Перейти до головного вмісту
Навчальний портал НУБіП
  • Головна
  • Всі курси
    ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження ННІ лісового і садово-паркового господарства ННІ неперервної освіти і туризму Факультет Аграрного менеджменту Агробіологічний факультет Факультет Ветеринарної медицини Гуманітарно-педагогічний факультет Економічний факультет Факультет Захисту рослин, біотехнологій та екології Факультет Землевпорядкування Факультет Інформаційних технологій Факультет Конструювання та дизайну Механіко-технологічний факультет Факультет Тваринництва та водних біоресурсів Факультет Харчових технологій Юридичний факультет
    Дисципліни загальноуніверситетського рівня
  • Кафедри
  • Студентам
    Розклад Бібліотека
  • ЦДТН
  • Більше
Закрити
Пошук курсів
Наразі ви використовуєте гостьовий доступ
Увійти
Навчальний портал НУБіП
Головна Всі курси Згорнути Розгорнути
ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження ННІ лісового і садово-паркового господарства ННІ неперервної освіти і туризму Факультет Аграрного менеджменту Агробіологічний факультет Факультет Ветеринарної медицини Гуманітарно-педагогічний факультет Економічний факультет Факультет Захисту рослин, біотехнологій та екології Факультет Землевпорядкування Факультет Інформаційних технологій Факультет Конструювання та дизайну Механіко-технологічний факультет Факультет Тваринництва та водних біоресурсів Факультет Харчових технологій Юридичний факультет Дисципліни загальноуніверситетського рівня
Кафедри Студентам Згорнути Розгорнути
Розклад Бібліотека
ЦДТН
Розгорнути все Згорнути все
  1. Електротехніка в будівництві ☑️
  2. Змістовний модуль 1.
  3. Лабораторна робота №3. Дослідження кола однофазного змінного струму з паралельним з'єднанням індуктивного і ємнісного опорів

Лабораторна робота №3. Дослідження кола однофазного змінного струму з паралельним з'єднанням індуктивного і ємнісного опорів

Умови завершення
Відкрито з: неділя, 27 грудня 2020, 11:06
Термін виконання: понеділок, 28 червня 2021, 23:59

Тема:  Дослідження  кола  однофазного  змінного  струму  з паралельним  з'єднанням  індуктивного  і  ємнісного  опорів

Мета роботи: 

  1. Вивчити основні явища, які відбуваються в колі з паралельним з’єднанням активно-індуктивного та ємнісного елементів.
  2. Перевірити під час досліду співвідношення, що характерні для кола з паралельним з'єднанням активно-індуктивного і ємнісного елементів.
  3. Навчитися на основі показів приладів визначати повну, активну і реактивну потужності, а також коефіцієнт потужності кола.
  4. З'ясувати, яким чином здійснюється компенсація реактивної потужності електроустановок.
  5. Провести дослідження розподілу струмів у електричному колі змінного струму з паралельним з’єднанням індуктивного і ємнісного опорів, а також явища резонансу струмів.

Матеріали та обладнання: 

  • вимірювальний комплект К505 – 1 шт.;
  • ампервольтомметр (мультиметр) –1 шт.;
  • амперметр - 2 шт.;
  • котушка індуктивності - 1 шт.;
  • батарея конденсаторів змінної ємності - 1 шт.

Хід виконання роботи:

  1. Ознайомитися з теоретичними відомостями за темою досліджень.
  2. Виконати робоче завдання для самостійної позааудиторної підготовки до виконання лабораторної роботи.
  3. Виконати лабораторну роботу в лабораторії.
  4. Надіслати звіт з лабораторної роботи у вигляді одного файла у форматі .doc, .docs або .pdf, використовуючи даний ресурс. Приклад виконання роботи.

Зміст звіту з лабораторної роботи повинен містити:

  • назву роботи та її мету;
  • короткий конспект розділу „Загальні теоретичні відомості”;
  • схеми наведені на рис. 3.1 - 3.4;
  • технічні дані котушки, батареї конденсаторів та електровимірювальних приладів;
  • табл.  3.1;
  • векторнi дiаграми струмів для трьох випадків: недокомпенсації, резонансу струмів і перекомпенсації;
  • графік залежностей I, I k, I C, cosφ =f(C);
  • розрахунки та висновки;
  • відповіді на контрольні запитання.

Критерії оцінки звіту з лабораторної роботи:

  1. Виконання лабораторної роботи та оформлення звіту - 1 бал.
  2. Висновки - 2 бали.
  3. Відповіді на контрольні запитання - 5 балів.

Контрольні питання:

  1. За яких умов в колі виникає резонанс струмів і чим це явище характеризується?
  2. Що таке недокомпенсація та перекомпенсація?
  3. Як побудувати векторну діаграму напруги і струмів в колі з паралельним з’єднанням індуктивного і ємнісного опорів?
  4. Що розуміють під повною, активною і реактивною потужностями? Яким чином їх визначають? В яких одиницях їх вимірюють?
  5. Що таке коефіцієнт потужності та як його визначають?
  6. Яким чином та з якою метою компенсують реактивну потужність електроустановок?
  7. Чому після увімкнення батареї конденсаторів паралельно струмоприймачу активна потужність кола не змінюється?

Список літератури:

  1. Касаткин А.С., Немцов М.В. Электротехника. - М.: Энергоатомиздат, 1993. - 440 с.
  2. Мурзін В.К. Загальна електротехніка. – Полтава: Кременчук, 2001. – 323 с.
  3. Трегуб А.П. Электротехника. - К.: Вища школа, 1987. - 599 с.
  4. Электротехника: Учебник для неэлектрических спец. вузов / Зайдель Х.Э., Коген-Далин В.В., Крымов В.В. и др.; Под ред. В.Г. Герасимова. - 3-е изд., перераб. и доп. - М.: Высшая школа, 1985. - 480 с.
  5. Иванов А.А. Справочник по электротехнике. – К.: Высшая школа. – 1984. –  304 с.

Термін подання результатів –  упродовж 1 тижня після завершення заняття.


Доступність
Скинути все

Шрифти Шрифти

Розмір шрифта Розмір шрифта

1

Колір тексту Колір тексту

Колір тла Колір тла

Кернінг шрифтів Кернінг шрифтів

Видимість картинок Видимість картинок

Інтервал між літерами Інтервал між літерами

0

Висота рядка Висота рядка

1.2

Виділити посилання Виділити посилання

Наразі ви використовуєте гостьовий доступ (Увійти)
Отримати мобільний застосунок
© 2006-2025. Всі права застережено
 
Правила користування порталом Політика конфіденційності