Розрахунково-графічна робота №1. Моделювання і розрахунок багатоповерхової житлової будівлі із монолітного залізобетону в ПК "САПФІР" та "ЛІРА САПР"
При виконанні розрахункової роботи потрібно створити просторову розрахункову модель каркаса в структурі програми САПФІР. Задати параметри жорсткості несучих залізобетонних елементів, опорні закріплення (в'язі), навантаження. При формуванні завантажень необхідно створити 8 завантажень. У першому завантаженні задати власну вагу монолітних конструкцій; у другому - навантаження від ваги покрівлі, підлог, перегородок, зовнішнього стінового огородження, парапетів (q1, q2, q2, Q); в третьому - тимчасові навантаження на перекриття, фудамент (v2, v3); в четвертому - снігове навантаження на покриття (v1), у п'ятому, шостому, сьомому та восьмому - вітрове завантаження відповідно зліва, зправа будівлі, з передньої та із задньої сторони будівлі.
Провести генерацію таблиці розрахункових сполучень зусиль (РСЗ). Для урахування роботи грунтової основи врахувати коефіцієнти постелі для плитного фундаменту (методика визначення коефіцієнтів постелі показана в додатку 2, Методичних вказівок). У структурі програми розрахувати і отримати напружено-деформований стан (НДС) несучих елементів каркасу і, додатково, необхідне армування фундаментної плити. Для відображення результатів розрахунку сформувати розрахункові сполучення навантажень (РСН). Після закінчення роботи з використанням програми Word зробити формування пояснювальної записки, що включає в себе:
- зміст;
- вихідні дані;
- опис комп'ютерної розрахункової моделі будівлі;
- результати розрахунку;
- список використаної літератури.
Вихідні дані повинні містити план і розріз будівлі, опис його конструктивного рішення, які діють навантаження і параметри грунтової основи.
Опис розрахункової моделі будівлі повинно включати:
- вид просторової моделі, створеної в програмі САПФІР;
- опис типів використовуваних скінченних елементів;
- інформацію про задані завантаження.
Результати розрахунку повинні відображати:
- деформований стан каркаса;
- епюри внутрішніх зусиль в колоннах;
- вертикальні переміщення і мозаїки згинальних моментів в плиті покриття або перекриття;
- вертикальні переміщення і мозаїки згинальних моментів в плиті фундаменту;
- потрібне і прийняте армування верхньої і нижньої зони плити фундаменту.
Оформлення пояснювальної записки слід виконувати на аркушах формату А4. Відображення зображень допускається проводити як в кольоровому, так і в чорно-білому варіанті. Сторінки повинні бути пронумеровані.
Разом з пояснювальною запискою студентом здається на перевірку в електронному вигляді робочий файл розв'язуваної задачі. Файл повинен мати розширення * .spf (формується в структурі програми "САПФІР") і * .lir (формується в структурі програми "ЛІРА-САПР").
Назви файлів повинні відображати прізвище, номер групи і шифр студента. Наприклад: Іванов_3АП304_123.spf, Іванов_3АП304_123.lir.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла