Тема 12. Самопрезентація на ринку праці
5. Помилки в резюме
Існує кілька основних помилок, які допускають. І це в подальшому веде до відмов. Як же уникнути подібного, і добитися ідеального складання резюме?
1. З самого початку, як вже говорилося раніше потрібно виключити помилки, а потім відформатувати текст. Ніколи, будь-який поважаючий себе фахівець не стане дочитувати таке резюме до кінця, і воно просто відправиться в сміттєву корзину. Рекомендується правильно виділяти заголовки і підзаголовки, привести все до одного формату. Як відомо, люди, які працюють постійно, з величезним обсягом інформації, здатні читати по діагоналі і вибірково переглядати потрібне. Дуже неправдоподібно виглядає не відформатований текст, в якому автор стверджує, що володіє відмінними навичками роботи на комп’ютері.
2. Складання шаблонного резюме. Протягом дня, перед фахівцями, які працюють з відкритою вакансією проходить величезна кількість документів і практично будь-який кваліфікований працівник може легко вгадати, який екземпляр був реально написаний, а який просто скачав з сайту в інтернеті. Часто, регулярно повторювані клони резюме викликають негативну реакцію. Тому, вони відправляються відразу в стопку, де кандидатам загрожує відмова.
3. Резюме, складене у форматі PDF. Такі документи практично ніколи серйозно не розглядаються. Вся справа в тому, що не всі програми підтримують цей формат і зручні в прочитанні. Швидше за все, будь-який фахівець віддасть перевагу формату Word, він звичний і легкий у використанні
4. Брехня в написанні. Дуже важливе значення як для працівника відділу кадрів, так і для фахівця керівного рівня має правдивість зазначеної інформації. Тим більше, що у великих організаціях існують свої служби безпеки, які, як в банківській структурі мають можливість легко перевірити надані відомості. А, якщо це стосується конкретно ваших навичок, яких не існує в реальності, то при першій же співбесіді виникне необхідність пройти перевірку і все з’ясується, тільки ситуація буде вже не приємною для всіх.
5. Розміщення недоречних фотографій. Існують компанії, в яких є обов’язковою умовою складання і відправлення резюме на розгляд є наявність фотографії. Потрібно розуміти, що це офіційний документ, де фото в купальнику або на тлі домашньої обстановки просто не доречні. Це серйозна помилка. Причому, іноді шукачі розміщують велику фотографію, яка в свій час є ще й важкою. Таке резюме, потрапляючи на пошту до роботодавця істотно гальмує весь процес, тому, що файл відкривається дуже довго і створює незручність для роботи всього офісу. Краще всього, якщо знімок буде не великим і з типовим зображенням, де присутня діловий костюм і фон дуже доречний для такого випадку.
6. Практично порожнє резюме. Іноді трапляється ситуація, при якій у претендента немає ще стажу роботи, і складаю свій документ, він залишає багато порожніх рядків і ставить прочерки. Це грубе порушення. У будь-якому випадку, навіть якщо досвід не напрацьовано, існує якась громадська діяльність, якою він займався будучи студентом.
7. Робота з вузькоспеціалізованими словами. Це той випадок, коли намагаючись здаватися дуже просунутим фахівцем, упорядник резюме пише його, вживаючи або американізми, або жаргон або словосполучення відомі лише вузькому колу людей. Потрібно розуміти, що первинну обробку вашого документу буде робити менеджер з кадрів, який хоч і знайомий з приблизною термінологією, але лише поверхнево, в слідстві чого, здатний легко заплутатися в написаному.
8. Запит на більш високу посаду. При цьому, шукач вказує в своєму резюме, що завжди виконував звичайні лінійні обов’язки і в управлінських структурах був стабільно на посадах середніх ланок, а тепер просить надати йому можливість увійти в управлінський склад, претендуючи на відповідну посаду. Цей факт, як мінімум виглядає непоказно і обов’язково стане приводом для відмови у розгляді резюме.
9. Безтактні питання. У цьому випадку претендент вставляє особливі вимоги, при яких вважає правильним отримувати високий рівень оплати, будь-які надбавки, премії, пільги, відомі тільки йому. В цілому, такі запити в діловому світі вважаються дуже нетактовними і принципово не підлягають розгляду.
10. Багато доповнень до створеного резюме. Не варто присилати разом з документом ще й супровідний лист і та можливу галерею своїх фотографій і будь-які створені раніше проекти, якщо про це не попросив сам роботодавець. Інакше виходить перевантаженість інформацією і у менеджера у відділі кадрів просто не вистачає часу, а іноді і бажання розглядати весь комплект. Відповідно, ваша інформація відкладається в сторону і поступово забувається.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання