2. Електронні методи візуалізації результатів аналізу геопросторових даних

2.2. Об’ємна візуалізація

Тривимірне зображення поверхні (3D поверхня) – засіб цифрового представлення даних у вигляді дротяних моделей, в яких використовуються різні типи проекцій. Його можна повертати і нахиляти, використовуючи простий графічний інтерфейс.

Растрова поверхня формується по Grid –моделі при цьому кожному пікселю присвоюється значення, пропорційне висоті відповідної комірки сітки.

Тіньовий рельєф (аналітичне відмивання рельєфу) – растрове зображення ЦМР,  при формуванні якого окрім висоти кожної ділянки сітки Grid –моделі враховується освітленість схилів. Для максимально реалістичного відображення об’єктів місцевості 3D-поверхні поєднюються з картографічними тематичними шарами або ортозображеннями.

Віртуальна модель місцевості (ВММ) містить інформацію про рельєф земної поверхні і її спектральні яскравості і про об’єкти, що розташовані на цій території та призначена для інтерактивної візуалізації. ВММ дозволяє забезпечити «ефект присутності» на місцевості. ВММ може бути відображена за допомогою тривимірної статичної сцени або в режимі імітації польоту над місцевістю, коли спостерігач знаходиться в точці із заданими координатами.

Доступність

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла

Кернінг шрифтів

Видимість картинок

Інтервал між літерами

0

Висота рядка

1.2