Практична робота 5. Рейтингове моделювання вибору альтернативного бізнес-проєкту
Практична робота 5. Рейтингове моделювання вибору альтернативного бізнес-проєкту
Мета: побудова рейтингової економетричної моделі.
Методичні вказівки до виконання: практичне заняття проводиться у формі семінарсько-практичного заняття, де кожен аспірант робить повідомлення з окремого питання і розкриває методику розрахунку методів і алгоритмів ранжування з акцентом на методи, використовувані в дисертації;
Іформація обговорюється, аспіранти виступають з доповненнями і зауваженнями, практична частина захищається окремо.
Отже, під час заняття аспіранти опановують вміння аргументувати власні судження, вести наукову полеміку, враховувати/відкидати точку зору опонентів.
В ході проведення практичного заняття з’ясовується наскільки аспірант може самостійно виконати розрахунки із застосування основних рейтингових моделей, використовуваних при бізнес-моделюванні..
Основна частина завдання виконується під час проведення практичного заняття, завданням якого виявити навички аспіранта володінням методиками ранжування.
Форма виконання завдання: за результатами виконання завдання з належним їх оформленням аспірант робить висновки і захищає. Примірна тематика питань може бути наступною:
1. Коротка характеристика сутності рейтингового моделювання вибору альтернативного бізнес-проєкту;.
2. Методичні підходи і алгоритми рейтингового моделювання;
3. Сутність строгого ранжування об’єктів;
4. Сутність нестрогого ранжування об’єктів;
5. Використання результатів рейтингової оцінки.
Методичні роз'яснення:
Концепція прийняття та ухвалення окремих управлінських рішень виходить з основ рейтингу, де певні функції управління реалізуються через певні рейтинги. Рейтинговий процес включає набір методів і підходів до оцінки кількісних і якісних факторів, що дозволяє досліджувати окремі види рейтингу об'єкти, за якими складається рейтинг, на основі якого приймається рішення щодо процесу управління. Як і будь-яка система управління, рейтингове управління реалізується в таких основних умовах:
- чітке представлення моделі об'єкта управління;
- оцінка можливостей суб'єкта управління;
- визначення цілей управління;
- формування методів і критеріїв отримання певні відомості про об'єкт управління в зв'язок з реалізацією цілей;
- побудова певного механізму дії щодо об'єктів управління для реалізації цих цілей управління.
Рейтингові моделі
Критерії оцінювання: правильно виконана та своєчасно здана робота оцінюється максимально у 10 балів. 7 балів – правильність розрахунків і чіткість оформлення роботи + 2 бали – обґрунтованість отриманих результатів + 1 бал - своєчасність виконання.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла