Тема 7. Моделювання, аналіз та їх візуалізація в ГІС. Функціональні можливості програмного забезпечення ГІС.
4. Програмні і технічні засоби візуалізації картографічної інформації
4.2. ГІС-в’юери
Назва цього класу програмних продуктів означає, що вони призначені для перегляду (vіewіng) готових картографічних продуктів, підготовлених у середовищі інших програмних ГІС-продуктів. Багато виробників програмного забезпечення ГІС створюють і вільно поширюють такі програми для демонстрації можливостей своїх базових програм. Наприклад, компанія ESRІ безкоштовно поширює свій ГІС-в’юер ArcReader, призначений для перегляду і друку готових галерей карт.
Такі програмні продукти дозволяють користувачу: завантажувати довільний набір карт; виконувати операції пошуку необхідної інформації за допомогою засобів організації запитів; виконувати оформлення карт із використанням різних готових шаблонів умовних знаків; виконувати операції зміни масштабу перегляду; керувати відображенням окремих тематичних шарів. Також до складу ГІС-в’юера можуть входити функції друку карт чи їхніх фрагментів.
У свою чергу, для підготовки готових картографічних зображень у визначеному форматі, що не допускає їх редагування, до інструментальних ГІС входять спеціальні програмні модулі публікації карт. До складу програмних засобів ГІС фірми ESRІ входить модуль ArcGIS Publіsher, що дозволяє на основі зображень, створених різними картографічними чи аналітичними модулями, створювати екранне зображення для кінцевого користувача. Також модуль ArcGIS Publіsher дозволяє готувати картографічні зображення для Іnternet-сайтів, що підтримують функції навігації по карті, інтерактивних запитів на основі картографічної чи атрибутивної інформації, генерації растрових зображень для друку та ін.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка