Практична робота 4. Функціонально-вартісні моделі бізнес-проєктування
Практична робота 4. Функціонально-вартісні моделі бізнес-проєктування
Мета: визначення функціонально-вартісних моделей на основі статистичних даних.
Методичні вказівки до виконання: практичне заняття проводиться у формі семінарсько-практичного заняття, де кожен аспірант робить повідомлення з окремого питання і розкриває методику розрахунку кожної групи методів з акцентом на методичні підходи, використовувані в його дисертації;
Повідомлення обговорюються, аспіранти виступають з доповненнями і зауваженнями, практична частина захищається окремо.
Отже, під час заняття аспіранти опановують вміння аргументувати власні судження, вести наукову полеміку, враховувати/відкидати точку зору опонентів.
В ході проведення практичного заняття з’ясовується наскільки аспірант може самостійно виконати розрахунки із застосування методів і моделей функціонально-вартісного аналізу, використовуваних в бізнес-моделюванні.
Основна частина завдання виконується під час проведення практичного заняття, завданням якого виявити навички аспіранта щодо володіння методичними підходами з використання функціонально-вартісного аналізу в обгрунтуванні виробничої частини бізнес-проєкту.
Форма виконання завдання: за результатами виконання завдання з належним їх оформленням аспірант робить висновки і захищає. Примірна тематика питань може бути наступною:
1. Сутність поняття «функція»;
2. Класифікація функцій: зовнішні і внутрішні, головні і другорядні, основні й допоміжні, корисні, некорисні і зайві;
3. Матеріальний чи інший носій функції;
4. Функціональна модель об’єкта дослідження;
5. Структурно-елементна модель;
6. Функціонально-структурна (об’єднана) модель;
7. Функціонально необхідні витрати бізнес-проєкту;
8. Виробничі витрати на функцію;
9. Експлуатаційні витрати на функцію;
10.Функціонально-вартісна діаграма.
Методичні роз'яснення:
Моделювання витрат — це процес, який використовується для визначення вартості проекту та прийняття рішень про те, чи варто продовжувати проект. Мета полягає в тому, щоб прийти до розумної оцінки загальної вартості проекту та визначити будь-які конкретні витрати, які необхідно вирішити. Існує ряд різних інструментів моделювання витрат , які можна використовувати для досягнення цих цілей. Найпоширенішими інструментами моделювання витрат є інструменти оцінки витрат, які дозволяють вводити дані про проект, а потім генерувати оцінки різних витрат, пов’язаних із проектом. Інструменти аналізу ефективності витрат дозволяють вимірювати ефективність проекту, а потім генерувати оцінки різних витрат, пов’язаних із проектом. Нарешті, спеціалісти з фінансового моделювання можуть використовувати ці інструменти для створення оцінок фінансових витрат проекту.
Загалом існує два типи моделювання витрат : директ-костинг і непрямий костинг. Прямий калькуляція — це процес, у якому ви призначаєте кожній вартості, пов’язаній з проектом, конкретну ціну за одиницю. Непряма калькуляція — це процес, коли ви оцінюєте вартість проекту на основі припущень щодо обсягу роботи, яка буде потрібна, і цін, які стягуватимуться за різні товари та послуги. Існує ряд різних інструментів оцінки витрат, які можна використовувати для досягнення цих цілей. Найпоширенішим інструментом оцінки витрат є дослідження часу та руху, яке використовується для створення оцінок вартості праці та матеріалів. Інші поширені інструменти оцінки витрат включають систему калькуляції вартості замовлення та інструмент аналізу потоку матеріалів.
Загалом існує два типи інструментів аналізу ефективності витрат, які можна використовувати для вимірювання ефективності проекту. Перший тип інструменту аналізу ефективності витрат – це інструмент аналізу ефективності зусиль, який вимірює, скільки зусиль було витрачено на проект відносно того, скільки зусиль було витрачено на проект. Другий тип інструменту аналізу ефективності витрат – це інструмент аналізу продуктивності ресурсів, який вимірює кількість ресурсів, використаних у проекті, відносно кількості ресурсів, які передбачалося використовувати в проекті.
Моделювання витрат
Критерії оцінювання: правильно виконана та своєчасно здана робота оцінюється максимально у 10 балів. 7 балів – правильність розрахунків і чіткість оформлення роботи + 2 бали – обґрунтованість отриманих результатів + 1 бал - своєчасність виконання.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла