Практичне заняття 2.
Епіграфи про любов
Інформаційне повідомлення «Любов і закоханість. Помилкове розумінні любові»
Тема любові дуже складна тим, що всі люди мають різні уявлення про неї. Іноді навіть повністю протилежні.
Сучасність несе свої еталони жіночності та мужності. Змалечку дівчинці говорять, що вона повинна виглядати добре, мама купує їй косметику, у мультиках головні героїні сексуальні й вульгарні. Тож потім цю дівчинку навчити скромності? А хлопчики? Вони теж зазнають впливу. Їм нав’язують стандарти краси, поведінки в спілкуванні з дівчатками. Як в таких умовах потім його навчити чоловіків поважати жінку? Усе звелося до інтимної привабливості.
Дуже часто ми не розрізняємо деякі почуття, як от пристрасть, закоханість, жадання, називаючи їх любов’ю. Потребу в інтимних стосунках ми плутаємо з любов’ю.
Для того, щоб розрізняти поняття «закоханість» і «кохання», існує давня східна форма почуттів із трактату «Гілка персика». Відповідно до цієї формули потяг людини має три джерела: розум, душу й тіло. Потяг розуму породжує повагу, потяг душі породжує дружбу, потяг тіла породжує бажання. Злиття трьох потягів породжує кохання. Закоханість відрізняється від кохання тим, що в ній цього злиття немає. Більш того, закоханість схожа на сірник, а кохання – на свічку: перша яскраво спалахує, але швидко згорає, тоді як друга довго горить ясним і чистим полум’ям.
У статті «Шляхи подолання любовної залежності» її автор психолог Домкіна Наталія Євгенівна зазначає, що залежність у відносинах – це постійна концентрація думок на «улюбленій» людині і залежність від цієї людини. Відносини залежності значною мірою визначають емоційний, фізичний стан людини, її працездатність і відносини з іншими. Вони роблять людину швидше нещасною, ніж щасливою.
Любов – це відносини зрілих, психологічно дорослих і незалежних людей. Кожна людина, яким би не було її дитинство, працюючи над собою, може подолати свою схильність до залежності і навчитися любити по-справжньому.
Психолог Еріх Фромм у своїй книзі «Мистецтво кохати» зазначає, що для досягнення мети бути коханим люди йдуть декількома шляхами.
Перший, яким зазвичай користуються чоловіки, полягає в тому, щоб стати успішним, стати сильним і багатим. Інший шлях, яким користуються жінки – зробити себе привабливою, ретельно слідкуючи за своїм тілом, одягом тощо. Інші шляхи набуття власної привабливості, якими користуються і чоловіки і жінки – мати хороші манери, уміння вести цікаву бесіду, готовність надати допомогу, скромність, невибагливість.
Вочевидь, для більшості людей нашої культури вміння викликати любов – це поєднання симпатичності і сексуальної привабливості.
Але здатність любити потребує постійної напруги, бадьорості, підвищеної життєздатності.
У сучасному світі діє закон «кого люблю, для того роблю», але насправді любити: КОМУ РОБЛЮ, ТОГО ЛЮБЛЮ, означає інше: «Кому роблю, того люблю»
Тобто все навпаки. Хочете закохатися – вкладайте. Людина здатна закохатися в того, на кого витрачає сили, час. Чим більше вкладаєш в людину зусиль, тим більше наближаєшся до неї. Тільки після весілля починається СПРАВЖНЯ ЛЮБОВ. Любити – означає давати щедро. Роблячи щось для своєї половинки, тим самим до неї. Почуття любові виростає з турботи.
Шлюб будується на любові, але ця любов - не бурління емоцій. Істинна любов приходить не шляхом повсякденних очікувань, а активним взаємотворенням і зусиллями обох коли кожен не лише приймає, але й віддає, коли він і вона перетворюються в МИ.
Пам'ятайте, що закоханість подібна до сірника, а кохання на свічку: перша яскраво спалахує, але швидко згорає, тоді як друга довго горить ясним і чистим полум'ям.
