3. Розрахункові сполучення навантажень.

 При тому, що РСЗ практично виключає можливість неврахування невигідних поєднань зусиль, цей підхід має ряд недоліків. По-перше, не можна побудувати для РСЗ деформовану схему, епюри зусиль та ізополя напружень, оскільки завантаження, що входять в РСЗ для різних елементів не корельовані, а це утрудняє аналіз РСЗ. По-друге, РСЗ жорстко прив’язані до принципу суперпозиції, а це означає, що розрахунок може бути проведений лише в лінійно-пружній постановці. В даний час це може бути просто неприйнятним. Наприклад, нові норми Росії по залізобетону регламентують обов’язковий розрахунок з врахуванням властивостей реологій залізобетону, тобто з врахуванням фізичної нелінійності.

Інший підхід, заснований на складанні розрахункових поєднань навантажень широко поширений в країнах Європи і США. Згідно стандартів EUROCODE та ДБН В.1.2-2:2006 споруду необхідно розрахувати на наступні РСН:

                                       (9.7)

Не дивлячись на те, що вірогідність упущення небезпечних поєднань для деяких елементів в порівнянні з РСЗ зростає, можливість візуалізації результатів розрахунку для певного РСН, а також можливість проведення розрахунку в нелінійній постановці (в даному випадку РСН можна трактувати як окреме завантаження) робить цей підхід в даний час більш привабливим.


 


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла