Правила користування порталом

1. Загальні положення

1.1. Одним із завдань Болонського процесу є створення освітнього середовища, у якому навчальний матеріал поданий у дидактично уніфікованому й формалізованому вигляді, що дає можливість використовувати його у будь-якому місці і у будь-який час незалежно від форми навчання студента.
1.2. Навчально-інформаційний портал elearn.nubip.edu.ua (далі по тексту - портал) — це комплекс навчально-методичних матеріалів та освітніх послуг, створених для організації індивідуального та групового навчання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
1.3. Правила користування про доступ на портал та використання інформації Користувачів, укладається між Національним університетом біоресурсів і природокористування (далі університет), що надає доступ і послуги порталу, і працівником або студентом університету (далі користувач) - особою, яка має обліковий запис в системі інформаційно-освітнього середовища та користується його сервісами.
   1.3.1. Правила користування регулюють порядок використання ресурсів, сервісів, можливостей порталу для розміщення інформації та спілкування. Правила користування розроблено на підставі Положенні “Про навчально-інформаційний портал Національного університету біоресурсів і природокористування України”
1.4. Портал розміщується на сервері університету. URL-адреса: http://elearn.nubip.edu.ua/. Робота порталу організована на основі використання платформи Moodle.
1.5. За допомогою порталу студент має можливість через Інтернет ознайомитися з навчальним матеріалом, який може бути поданий у вигляді різнотипних інформаційних ресурсів (текст, відео, анімація, презентація, електронний посібник), виконати завдання та відправити його на перевірку, пройти електронне тестування тощо.
1.6. Викладач має змогу самостійно створювати електронні курси і проводити навчання, надсилати повідомлення студентам, розподіляти, збирати та перевіряти завдання, вести електронні журнали обліку оцінок, налаштовувати різноманітні ресурси курсу і т.д.
1.7. Портал може бути використаний як засоби навчання для студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання на всіх етапах навчальної діяльності студентів під час вивчення відповідних дисциплін.

2. Персональні дані

2.1. Відповідно до статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 року № 2297-VI (далі — Закон № 2297) персональні дані — це відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
2.2. Всі персональні дані зберігаються на серверах університету і зберігаються конфіденційно.
2.3. Користувачі відповідають за власні дії зі створення і розміщення інформації на сторінці власного облікового запису на порталі та в інших розділах порталу.
2.4. Приймаючи правила користування або відвідуючи сторінки сайту, відвідувач автоматично погоджується з умовами угоди про конфіденційність в частині використання персоніфікованої і не персоніфікованої конфіденційної інформації відповідно.
2.5. Збір, зберігання, використання, обробка, розголошення інформації, отриманої адміністрацією порталу в результаті відвідування користувачем порталу та/або заповнення реєстраційних форм, у тому числі і їх персональних даних, здійснюється адміністрацією порталу відповідно до законодавства України.
2.6. Відомості про персональні дані Студентів та Викладачів, призначені лише для використання в інформаційно-освітньому середовищі університету.
2.7. Під час відвідування або роботи з порталом користувачі визнають право університету на використання Cookie-файлів для належного виконання послуг та роботи порталу.

3. Облікові записи Користувачів

3.1. Доступ до ресурсів порталу — персоніфікований:
   3.1.1. Облікові записи створює Адміністратор порталу.
   3.1.2. Викладачі отримують логін та пароль на вказану ними електронну адресу, згідно наданих в заявці на реєстрацію даних.
   3.1.3. Студенти отримують логін та пароль від відповідальних за впровадження ІКТ на факультетах (ННІ).
   3.1.2. Кожний Користувач має доступ лише до тих електронних навчальних курсів, на яких він зареєстрований для участі у навчальному процесі.
   3.1.3. Користувачі персонально несуть відповідальність за конфіденційність зберігання логінів і паролів.
3.2. Після створення Профілю та щоразу при зміні адреси електронної пошти Користувач повинен підтвердити факт володіння ним адресою електронної пошти шляхом виконання вказівок, що автоматично надсилаються за цією адресою.
3.3. Відновлення забутих імені для входу і паролю Профілю Користувача здійснюється автоматизовано засобами, передбаченими програмним забезпеченням порталу. У випадку неможливості автоматизованого відновлення воно здійснюється Адміністратором на підставі заяви Користувача. В заяві Користувач обов’язково повинен вказати прізвище, ім’я, по батькові, всі свої робочі дані (Викладачі: факультет кафедра, Студенти: факультет курс група), свій логін та електронну пошту.
3.4. Користувач повинен самостійно розмістити в своєму обліковому записі власну фотографію. Забороняється використовувати чужі обличчя, зображення предметів, звірів, героїв мультфільмів та коміксів тощо. Користувач на світлині повинен бути впізнаваним.

4. Обов'язки Користувачів

4.1. Користувач зобов'язаний:
   4.1.1. Дотримуватися Правил і вимог роботи на порталі.
   4.1.2. Вказувати повні і достовірні дані про себе при реєстрації та постійно слідкувати за їх повнотою і достовірністю.
   4.1.3. Своєчасно здавати і виконувати поставлені задачі Викладача.
4.2. Користувачу забороняється:
   4.2.1. Використовувати портал для потреб, не пов'язаних з навчальним процесом.
   4.2.2. Розголошувати дані свого облікового запису чи дозволяти іншим особам користуватися порталом, використовуючи його обліковий запис.
   4.2.3. Володіти чи намагатися отримати більш ніж один обліковий запис.
   4.2.4. Розголошувати відому йому Інформацію іншим особам, якщо ця Інформація не стосується виключно цих осіб або не може бути отримана стандартними засобами портал всіма іншими Користувачами незалежно від їх рівнів прав.
   4.2.5. Чинити дії, які можуть спричинити розкриття чи зміну інформації, яка недоступна для цього Користувача стандартними засобами порталу.
   4.2.6. Чинити дії, які можуть спричинити вихід з ладу порталу чи поставити під загрозу його роботу, цілісність чи конфіденційність інформації.
   4.2.7. Намагатися отримати доступ до порталу будь-якими неправомірними діями.
   4.2.8. Чинити інші дії, заборонені Правилами.
   4.2.9. Використовувати чи поширювати інформацію, якщо це суперечить Законодавству про охорону авторських прав.
   4.2.10. Чинити інші дії, що суперечать Законодавству.
4.3. Лише Користувач несе відповідальність за:
   4.3.1. Усі дії, здійснені будь-ким з моменту входу на портал з використанням його облікового запису.
   4.3.2. Повноту і достовірність його реєстраційних даних та збереження їх у таємниці.
   4.3.3. Зміст інформації, розміщеної ним на порталі.
4.4. Лише Адміністратор несе відповідальність за:
   4.4.1. Усі дії, здійснені будь-ким з моменту входу на портал з використанням його облікового запису.
   4.4.2. Повноту і достовірність його реєстраційних даних та збереження їх у таємниці.
   4.4.3. Зміст інформації, розміщеної ним на порталі.
   4.4.5. Створення нових електронних курсів до моменту передачі їх відповідальному за дисципліну викладачу.
   4.4.6. Доцільність і коректність встановлених ним додаткових вимог і обмежень, ознайомлення Користувачів з ними та контроль за їх дотриманням.
4.5. Викладач зобов’язаний:
   4.5.1. Розміщувати інформацію, в інформаційно-освітньому порталі, для повноцінного процесу навчання.
   4.5.2. Своєчасно оцінювати роботу Студентів, з рекомендаціями та відгуками, щодо їх виконаної роботи.
4.6. Деканат зобов'яний інформувати Користувачів про важливі події та зміни у навчальному процесі.

5. Правила коментування та написання відгуків

5.1. При написанні відгуків та коментарів Користувач повинен дотримуватися встановлених правил і обмежень.
5.2. На сайті заборонено:
   5.2.1. Розміщення інформаційних матеріалів, які вміщують заклики до насильства, розпалювання соціальної та расової ворожнечі, міжнаціональних та релігійних чвар; екстремістські релігійні та політичні ідеї.
   5.2.2. Образлива поведінка по відношенню до інших відвідувачам, представників адміністрації порталу та університету.
   5.2.3. Розміщення нецензурних висловів.
   5.2.4. Публікація повідомлень з метою провокування різкої реакції інших учасників ресурсу.
   5.2.5. Розміщення не санкціонованої реклами, комерційних повідомлень або оголошень.
   5.2.6. Інші інформаційні матеріали, які заборонені законодавством України.
5.3. Забороняється плагіат файлів, документів, інформації.
5.4. Відповідальність за достовірність інформації, розміщеної у загальнодоступних розділах порталу (відгуках, форумі, коментарях) несе виключно її автор.
5.5. Загальнодоступні розділи порталу піддаються постмодерації - перевірці модератором (уповноваженим представником Адміністрації порталу) після розміщення повідомлень.

6. Підсумкові положення

6.1. Незнання правил не звільняє від необхідності їх виконання.
6.2. Адміністрація залишає за собою право вносити зміни до цих правил. У цьому випадку на порталі буде опубліковано відповідне повідомлення про зміни.
6.3. Адміністрація порталу не несе відповідальності за висловлювання Користувачів сайту.
6.4. Адміністрація завжди готова взяти до уваги побажання і пропозиції будь-якого учасника порталу щодо роботи ресурсу.
6.5. Відповідальність за дописи на порталі несе учасник, який їх розмістив.
6.6. Розміщення будь-якого допису на порталі автоматично означає Вашу згоду з цими правилами і з необхідністю їх дотримання.
6.7. Користувач приймає ці правила для подальшого фактичного використання порталу.