Спеціальність: 081 Право. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Автор: Ладиченко Віктор Валерійович - завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, доктор юридичних наук, професор.
Анотація: Мета викладання навчальної дисципліни «Методика юридичного дослідження та організація підготовки дисертаційної роботи» полягає у тому, щоб озброїти здобувача третього освітньо-наукового рівня спеціальності «Право» знаннями щодо засад побудови і основних складових сучасної системи методів наукового пізнання емпіричного та теоретичного рівнів, її застосування у науковому дослідженні, а також розвинути відповідні вміння.
- Викладач: Ладиченко Віктор Валерійович
Спеціальність: 081 Право. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2 ECTS: 5.
Автор: Ладиченко Віктор Валерійович - завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, доктор юридичних наук, професор.
Анотація: Мета навчальної дисципліни «Методологія права» – ознайомлення здобувачів третього рівня вищої освіти за спеціальністю 081 Право із закономірностями виникнення, розвитку та функціонування права у контексті того чи іншого методологічного підходу. Методологія права закладає фундамент загальної юридичної культури, юридичного мислення, формує наукову базу юридичного світогляду.
- Викладач: Ладиченко Віктор Валерійович
Спеціальність: 081 Право (Право). ОС: Доктор філософії PhD. Семестр: 6. ЕСТS: 4.
Анотація: Даний курс дозволить сформувати у аспірантів вміння і навички майбутньої професійної діяльності, оволодіти різноманітними методами і формами її здійснення, опрацювати алгоритми вирішення конкретних завдань, що виникають у педагогічній діяльності. Виконуючи ряд важливих функцій: (адаптаційну, розвивальну, навчальну, діагностичну, виховну), практика вимагає від аспірантів педагогічної готовності до професійної діяльності.
- Викладач: Качур Віра Олегівна
Спеціальність: 081 Право (Право). ОС: доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 3.
Автор: Віра Качур - к.ю.н., доцентка, кафедра теорії та історії держави і права.
Анотація: Освітня компонента спрямована на поглиблення знань про соціально-правові явища та процеси, способи організації соціально-правових зв’язків та відносин, соціальну зумовленість та цінність права, взаємозв’язки та взаємодію соціальної та правової дійсності, а також сприяє набуттю навичків для аналізу і прогнозування розвитку соціально-правових процесів, умов формування активної соціальної та правової позиції суб’єктів права, забезпечення соціальної ефективності правничої діяльності.
- Викладач: Качур Віра Олегівна
Спеціальність: 081 Право (Право). ОС: Доктор філософії PhD Семестр: 2. ECTS: 5.
Автор: Головко Людмила Олександрівна, доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, к.ю.н., доцент.
Анотація: Навчальна дисципліна «Принцип верховенства права» ознайомлення із сучасними підходами до розуміння та застосування верховенства права та його складових, методологією наукового дослідження принципу верховенства права, практикою реалізації верховенства права в європейських країнах, систематизація напрямів та способів вирішення проблем, накопичених у законодавстві, забезпечення оволодіння здобувачами сукупністю спеціальних теоретичних знань, а також практичних навичок у реальній практиці правозахисної, правозастосовної, наукової та іншої діяльності фахівців правничого профілю.
- Викладач: Головко Людмила Олександрівна
Спеціальність: 081 Право ОС: Доктор філософії Семестр: 2 ECTS: 5.
Автори: Гафурова Олена Вікторівна, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В.З. Янчука; Дейнега Марина Андріївна, доктор юридичних наук, доцент, доцент кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В.З. Янчука.
Контактна інформація: +380663863310, marinad@meta.ua.
Анотація: Освітня компонента "Проблеми аграрного та земельного права" спрямована на ознайомлення із новітніми науково-методологічними підходами до визначення аграрного та земельного права як галузей права; їх співіснування з іншими галузями права України; формування належного рівня знань у сфері правового регулювання аграрних і земельних відносин, зокрема, щодо визначення поняття і змісту таких правовідносин, їх класифікації; тлумачень аграрних та земельних правовідносин в сучасних наукових дослідженнях; їх структури; теоретико-правовий аналіз методів аграрного та земельного права; дослідження принципів вказаних галузей права; звернення до теоретичних аспектів становлення та розвитку системи аграрного та земельного права.
- Викладач: Гафурова Олена Вікторівна
- Викладач: Дейнега Марина Андріївна
Автор: Курило Володимир Іванович - завідувач кафедри адміністративного та фінансового права, д-р юрид. наук, професор, член-кореспондент НААН України, заслужений юрист України.
Анотація: Навчальна дисциплiна забезпечує теоретичну підготовку здобувача із найбільш актуальних, складних проблем та дискусійних питань адміністративного права та набуття твердих практичних навичок правозастосування його норм, впевненої роботи з нормативно-правовими актами та спеціальною юридичною літературою через призму новітніх тенденцій у суспільно-політичному та економічному житті держави на основі системних знань принципів, історії розвитку та становлення, концепцій та чинних адміністративно-правових норм.
- Викладач: Курило Володимир Іванович
Спеціальність: 081 Право. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Автор: Юлія КРАСНОВА - доцентка кафедри аграрного, земельного та екологічного права імені академіка В.З. Янчука, докторка юридичних наук, доцентка.
Анотація: Навчальна дисципліна «Проблеми екологічного та природоресурсного права» спрямована на ознайомлення із новітніми теоретичними та практичними проблемами правового регулювання екологічних та природоресурсних відносин, систематизації напрямів та способів вирішення проблем, накопичених у законодавстві, у забезпеченні оволодіння аспірантами сукупністю спеціальних теоретичних знань, а також практичних навичок у реальній практиці правозахисної, правозастосовної, наукової та іншої діяльності фахівців правничого профілю.
Спеціальність: 081 Право.
ОС: Доктор філософії.
Семестр: 1. ECTS: 3.
Автор: Піддубний Олексій Юрійович - професор кафедри цивільного та господарського права.
Анотація: Оволодіння знаннями та практичними навичками в сфері охорони, захисту та використання об’єктів інтелектуальної власності. Ознайомити аспірантів з основними характеристиками об’єктів, які відносяться до інтелектуальної власності; розкриття ролі інтелектуальної власності в економічному і культурному розвитку нашого суспільства.
Доступ до курсу: Тільки для зареєстрованих користувачів.
- Викладач: Піддубний Олексій Юрійович
Спеціальність: 081 Право (Право). ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Автор: Слюсаренко Сергій Вікторович, к.ю.н., доцент кафедри адміністративного та фінансового права.
Анотація: Дисципліна має велике значення для фахової підготовки в юридичній, економічній та інших найважливіших сферах. У лекційному курсі викладаються найбільш складні та актуальні для майбутніх працівників проблеми фінансового права. Семінарські заняття мають за мету поглиблене вивчення під керівництвом викладача найбільш складних і актуальних питань теорії фінансового права і практики застосування його норм, а також покликані сприяти набуттю навиків необхідних у роботі з першоджерелами, спеціальною літературою і діючим фінансовим законодавством.
- Викладач: Слюсаренко Сергій Вікторович
Автор: Ладиченко Віктор Валерійович - завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства, доктор юридичних наук, професор.
Анотація: Метою дисципліни «Сучасна компаративістика» є дослідження здобувачами третього рівня вищої освіти за спеціальністю 081 Право загально-правових тенденцій розвитку, змісту та методології порівняльного правознавства, основних правових сімей та систем, окремих галузей права: конституційного, цивільного, адміністративного, фінансового, кримінального, міжнародного тощо.
- Викладач: Ладиченко Віктор Валерійович
Спеціальність: 081 Право. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Анотація: Освітня компонента спрямована на формування навичок здобувачів 3 рівня вищої світи виявляти проблемні ситуації у державно-правовій сфері та поглиблювати систему загальнотеоретичних сучасних знань про загальні закономірності виникнення, розвитку і функціонування права у системній та методологічній єдності, що ґрунтуються на емпіричних даних про довкілля, сталий розвиток та збалансоване природокористування і спрямованих на покращення якості життя людини.
- Викладач: Качур Віра Олегівна