Вправа «Розрізни любов чи закоханість»
ЛЮБОВ | ЗАКОХАНІСТЬ |
Дуже міцна, росте і розвивається поступово. Виростає з оцінки всіх відомих вам якостей іншої людини. Зосереджена на іншій людині, вона виходить за межі себе, вона щедро ділиться. Адресована тільки одній людині. Якщо є перешкоди, то вони уважно розглядаються і усуваються, або згладжуються. Фізичний контакт виражає почуття. | Спалахує раптово, непередбачувано. Може виникнути на підставі тільки одного або декількох якостей. Приділяє увагу в першу чергу собі. Може проявлятися для двох і більше людей одночасно. Проблеми часто ігноруються або фарбуються в рожевий колір. Фізичний контакт - це самоціль, це дія, що приносить задоволення і позбавлене будь-якого іншого сенсу. |
Вправа «Дарунок»
Любов означає насамперед давати, а не брати. А ми звикли, що дати – це бути позбавленим чогось і не мати радості. Але давати – це найвище проявлення сили. Даючи ми здійснюємо свою силу, свої багатство, свою владу. Таке переживання високої життєздатності й сили наповнює мене радістю. Давати – приємніше, ніж брати, бо це надає впевненість у своїх силах.
Ось тому я пропоную почати вже сьогодні дарувати своїм коханим, людям, які вам симпатизують подарунки.
Напишіть якнайбільше компліментів своєму коханому (коханій) людині, яка викликає у вас симпатію, та те, що ви можете йому (їй) запропонувати на ваше спільне життя: наприклад, тепло, любов, кожного дня гарячий обід і т. д. ….
Тест «Любов та симпатія»
Пропонуємо пройти тест «Любов та симпатія», який дасть змогу визначитись з почуттями до людей, які вам симпатизують.
Інструкція до тесту. Тест складається з 14 тверджень, до кожного з яких слід підібрати варіант відповіді, який, на вашу думку, відповідає стосункам, що склалися з людиною, яка вам симпатизує.
Можливі варіанти відповідей: (учасники відмічають саме те, що їм підходить у конкретній ситуації.):
так, це справді так;
мабуть, це так;
навряд чи це так;
це зовсім не так.
Я відчуваю, що можу довіряти йому (їй) абсолютно все.
Коли ми разом, у нас завжди схожий настрій.
Я можу сказати, що він (вона) належить тільки мені.
Він (вона) дуже розумна людина.
Заради нього (неї) я готова (ий) абсолютно на все.
У більшості випадків він (вона) подобається людям майже зразу ж після знайомства.
Коли мені погано, то хочеться поділитись лише з ним (нею).
Я думаю, що ми з ним (нею) внутрішньо схожі один на одного.
Я відчуваю себе відповідальною за те, щоб йому (їй) було добре.
Мені хотілося бути схожою(им) на нього.
Мені приємно відчувати, що він (вона) довіряє мені більше, ніж іншим.
Він (вона) один (одна) із найчарівніших хлопців (дівчат), котрих я знаю.
Мені було б дуже важко, якби довелося жити без нього (неї).
Я впевнена, що він (вона) добре до мене ставиться.
Ключ до тесту. Варіанти відповіді оцінюються так: за відповідь
- «так, це справді так» 4 бали;
- «мабуть, це так» - 3 бали;
- «навряд чи це так» - 2 бали;
- «це зовсім не так» - 1 бал.
Потім складіть бали непарних суджень (це шкала любові 1,3,5,7,9,11,13) й окремо – парних суджень (шкала симпатії 2,4,6,8,10,12,14). У першому випадку ви одержали суму балів за шкалою любові, у другому – за шкалою симпатії. Залежно від того, яка сума вища, можна зробити висновок про те, яке почуття переважає. Але зважте: більша сума повинна перевищувати 20 балів, тільки тоді можна з упевненістю говорити про існування почуття - чи то любові, чи симпатії.
Це завдання можна виконувати неодноразово протягом усіх взаємин з ним (нею). Можна запропонувати йому (їй) ці запитання і порівняти одержані результати, але враховувати тільки сумарний бал, не вдаючись до докладного вивчення відповідей на кожне окреме твердження.
- 27 лютого 2023, 15:08
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання