Практична робота до теми 2
Тема: Сутнісна характеристика інноваційної діяльності та інноваційних процесів
Мета роботи: Вивчення сутності та змісту інноваційної діяльності; етапів, стадій і форм інноваційного процесу.
Методичні рекомендації:
Для виконання завдання 2 скористайтесь прикладом.
Приклад: Загальна схема інноваційного циклу інновацій та життєвого циклу товару подана на рис. Інноваційний товар проходить повний інноваційний цикл.
На рис. прийняті такі позначення: Т1 – інноваційний цикл, який закінчується продажем ліцензії на право виробництва нового товару; Т2 – інноваційний цикл, який складається з аналізу відповідності та генерації ідеї товару і закінчується продажем патенту на технічні і (або) технологічні рішення; Т3 – інноваційний цикл складається з бізнес-аналізу новацій, розроблення товару та його ринковими випробуваннями. Цикл що починається придбанням патенту на нове технологічне чи технічне рішення і закінчується продажем ліцензії на право виготовлення нового товару; Т4 – інноваційний цикл, що починається придбанням ліцензії і закінчується комерційним виробництвом нового товару; Т5 – інноваційний цикл, що починається придбанням патенту і закінчується комерційним виробництвом; Т6 – повний інноваційний цикл від генерації ідей до розгортання комерційного виробництва нового товару.
Список завдань:
Завдання 1. Здійсніть горизонтальний та вертикальний аналіз статистичних даних із використанням отриманих результатів та інформації з відкритих джерел. Складіть «Аналітичну записку стану інноваційного розвитку промислових підприємств України за 2015-2020 рр». Джерело: Державна служба статистики України. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/.
Завдання 2. Зобразити загальну схему інноваційного і життєвого циклу товару (за вибором студента, бажано інноваційного продукту або послуги на підприємстві, якому планується працевлаштування або проходження практики), виділити на ній етапи конкретної інновації. Охарактеризувати роботи, що виконуються на цих етапах, та спрогнозувати їх тривалість.
1.Зобразити загальну схему інноваційного і життєвого циклу товару.
2. Виділити етапи конкретної інновації.
3. Охарактеризувати роботи, що виконуються на цих етапах, та спрогнозувати їх тривалість
Завдання 3. Підготуйте відповіді на запитання для обговорення.
Список завдань:
1. Охарактеризуйте сутність інноваційної діяльності. Назвіть основні нормативно-законодавчі акти в сфері інноваційної діяльності. Які питання кожен з них регламентує?
2. Прокоментуйте напрями інноваційної діяльності, регламентовані Господарським кодексом України, законом України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності», іншими документами. За якими з означених напрямів де-юре і де[1]факто не збігаються?
3. Поясніть чому для інтенсивного науково-технічного розвитку темпи зростання інвестицій у високотехнологічний сектор повинні перевищувати темпи зростання ВВП.
4. Охарактеризуйте сутність інновацій. Обґрунтуйте тотожність або відмінність інновацій від новацій та нововведень.
5. Окресліть типи та групи інновацій. Які типи інновацій виокремив Й.Шумпетер? В чому полягає особливість продуктових, процесних, організаційних та маркетингових інновацій?
6. Чим принципово інноваційний процес відрізняється від інноваційної діяльності? Опишіть функціональну модель інноваційного процесу, охарактеризуйте його етапи та фази.
7. В чому полягає концепція життєвого циклу інновацій (товару)? Охарактеризуйте взаємозвʼязок збуту інноваційної продукції та прибутків протягом життєвого циклу товару. 8. Поясніть чому життєвий цикл технології змінюється в часі частіше, ніж попит на інноваційну продукцію. Чому інноваційні цикли мають ланцюговий характер?
Форма подання результатів виконаної роботи: Завдання надіслати на перевірку до встановленого терміну через систему електронних навчальних курсів.
Критеріїї оцінювання:
Оцінка «10» балів - правильно та у повному обсязі виконано завдання, виявлено творчий пошук, оригінальність, самостійність тощо.
Оцінка «5» балів - правильно та у повному обсязі виконано завдання, але допущено незначні погрішності.
Оцінка «1» бал - виконано завдання з помилками, які є досить суттєвими, але в межах допустимого.
Термін виконання:
до 19.02.23 р.Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла