Пакет MATLAB/SIMULINK
4. Розділи бібліотеки блоків підсистеми Simulink
4.2. Виведення результатів – Sinks
Цей розділ має 9 різних блоків. Розглянемо три з них найбільш вживані
2.1. Блок виведення результатів на екран, Display – призначений для виведення числової і векторної інформації. До параметрів налагодження входять:
Format – вказує на форму представлення чисел, форматом short і long представляються звичайні числа, short e і long e – числа в показниковій формі, bank – виведення грошової інформації.
Dicimation – формує періодичність виведення значень у вікні, по замовченню 1;
Floating display – дозволяє вибрати форму використання блоку в моделі. Якщо стоїть „галочка”, то блок не має вхідного порту, а відображає дані на любих лініях зв’язку по яких клацають мишкою.
Sample time – задає величину кроку модельного часу.
При виведенні вектора даних блок перетворюється автоматично з вікнами для кожного числа. Щоб їх було видно слід „розтягти” зображення блоку.
2.2. Блок виведення результатів у вигляді графіка, XYGraph – призначений для виведення двомірних графіків, де Х – аргумент Y – функція. Має такі параметри.
Обмеження по аргументу: x-min, x-max, обмеження по функції y-min, y-max, за замовчуванням мають значення, -1, 1, -1, 1, і крок модельного часу Sample time – який визначається значенням такого ж параметра блоку з якого поступає сигнал.
2.3. Блок виведення результатів на осцилограф, Scope. При подвійному клацанні на малюнку блока з’являється вікно, що нагадує екран вимірювального приладу. В цьому вікні по осі ординат відкладається значення величини, що вимірюється , по осі абсцис – значення модельного часу( рис. 1.3). За замовчуванням діапазон по осі ординат складає [-5; 5], а по осі абсцис [0; 10].
Якщо на вхід поступає векторна величина, то будується декілька (до 30) кривих різного кольору.
Вікно Scope має панель інструментів, де є кнопки: друку вікна Print, наладки параметрів блоку Scope ( панелі властивостей) Proptrties, зміни масштабу осей графіків, Zoom, масштабу осі Х i Y – Zoom X-axis, Zoom Y-axis, автоматичної установки оптимального масштабу осей – Autoscale, збереження і відміни збереження встановленого масштабу Save current axes settings, Restore saved axes settings, перетворення осцилографа у „плаваючий”, Floation scope. Останні дві кнопки Lock/Unlock axes selection – з’єднання або розрив зв’язку і Signal selection – вибір сигналу для відображення використовуються для „плаваючого” осцилографа.
Познайомимось з вікном параметрів осцилографа, яка має дві вкладки: вкладку загальних параметрів General, і вкладку інформація про дані, Data history, див. рис.
Вкладки загальних параметрів General, і інформація про дані, Data history у вікні параметрів блока осцилографа Scope
У першому вікні параметр кількість осей осцилографа, Number of axes дозволяє перетворити одно канальний осцилограф у багатоканальний шляхом заміни цифри 1 на більшу. Параметр межі часового інтервалу Time range автоматично встановлює інтервал моделюванню по значенню інтервалу заданому у вікні підсистеми Simulink. Його можна змінювати за необхідністю. Параметр Tick labels вводить відмітки на осях. Параметр Sampling встановлює часові відношення: кратність виводу даних, Decimation, по замовчуванню 1, і Simple time – еталонний час, по замовчуванню 0. Постановка „галочки” у віконце Floation scope перетворює віртуальний осцилограф у „плаваючий”, який можна приєднувати до різних блоків.
У другому вікні важливим є обмеження на кількість розрахункових точок Limit data points to last, які зберігаються в системі MATLAB. По замовчуванню їх 5000. Цієї кількості інколи буває мало для побудови графіка повністю на екрані приладу і тоді їх треба або збільшити, або зняти обмеження на кількість, прибравши “галочку” з віконця навпроти. Кількость точок тоді буде обмежена робочим простором MATLAB. При необхідності дані можна записати командою Seve data to workspace.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка
Виділити посилання