Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. ECTS: 4.
Автор: Бородай В.В., доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття.
Анотація: Дисципліна “Біоіндикація об'єктів довкілля» формує у здобувачів уявлення про біологічний контроль стану навколишнього середовища, про сучасні принципи та методи біоіндикації та біотестування, використання живих організмів як індикаторів стану навколишнього середовища для визначення антропогенних навантажень на екосистеми. Особлива увага приділяється принципам оцінки якості довкілля методами біотестування та біоіндикації, новітнім розробкам в галузі біоіндикації та перспективним методам біотестування. Предметом дисципліни «Біоіндикація об'єктів довкілля» є оволодіння знаннями і навичками щодо біологічних, фізіологічних, анатомічних та інших відхилень у розвитку живих організмів, а також їх угруповань, що виникають під дією зовнішніх факторів, використання тест-об'єктів та тест-реакцій, що широко застосовуються в сучасному біомоніторингу, з метою оцінки стану компонентів природного середовища.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: РhD. Семестр: 1. ЄКТС: 5.
Автор: Вагалюк Людмила Володимирівна - канд. с.г. наук, доцент, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Метою вивчення дисципліни «Біорізноманіття: екологічні аспекти» є формування у здобувачів чіткого уявлення про основні принципи особливостей функціонування системи управління збереженням біологічного різноманіття, шляхи збереження біорізноманіття в Україні, а також можливість імплементації інноваційних механізмів збереження біорізноманіття України на основі досвіду розвинених країн світу.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. Семестр: 1. ECTS: 1.
Автор: Гайченко В.А. професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація:

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. Семестр: 1. ECTS: 5.
Анотація: Метою вивчення дисципліни є формування розширених знань про вплив водосховищ на довкілля у глобальному та регіональному аспектах, зокрема: регулювання стоку та його екологічні наслідки, зміни грунтового покриву під впливом водосховищ, втрати історико-культурної спадщини та природних обєктів внаслідок наповнення водосховищ, зміни в дельтах річок у звязку із зарегулюванням стоку, взаємовплив водосховищ і змін клімату. Особлива увага приділяється питанням негативних екологічних змін в екосистемах внаслідок зарегулювання стоку.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. ECTS: 5.
Автор: Ладика М.М. доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Метою вивчення навчальної дисципліни є: формування у здобувачів системних знань і розуміння концептуальних основ геоінформаційного моніторингу обєктів довкілля, теорії й практики розвитку цього напряму та набуття практичних навичок використання просторово-часового аналізу й геоінформаційного моделювання у сфері моніторингу.
Предметом вивчення навчальної дисципліни є вивчення теорії, методики та практики просторово-часового аналізу, а також методології геоінформаційного моделювання й застосування засобів дистанційного зондування землі в екологічних дослідженнях.

Галузь знань: 10 Природничі науки. Спеціальність: 101 Екологія. ОС: PhD. Семестр: 3. ECTS: 5.
Автор: Бережняк Євгеній Михайлович, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Метою вивчення дисципліни «Деградаційні процеси ґрунтів та їх вплив на екологічний стан довкілля» є формування у здобувачів наукового ступеня знань і отримання інформації стосовно виникнення та розвитку негативних деградаційних процесів ґрунтового вкриття за сучасного землекористування, освоєння методів їх діагностики і оцінювання та впливу на екологічний стан довкілля. Ознайомлює з методами діагностики різних видів деградації та сучасними дієвими екологобезпечними заходами щодо зменшення деградаційних процесів та відновлення родючості деградованих ґрунтів.

Рік останньої атестації: 2023
Спеціальність: 101 Екологія. ОС: PhD. Семестр: 2. ECTS: 5.
Автори: Максін Віктор Іванович, професор кафедри аналітичної і біонеорганічної хімії та якості води; Строкаль Віта Петрівна, доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Метою вивчення дисципліни «Екологічна оцінка природних вод» є формування у здобувачів чіткого уявлення про основні принципи здійснення екологічної оцінки водних ресурсів, пов’язаної з нераціональним, виснажливим використанням природних вод; погіршенням екологічного стану водних басейнів, зниженням рівня і якості вод; неконтрольованим використанням пестицидів і агрохімікатів в сільському господарстві, використанням мийних засобів низької якості.
Спеціальність: 101 Екологія. ОС: PhD. Семестр: 3. ECTS: 5.
Автор: Наумовська Олена Іванівна - доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Метою вивчення дисципліни «Екологічний контроль» є формування у здобувачів чіткого уявлення про основні екологічні загрози, пов’язані з нераціональним, виснажливим використанням природних ресурсів; неконтрольованим ввезенням в Україну екологічно небезпечних технологій, речовин, матеріалів і трансгенних рослин, збудників хвороб, небезпечних для людей, тварин, рослин і організмів; застарілістю та недостатньою ефективністю комплексів із утилізації токсичних і екологічно небезпечних відходів.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Викладач: Боголюбов Володимир Миколайович, професор кафедри загальної екології, радіобіології та БЖД.
Анотація: Метою вивчення дисципліни є формування у студентів знань та навичок з основних аспектів екологічного моніторингу, будови основних компонентів систем моніторингу, особливостей вимірювання основних параметрів довкілля, особливостей проектування систем моніторингу на різних рівнях організації, зокрема, на локальному і регіональному рівнях. Особлива увага буде приділятись вивченню методів дослідження складових навколишнього середовища на регіональному і локальному рівнях, а також розробці і реалізації регіональних цільових програм, які б забезпечували безперервність спостережень за станом водних об'єктів і атмосферного повітря і надавали достовірну інформацію органам державної влади на всіх рівнях.

 

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: PhD. Семестр: 1. ECTS: 5.
Викладачі: Чайка Володимир Миколайович - професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю; Міняйло Анатолій Анатолійович - доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: ...

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. Семестр: 1. ECTS: 5.
Анотація: Дисципліна «Екологія та менеджмент водно-болотних угідь (ветландсів)» формує у здобувачів розширені знання про водно-болотні екосистеми, біотичні та абіотичні фактори їх формування, географічне поширення, особливості функціонування залежно від їх типу, біогеохімічні процеси, флористичне і фауністичне біорізноманіття, господарську діяльність та антропогенний вплив на них, роль водно-болотних угідь у пом'якшенні змін клімату, міжнародну та національні практики збереження та відновлення водно-болотних угідь (ВБУ). Особлива увага приділяється питанням екологічного оцінювання різних типів водно-болотних угідь та розробленню шляхів їх ефективного менеджменту урахуванням регіональних особливостей.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: PhD доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Розподіл годин: Лекції - 20. Практичні - 20. Самостійна робота - 110. Підсумковий контроль: Екзамен.
Анотація: Метою дисципліни є активізація у здобувачів здібностей до наукової та науково-педагогічної діяльності, формування навичок розвитку творчого потенціалу, ознайомлення їх з основними положеннями методології виконання та представлення результатів наукових досліджень, технології підготовки дисертаційного дослідження, публікування, апробації та представлення наукових результатів, оволодіння методикою підготовки, управління та менеджменту науковими проектами, вивчення відносин щодо створення та обігу об’єктів інтелектуальної власності та опанування правового механізму їх регулювання.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність:101 «Екологія» ОС: доктор філософії ECTS:

Автор: Наумовська О.І. доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю

Анотація: 

Дисципліна формує у здобувачів знання про визначення основних принципів державної політики у сфері поводження з відходами, науково-організаційного і правового регулювання відносин щодо діяльності у сфері поводження з відходами, визначення основних умов, вимог і правил щодо екологічно безпечного поводження з відходами, а також системи заходів, пов'язаних з організаційно-економічним стимулюванням ресурсозбереження, забезпечення мінімального утворення відходів, розширення їх використання у господарській діяльності, запобігання шкідливому впливу відходів на агроценози та здоров'я населення, а також науково-організаційних принципів розроблення і впровадження інноваційних технологій в системі управління з відходами.


Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Магістр Семестр: 2. ECTS: 4.
Викладач: Паламарчук С.П., доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: ...

Спеціальність:101 Екологія. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 4.
Автор: Строкаль В.П. - доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.

Анотація: Метою педагогічної (асистентської) практики здобувачів є формування системи компетентностей для здійснення науково-педагогічної діяльності у вищій освіті з дотриманням принципів професійної етики та академічної доброчесності. Предметом педагогічної асистентської практики є організаційно-методичні форми, методи та засоби реалізації науково-педагогічної діяльності у вищій освіті. Особливістю педагогічної (асистентської) практики здобувачів третього освітньо-наукового рівня зі спеціальності 101 «Екологія» є поєднання напрямку наукових досліджень здобувачів із розробкою науково-методичного забезпечення різних форм організації навчального процесу з врахування інноваційних технологій викладання та рівня вищої освіти.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС:  Доктор філософії. Семестр: 2. ECTS: 5.
Розподіл годин: Лекції - 20. Практичні - 20. Самостійна робота - 80. Підсумковий контроль: Екзамен.
Анотація: Дисципліна формує у здобувачів уявлення про основи наукових дизайнів для модулювання якості природних вод (дизайн моделі), принципи використання сценаріїв для прогнозування змін стану водних ресурсів за впливу різних антропогенних чинників. Особлива увага приділяється питанням методологічних основ моделювання та прогнозування стану водних ресурсів (національні та світові підходи) та принципам басейнового управління водними ресурсами.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: РhD. Семестр: 1. ЄКТС: 5.
Автор: Боголюбов Володимир Миколайович - д-р педаг. наук, професор кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності.
Анотація: Дисципліна «Сталий сільський розвиток» передбачає оволодіння основними поняттями і принципами сталого сільського розвитку; розумінням функцій і компетенцій органів місцевого самоврядування з точки зору прийняття управлінських рішень для прискорення процесу переходу сільських громад до сталого розвитку; вміння оцінювати загальні характеристики якісних і кількісних показників (індикаторів) для моніторингу процесу переходу до сталого розвитку.
П22

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. ECTS: 4.
Автор: Павлюк С.Д. доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Вивчення дисципліни забезпечує володіння навчальними основами технологічних прийомів, що формують показники якості продукції рослинництва та тваринництва,  формування навиків щодо моніторингу та застосування засобів хімізації у технологічних процесах отримання продукції, збереженні та підвищенні родючості ґрунтів з урахуванням природних умов, ринку виробництва, застосування агрохімікатів з метою оптимізації живлення сільськогосподарських культур, підвищення продуктивності та отримання високоякісної продукції галузі рослинництва і тваринництва.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: PhD. Семестр: 2. ECTS: 12.
Автори: Макаренко Н.А. професорка кафедри екології агросфери та екологічного контролю; Боголюбов В.М. - професор кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності; Гайченко В.А. - професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю; Бондарь В.І. - доцент кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності.
Анотація: Вивчення дисципліни «Теоретичні і практичні засади сучасної екології» направлено на формування у здобувачів чіткого уявлення про системний науковий світогляд щодо сучасного природознавства, про концепції, теоретичні і практичні проблеми, історію розвитку та сучасного стану наукових знань у сфері екології, охорони довкілля та оптимізації природокористування.
Предметом дисципліни є глибинні знання із спеціальності екологія, методологічні основи природничих наук, що дає можливість переосмислювати  та поглиблювати науку про навколишнє природне середовище.

Спеціальність: 101 Екологія. ОС: Доктор філософії. Семестр: 1. ECTS: 5.
Автор: Строкаль В.П. доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю.
Анотація: Дисципліна передбачає формування знань, умінь і навичок щодо виконання управлінських завдань з раціонального використання природних ресурсів, запобігання забрудненню навколишнього середовища, розробки перспективних і поточних планів і програм з охорони навколишнього середовища з врахування європейських підходів. Предметом дисципліни є впровадження європейських підходів з управління природними ресурсами до національних. Дисципліна передбачає опановування знаннями й навичками з нормативно-правових аспектів європейського законодавства з управління довкіллям; процесів імплементації з використанням ІТ-інструментів управління природними ресурсами.

Доступність

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла

Кернінг шрифтів

Видимість картинок

Інтервал між літерами

0

Висота рядка

1.2