів  теоретичних  знань  щодо  розуміння  можливостей використовувати дрони у сучасних технологіях вирощування сільськогосподарських культур  (моніторинг  стану  ґрунтів,  рослин,  внесення агрохімічних  засобів,  висів сидеральних  культур,  внесення  трихограми, тощо)  і практичних  умінь  щодо організації  ефективної  роботи  дронів  у  полі  за  різних  цілей  із  дотриманням необхідних логістичних заходів, а також набуття практичних навиків по управлінню дронами.
Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 2. ECTS: 8.
Автори: Лопушняк Василь Іванович - професор кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна; Семенко Лариса Олександрівна - доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна.
Анотація: Метою теоретичного вивчення матеріалу та лабораторних занять є формування у магістра зі спеціальності «Агрономія» освітньої програми «Агрохімія і ґрунтознавство» теоретичних знать та практичних вмінь організовувати процес підбору сільськогосподарських машин і розраховувати потребу в ресурсах, а також їх завантаженість для забезпечення ефективної роботи агропідприємств. Майбутні фахівці здобудуть вміння оцінювати кліматичні, територіальні, технологічні ризики при веденні рослинництва, а також ефективно здійснювати менеджмент та маркетинг агрохімічних ресурсів з метою забезпечення формування продукції сільськогосподарських культур високої якості протягом їх вегетації і у період її доробки.

Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 3. ECTS: 4.
Автори: Булигін Сергій Юрійович - професор кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули; Кучер Лариса Іванівна - доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули.
Анотація: Даний курс формує знання про періодичний контроль динаміки основних ґрунтових процесів в природних умовах і за антропогенних навантаженнях, прогнозу еколого-економічних наслідків деградації земельних ділянок із метою запобігання чи усунення дії негативних процесів.

Рік останньої атестації: 2021
Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 1. ECTS: 6.
Викладачі: Тонха Оксана Леонідівна - професор кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули
Анотація: Курс спрямований допомогти гармонізувати стосунки між агросферою і природним середовищем, розробляти нові підходи і принципи виробництва сільськогосподарської продукції стосовно різних ґрунтово-кліматичних умов з мінімальними затратами енергетичних і матеріальних ресурсів, здійснювати заходи із прогнозування та планування раціоналізації використання і охорони земель незалежно від форм власності і господарювання.
НП20

Районування і структура ґрунтового покриву України

Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 1. ECTS: 3.
Автори: Тонха Оксана Леонідівна - професор кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули.
Анотація: Дисципліна вивчає зако­но­мір­ності просто­ро­вого поширення ґрунтів і є основою їх обліку та оцінки як природного ресурсу. Основні принципи генетич­ної класи­фі­кації ґрунтів і нові підходи класи­фі­кації ґрунтів на еколого-суб­стан­ційній основі, критерії виділення таксо­но­мічних одиниць гене­тичної класи­фі­кації і діаг­нос­тики ґрунтів. Просторова неоднорід­ність грунтів на земній поверхні і законо­мір­ності розмі­щення гру­нтів у природі. Межі просто­ро­вої неодно­рід­ності грунтів. Горизон­тальна та верти­кальна неодно­рід­ності грунтів.
Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 5.
Автори: Забалуєв Віктор Олексійович - д-р с.-г. наук, професор кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули;  Карабач Катерина Сергіївна - канд. с.-г. наук, доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули.
Анотація: Вивчення дисципліни має на меті навчити фахівців з експертної оцінки ґрунтів теорії і практиці рекультивації порушених земель з нейтралізацією негативних впливів гірничих робіт на довкілля і створенням передумов активного самовідновлення родючих субстратів (техноземів); виховати ноосферну традицію відновлення ("ренатуралізації») післяпромислових земельних ділянок з метою їх дбайливого використання та відновлення всіх абіотичних і біотичних компонентів екосистем, порушених гірничими роботами з їх негативнною заданістю. Питання експертної оцінки післяпромислових субстратів як техноземів у такому контексті постають одними з перших, що й забезпечує якісне виконання рекультивації та наступного раціонального використання земель, як головного ресурсного потенціалу держави.
П24
Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і грунтознавтсво). ОС: Магістр. Семестр: 1-2. ЄКТС: 12.
Автори: Бикін Анатолій Вікторович - професор, завідувач кафедри; Лопушняк Василь Іванович - професор; Семенко Лариса Олександрівна - доцент.
Кафедра: Агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна.
Анотація: Метою теоретичного вивчення матеріалу та лабораторних занять є формування у магістра зі спеціальності «Агрономія» освітньої програми «Агрохімія і ґрунтознавство» теоретичних знать та практичних вмінь щодо методів і засобів агрохімічного забезпечення та обслуговування галузі рослинництва, планування та організації забезпечення агрохімсервісу, тощо. До того ж, майбутній фахівець набуде вмінь контролювати, реалізовувати та застосувати засоби хімізації сільськогосподарського виробництва, а також організовувати ефективні взаємодії між товаровиробниками і організаціями із агрохімсервісу різних форм власності, визначати ефективність агрохімічного сервісу агропідприємств.
Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 3.

Автор: Літвінова Олена Анатоліївна – доцент кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна.

Спеціальність: 201 Агрономія (Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Автори: Забалуєв Віктор Олексійович - д-р с.-г. наук, професор, завідувач кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули Карабач Катерина Сергіївна - канд. с.-г. наук, доцент кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К.Шикули.
Анотація: Вивчення дисципліни передбачає поглиблене вивчення сучасних технологій рекультивації та фіторемедіації і їх практичне вирішення у галузі агрономії. Дисципліна забезпечує здобувачів знаннями, умінням та навиками, необхідними для ефективного використання інноваційних технологій фіторекультивації забруднених і деградованих територій з використанням рослин фіторемедіантів, відновлення техногенних ландшафтів, управління процесами відновлення порушених земель; застосування організаційно-технічних напрямків рекультивації з використанням, технічних засобів та інноваційних технологій фіторемедіації забруднених ґрунтів та комбінованих технологій ремедіації забрудненого довкілля.
П24
Спеціальність: 201 Агрономія ((Агрохімія і ґрунтознавство). ОС: Магістр. Семестр: 3. ECTS: 4.
Викладач: Тонха Оксана Леонідівна - професор кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули.
Анотація: Метою даного курсу є поглиблене оволодіння теоретичними основами біології та хімії ґрунтів, вивчення найважливіших мікробіологічних процесів, які відбуваються в природі, і зокрема, в ґрунті та при переробці сільськогосподарської сировини. Навчитися цілеспрямовано управляти функціональною активністю мікроорганізмів на користь людини; використовувати та коригувати мікробіні процеси в грунтах, практично впливати на окремі біологічні групи мікроорганізмів з метою управління мікробіологічними процесами для підвищення родючості грунтів та продуктивності сільськогосподарських культур. Оволодіти методикою виділення та характеристикою грунтового розчину, дослідження сполук азоту в грунті, фосфору, калію, сірки і мікроелементи в різних ґрунтах та їх характеристика, участь в ґрунтових процесах.