3. Роль вітчизняних і зарубіжних вчених у розвитку даної науки

За кордоном для вдосконалення політознімальних процесів і процесів створення за аерознімками планів та карт із 1918 до 1923 року побудовано спеціалізовані літаки, створені аерофотоапарати повної автоматичної дії, сконструйовані фототрансформатори автоматичної чи напівавтоматичної дії. У 1922 році фірмою К. Цейса створено першу модель стереопланіграфа, за допомогою якого за знімками, використовуючи принцип стереоскопічного зору, стало можливим складання плану з горизонталями. Прилади такого типу названі універсальними стереофотограмметричними приладами, а спосіб створення планів за допомогою цих приладів  універсальним способом.

У післявоєнні роки значний внесок у розвиток аналітичних методів опрацювання аерофотознімків зробили О.М. Лобанов, П.П. Лисенко, І.Т. Антипов, В.Я. Фінковський та ін. Створено стерео прилади, які дають змогу опрацьовувати знімки з перетворенням зв’язками проектуючих променів (стереопроектор Г.В. Романовського і стереограф Ф.В. Дробишева). Під керівництвом М.М. Русинова створено короткофокусні аерофотооб’єктиви і на їхній основі – високоякісні досконалі аерофотоапарати. За значні досягнення в галузі аерофотознімання й фотограмметрії М.М. Русинову, Ф.В. Дробишеву, Г.В. Романовському та іншим присуджено Державну премію.

В Україні створено Київську школу фотограмметристів під керівництвом В.М. Сердюкова, Львівську під керівництвомВ.Я. Фінковського, Донецьку школу під керівництвом С.Г. Могильного, які успішно розв’язують значну кількість завдань для потреб галузей економіки, науки і підготовки молодих спеціалістів.


Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла