3. Особисті якості та професійні навички в резюме

Останнім часом, між багатьма кадровими фахівцями існує явне протиріччя в питанні про те, чи варто писати взагалі про особисті якості у власному резюме. Одні стверджують, що в тому немає необхідності і досить лише обійтися професійними навичками та вміннями, а інші заперечують це рішення, припускаючи, що деякі керівники ставлять їх в один ряд і судять в цілому про кандидатуру, розуміючи при цьому, що людина здатна самостійно оцінити себе.

Складаючи резюме і вказуючи свої особисті якості рекомендується дотримуватися наступних правил:

  • Вказуючи особисті якості, потрібно пам’ятати, що їх має бути не більше 5.
  • Їх важливо вказувати так, щоб вони безпосередньо відповідали тій посаді, на яку людина претендує.
  • Знизити рівень гумору до нуля і підтримувати досить стриманий тон при описі.
  • Визначити свою потрібність і корисність. Це зробити дуже легко, достатньо лише уявити себе на місці потенційного роботодавця і вирішити які б якості хотіли бачити саме ви, приймаючи такого працівника на роботу.

З найбільш найбільш поширених особистих якостей у резюме можна вказати наступні: акуратність, активність, ввічливість, уважність, висока працездатність, ініціативність, доброзичливість, креативність, надійність, наполегливість, оптимізм, порядність, пунктуальність, підприємливість, самоконтроль, справедливість, працьовитість, впевненість у собі, уміння працювати в команді, чесність, енергійність, почуття гумору.

Звичайно, зрозуміло, що будь-який керівник, в пошуку свого майбутнього співробітника бажає бачити тільки професіонала і саму підходящу кандидатуру. Тому, наскільки вміло і правильно будуть позначені професійні навички складається резюме і залежить рівень його інтересу до вашої персони.

Якщо вам складно правильно сформувати навички і вміння для свого резюме або ви не знаєте з чого почати, можна звернутися до загальних понять, прикладів та відібрати найбільш підходящі в наступному списку:

1.     Навики ділового спілкування. Це вміння вести бесіди і переговори з можливими клієнтами чи потенційними партнерами, можливості налагоджувати правильні контакти з замовниками і вибудовувати спілкування так, щоб було комфортно повторно звертатися в дану організацію і продовжувати довгострокове співробітництво. При цьому, важливо знати діловий етикет і мати позитивний настрій.

2.     Знання іноземних мов. Про цей навик вже раніше згадувалося. Звичайно, якщо він професіонал, то відкриваються зовсім інші перспективи і можливості. Вміло розмовляючи, підтримуючи розмову, складаючи договір і роблячи миттєві перекази, можна легко розраховувати на закордонні відрядження, спілкування з іноземними партнерами і поїздки на додаткові стажування.

3.     Навички роботи з клієнтською базою. Це її створення, розвиток, залучення нових контрагентів, вміння правильно орієнтуватися і видавати необхідну інформацію. Це також робота по систематизації, вдосконаленню та її оптимального ведення.

4.     Навички бюджетування. Це дуже складний навик, який включає в себе необхідність періодичного планування, забезпечення комунікацій і координації всіх відділів, обізнаність з необхідним витратам в організації, створення власної системи оцінки і відповідного контролю, одночасне виконання всіх відповідних законів та підписаних договорів.

5.     Навички ділового листування. Це не тільки знання ділового етикету, але і правильне, грамотне ведення листування, підтримання іміджу своєї організації, вміння бути коректним і правильно відображати свої думки, не нашкодивши ведення бізнесу та формування лояльності з боку іншого співрозмовника.

6.     Навичка ведення бухгалтерського і податкового обліку. Це знання бухгалтерського балансу всіх його основних тонкощів і вміння провести будь-яку операцію з надходження, руху, списання товару під час і за встановленими термінами. Вміння своєчасно провести всі нарахування і платежі, сформувати відомості по заробітній платі і здати звітність у відповідні органи для подальшої перевірки. Цей навик також передбачає співпрацю з податковими органами, надання потрібних показників та звітних форм.

7.     Навички забезпечення життєдіяльності офісу. Це можливість пошуку найбільш вигідних і комфортних умов придбання товарів і послуг, що визначають основну необхідність, формування потрібного асортименту, створення спеціальної системи обліку. Це також оперативне і своєчасне обслуговування керівників і простих співробітників організації всім необхідним, моніторинг ситуації по роботі службового транспорту, контроль за функціонуванням виробничих площ.

8.     Робота з інтернетом. Це оперативний пошук інформації, її зберігання і систематизація, вміння користуватися пошуковими системами, знання інструментів пошуку.

9.     Навички планування продажів. Це вміння оцінити поточне становище організації, її фінансові показники, основні продажі, і як наслідок, рентабельність самого бізнесу. При чому, необхідно знати, як проводився збір аналітики за минулі роки і робити проекцію на майбутнє. При цьому, важливий самоконтроль і емоційна стійкість, для формування загального настрою і можливості переключатися з одного напрямку на інший або позиційно, необхідно вміти орієнтуватися на потреби клієнтів, знати виключно товар та галузь його використання.

10.  Навички здійснення закупівель товару. Вміння правильно оцінити товарообіг, його наявність і рух, формувати відповідні графіки, розуміти причини, що впливають на покупку, пошук кращих постачальників і пропозицій. Це також розробка асортиментної матриці, цінової політики по всім групам товару, відстеження продажів, планування закупівель.

11.  Навички проведення інвентаризації. Це вміння швидко орієнтуватися в заданих позиціях, виявлення помилок на основі фактичного матеріалу, впевнене ведення контролю за збереженням ТМЦ, перевірка умов зберігання товару, вміння виявити неходовий і залежаний товар, надати достовірні дані, спираючись на фактичний облік, перевірка стану обліку і організація руху товарів.

12.  Навички мерчендайзингу. Це робота з вітринами і полицями магазинів і торгових центрів, підтримка візуального вигляду, контроль за правильним викладенням товару, управління складськими запасами.

13.  Навички проведення аналізу продажів. Це робота з динамікою і структурою продажу, тенденціями процесу збуту і при необхідності, аналіз обґрунтованості кредитування клієнтів, визначення темпів зростання виручки і рентабельності.


Доступність

Шрифти Шрифти

Розмір шрифта Розмір шрифта

1

Колір тексту Колір тексту

Колір тла Колір тла

Кернінг шрифтів Кернінг шрифтів

Видимість картинок Видимість картинок

Інтервал між літерами Інтервал між літерами

0

Висота рядка Висота рядка

1.2

Виділити посилання Виділити посилання