Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: Доля Микола Миколайович, професор кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Вивчає динаміку поведінки і актив­ність засобів захисту рослин, і мікрозалишків пестицидів в природному навколишньому середовищі чи в його окремих об’єктах, а т. ч. у ґрунті, атмосфері, гідросфері. Дозволяє отримати знання щодо тривалості збереження дії і токсичного впливу як на шкідливі організми, так і на культурні рослини.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: Кава Людмила Павлівна, канд. с.г. наук, доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Предметом дисципліни є опанування застосування сучасних інформаційних технологій для збору, аналізу та обробки інформації про чисельність комах-фітофагів в межах певного агроценозу для прогнозування їх розвитку, поширення та розробки заходів обмеження чисельності видів, чисельність яких перевищує ЕПШ. Мета дисципліни - навчити здобувачів збирати, систематизувати та використовувати сучасні методи обробки даних для регуляції чисельності комах-фітофагів.
Курс не використовується, не наповнюється з 12.02.2023. Дисципліна відсутня в навч. плані.
Спеціальність: 101 Екологія, 162 Біотехнологія та біоінженерія, 202 Захист і карантин рослин. ОС: PhD. Семестр: 1. ЄКТС: 5.
Автор: Гентош Дмитро Тарасович - канд. с.г. наук, завідувач кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна.
Анотація: Метою навчальної дисципліни є вивчення основ методології наукових досліджень та організації діяльності з написання дисертаційної роботи. Розглядаються сучасні методологічні та теоретичні підходи, що застосовуються у світовій лабораторній практиці біологічного, агрономічного, біотехнологічного та екологічного спрямування. Викладено проблеми, що виникають при написанні дисертаційних та інших наукових робіт – від вибору теми роботи до її захисту, наведено найбільш раціональні способи їх подолання. Завданням курсу є формування у слухачів здатності творчо вирішувати наукові проблеми, аналізувати результати наукової роботи, знаходити шляхи її удосконалення.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладачі: Башта Олена Валентинівна - доцент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна; Волощук Наталья Михайловна - доцент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна.
Анотація: Дисципліна "Мікологічні і фіто­па­то­логічні методи експериментальних досліджень" вивчає основні методи досліджень, які засто­со­вуються у мікології і фіто­па­то­логії. Основна задача дисципліни – навчити аспі­ран­тів сучас­ним методам експе­ри­мен­тальних дослід­жень у мікології і фіто­па­то­логії, зокрема дослід­жувати хвороби сільсько­гос­подарських культур, збудни­ками яких є гриби, акти­но­мі­цети, бактерії, віруси, віроїди, нематоди, квіткові паразити, а також хвороби, що спри­чи­няються несприят­ливими факто­рами навко­лиш­нього сере­до­вища, що дасть можливість розроб­ляти ефек­тивні захисні заходи хвороб (насіннєво-селе­ційні, агро­тех­нічні, хімічні, фізико-механічні, біологічні, карантинні та інші) та обґрунту­вати інтегро­вані системи захисту проти хвороб кожної культури.
Комахи-запилювачі та їх роль у функціонуванні екосистем.
Спеціальність:
202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: Стефановська Тетяна Робертівна, канд. с.г. наук, доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Мета дисципліни розглянути основні причин скорочення чисельності комах-запилю­ва­чів: руйнування місць їх локалізації, паразити і захворювання, антропогенний вплив на природне середовище та аспекти охорони й використання в сільському й лісовому госпо­дар­стві України для забезпечення продовольчої безпеки та підтримки стабільності екосистем.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: Доля Микола Миколайович, професор кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Вивчає стійкість комах до інсекти­ци­дів, тобто засобів, що використовуються для регулювання чисельності комах, пов’язана з справжньою індукцією ферменту (або фер­ментів) у комах, які спроможні руйнувати в їх організмі пестицид, який потрапив до них.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: Пасічник Лариса Петрівна, канд. с.г. наук, доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Дисципліна «Ентомологічний моніторинг сучасних агроценозів» вивчає теоретичні та практичні знання щодо системи спостереження та контролю розмноження і поширення, а також прогнозу чисельності та інтенсивності розвитку комах в агроценозах. Завданням вивчення дисципліни є розроблення моделей ентомологічних комплексів на основі фітосанітарної діагностики з визначенням видів і морфо-фізіологічних показників комах за допомогою сучасних методів і технічних засобів.
Глобальні проблеми захисту і карантину рослин від шкідливих організмів
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 2. ЄКТС: 5.
Викладач: Доля Микола Миколайович - професор кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Вивчає шкідливі організми в процесі отримання продукції рослинництва у глобаль­ному просторі та часі, використовуючи ІТ тех­нології із прогнозом їх розвитку, розмноження та поширення з урахуванням технологічних операцій, що проводяться в агроценозах. Досліджує комплекс заходів, спрямованих на зменшення втрат урожаю та запобігання погіршенню фітосанітарного стану рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого грунту, продукції рослинного походження через шкідників, хвороби і бур’яни.

Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин. ОС: Доктор філософії. Семестр: 2. ЄКТС: 5.
Автор: Крючкова Лариса Олексіївна, професор кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна.
Викладачі: Башта Олена Валентинівна - канд. біол. наук, доцент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна; Волощук Наталья Михайлівна - канд. біол. наук, доцент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна.
Анотація: Метою навчальної дисципліни є оволодіння сучасними методами досліджень у фітопатології, здобуття навичок користування біохімічними та молекулярно-генетичними методами ідентифікації фітопатогенів та діагностики інфекційних захворювань рослин, що є основою ефективного, науково-обґрунтованого екологічно безпечного захисту сільськогосподарських культур від хвороб.

Генетичний вплив чинників на фізіо­ло­гічний стан та чисельність комах.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: Лікар Ярослав Олексійович, канд. с.г. наук, доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: Дисципліна, що вивчає властивості комах, функції зовнішніх і внутрішніх органів, а також розмноження. Курс орієнтований на формування у пошукачів сучасних уявлень щодо покривних тканин трахейної системи дихання, ролі і функції травної системи, регу­ляції виділення, імунних реакцій гемолімфи, функ­ціо­наль­ної органі­зації нервової системи і хемо­рецеп­торів, а також ендокринних органів комах. Одержати нові уявлення щодо сучасної концепції ендокринних органів і гормонів.
Вплив ентомофагів на фізіологічні та морфологічні зміни комах-фітофагів.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5.
Викладач: 
Анотація: Курс висвітлює питання щодо вплив ентомофагів на комах-фітофагів внаслідок впливу біологічних чинників. Патологічні, фізіологічні та морфологічні зміни під впливом біологічної активності ентомофагів.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 2. ЄКТС: 5.
Викладач: Стефановська Тетяна Робертівна, канд. с.г. наук, доцент кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин.
Анотація: У курсі «Біологія корисних шкідливих комах» розглядаються питання сучасних теоретичних і практичних основ взаємовідношень біологічних агентів та шкідливих комах. Особлива увага надається методологічним основам біоценотичного підходу в регулюванні чисельності шкідливих організмів. Розглядаються цикли розвитку, фенологія динаміка чисельності й рівень життєздатності популяції біологічних агентів/шкідливих організмів в агроценозах та механізми управління процесами саморегуляції.
Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин. ОС: PhD. Семестр: 3. ЄКТС: 5. Форма навчання: Денна, заочна.
Автори: Глим'язний Володимир Анатолійович - канд. с.г. наук, доцент, доцент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна; Гентош Дмитро Тарасович - канд. с.г. наук, завідувач кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна.
Анотація: Основною метою дисципліни є оволодіння сучасними знаннями щодо біологічних особливостей фітопатогенів на посівах основних сільськогосподарських культур та науково-обґрунтованого, екологічно безпечного, ефективного захисту сільськогосподарських культур від інфекційних захворювань.

пшениця

Спеціальність: 202 Захист і карантин рослин (Захист і карантин рослин). ОС: PhD. Семестр: 2. ЄКТС: 5. Форма навчання: Денна, заочна.
Автор: Піковський Мирослав Йосипович, доктор сільськогосподарських наук, доцент кафедри фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна.
Анотація: Дисципліна «Фітопатологічний моні­торинг сучасних агроценозів» є вибірковою для ОС доктор філософії за освітньо-науковою програмою «Захист і карантин рослин». У межах цього курсу здобувачі вивчають фіто­са­нітарну діагностику та експертизу, аналі­зують фак­тори та об’єкти фіто­па­то­ло­гічного моні­то­рингу, здійснюють іденти­фі­кацію збуд­ників і діаг­ностику хвороб, визна­чають класи інтен­сив­ності їх розвитку. На основі вивчення дисци­пліни «Фіто­па­то­ло­гіч­ний моні­торинг сучас­них агроце­нозів у здобу­вачів формуються інтег­ральні та спеціальні (фахові) компе­тент­ності, особисті та профе­сійні уміння і навички, нa основі яких підби­рають комплекс найбільш ефек­тив­них захо­дів конт­ролю хвороб сіль­сько­гос­по­дар­ських культур із враху­ванням епіфі­то­тій­ної ситуації.