Самостійна робота № 3
Умови завершення
Тема 5. ОРГАНІЗАЦІЯ НАУКОВОГО ЕКОНОМІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Мета: закріпити знання та опрацювати додаткову літературу:
Стандарти:
- Настанови щодо застосування статистичних методів згідно з ISO 9001:2000: ДСТУ ISO/TR 10017:2005.
- ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. ГОСТ 7.1-2003. IDT. Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання.
- Інформаційні технології. Процеси життєвого циклу системи (ISO/IEC 15288:2002, IDT): ДСТУ ISO/IEC 15288:2005.
Методичні рекомендації: аспіранту потрібно проявити індивідуальний (творчий, оригінальний, креативний) підхід до написання доповіді або реферату по одному із орієнтовних питань даної теми. Аспірант може відступити від заданого плану у випадку, якщо він проявив науковий пошук і зміг підготувати цікавий і актуальний матеріал, скориставшись 2-3 джерелами інформації.
Завдання: після прослуховування лекції кожен аспірант має самостійно підготуватися до доповіді на 5-7 хв. по одному з нищенаведеного плану питань. Хто пропустив практичне заняття має написати (надрукувати) реферат (5-10 стор., 10 хв.) по одному із питань заняття та його захистити в аудиторний чи позааудиторний час.
Номер питання чи інше питання теми 5 змістового модуля 2 узгоджується з викладачем на аудиторному (практичному або лекційному) занятті, у форумі системи Moodle, по електронній пошті чи засобами мобільного зв"язку.
Форма та строки подання: підготовлені доповіді (3-5 стор., 5-7 хв.) і/або реферати (5-10 стор., 10 хв.) доповідаються та захищаються на практичному занятті (аспірант відповідає на поставлені зустрічні питання викладача і студентів по доповіді, темі заняття) або в позааудиторний час. Робота виконана не за власним питанням - не зараховується. Номер питання для доповіді чи реферату узгоджується з аспірантом, як правило, на заняттях. Написаний і/або надрукований матеріал у ході самостійної роботи за цією темою аспірант надсилає файлом(-ами) викладачу для перевірки у вкладці ресурсу ЕНК "Практичне заняття по темі 5".
Критерії оцінювання: за результатами опитування, заслуховування доповідей і відповідей на поставлені питання по доповіді, обговорення питань практичного заняття, перевірки самостійної роботи аспірантів кожен аспірант може отримати за аудиторну й самостійну роботу по темі 5 змістового модуля 2 максимальну суму балів - 5. Якщо допущено незначні помилки й погрішності в розумінні сутті питання - 4 бали; аспірант недостатньо доповів інформаційного матеріалу по питанню й губиться при відповіді на задані аудиторією і викладачем питання - 3 бали; аспірант не готовий до заняття або доповідає на дуже низькому освітньому рівні - 0, 1 чи 2 бали.
Орієнтовний план питань:
1. Основні етапи організації наукових економічних досліджень.
2. Дослідницька робота, початок.
3. Характеристика вибору проблеми та вимоги до теми дослідження.
5. Характеристика необхідного ступеню конкретизації проблеми дослідження.
6. Робочий план, його суть та особливості.
7. Сутність науково-пошукової діяльності.
8. Наукові інструменти системного аналізу.
Література для опрацювання: конспект лекцій та рекомендована література.
Термін виконання: згідно з календарним планом на навчальний семестр і розкладом пар.
Шрифти
Розмір шрифта
1
Колір тексту
Колір тла