1. Герпесвірусна інфекція

1.5. Патолого-анатомічні зміни

Патолого-анатомічні зміни як правило, характеризуються фібринозним ринотрахеїтом, гострою пневмонією, тонзилітом, кон'юнктивітом, рідше кератитом і стоматитом.

Під час розтину загиблих тварин у носових ходах виявляють гнійно-фібринозний ексудат, який закриває просвіт ходів. Під ексудатом слизова оболонка шорстка, червоного кольору, місцями вкрита виразками. Подібно виглядає і слизова оболонка трахеї.

Мигдалини збільшені, пронизані крововиливами. Заглоткові і підщелепові лімфатичні вузли збільшені, набряклі, забарвлені в червоний колір. Пневмонія реєструється в двох варіантах.

При герпетичній формі пневмонії переважають некротичні процеси і серозно-фібринозна ексудація. У легенях виявляють численні ущільнені вогнища сіро-червоного кольору. При розрізі виділяється сірувато-червона рідина.

При інших формах, коли герпесвірусна інфекція ускладнена бактеріями або коками (а ускладнення викликають зазвичай пастерели, бордетели, стафілококи, мікоплазми і хламідії), пневмонія має характер катарально-фібринозно-гнійної бронхопневмонії. При цьому з поверхні розрізу легенів і бронхів виділяється густий сірувато-білий ексудат, який нагадує слиз і гній.

Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла