Самостійна робота №1
Умови завершення
Тема 1. НАУКА І НАУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Мета: закріпити знання та опрацювати додаткову літературу:
Стандарти:
- ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. ГОСТ 7.1-2003. IDT. Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання.
- Інформаційні технології. Процеси життєвого циклу системи (ISO/IEC 15288:2002, IDT): ДСТУ ISO/IEC 15288:2005.
Методичні рекомендації: аспіранту потрібно проявити індивідуальний (творчий, оригінальний, креативний) підхід до підготовки до практичного завдання. Аспірант може відступити від заданого плану у випадку, якщо він проявив науковий пошук і зміг підготувати цікавий і актуальний матеріал, скориставшись 2-3 джерелами інформації.
Завдання: після прослуховування лекції кожен аспірант має самостійно підготуватися до доповіді на 5-7 хв. по одному з нищенаведеного плану питань.
Номер питання чи інше питання теми 1 змістового модуля 1 узгоджується з викладачем на аудиторному (практичному або лекційному) занятті, у форумі системи Moodle, по електронній пошті чи засобами мобільного зв"язку.
Форма та строки подання: підготовлені доповіді (3-5 стор., 5-7 хв.) доповідаються та захищаються на практичному занятті (аспірант відповідає на поставлені зустрічні питання викладача і аспірантів по доповіді, темі заняття) або в позааудиторний час. Робота виконана не за власним питанням - не зараховується. Номер питання для доповіді узгоджується з аспірантом, як правило, на заняттях.
Критерії оцінювання: за результатами опитування, заслуховування доповідей і відповідей на поставлені питання по доповіді, обговорення питань практичного заняття, перевірки самостійної роботи аспірантів кожен аспірант може отримати за аудиторну й самостійну роботу по темі 1 змістового модуля 1 максимальну суму балів - 5. Якщо допущено незначні помилки й погрішності в розумінні сутті питання - 4 бали; аспірант недостатньо доповів інформаційного матеріалу по питанню й губиться при відповіді на задані аудиторією і викладачем питання - 3 бали; аспірант не готовий до заняття або доповідає на дуже низькому освітньому рівні - 0, 1 чи 2 бали.
Орієнтовний план питань:
1. Що являє собою поняття "наука" її предмет та завдання.
2. Роль практики у процесі пізнання.
3. Характеристика рівнів та методів наукового пізнання (емпіричний, теоретичний, проміжний).
4. Характеристика форм акумуляції знань: ідея, проблема, гіпотеза, концепція.
5. Принципи побудови наукової теорії.
6. Характеристика поняття «істина», її виміри та критерії.
7. Характеристика груп галузей знань, які виділяють при класифікації наук.
8. Найбільш важливі напрями наукових досліджень в економіці.
9. Сутність, мета, обєкт та предмет наукового дослідження.
Термін виконання: згідно з календарним планом на навчальний семестр і розкладом пар.
Шрифти
Розмір шрифта
1
Колір тексту
Колір тла