растрове зображення

[цифрове зображення] (raster image, bit image) (див. графічні програми, векторна графіка, колірна модель, піксель, растр)

 Т.зв. растрові рисунки (звичайно в форматах .bmp, .png, .jpg, .tif, .pcx і .gif.), що створюються при роботі з цифровою відеокамерою, з програмою MS Paint, при скануванні графіки і фотографії.

 Взагалі кажучи, растрове зображення є файлом даних або структурою, що представляє прямокутну сітку пікселів або точок кольорів, що відображають на комп’ютерному моніторі, папері або інших пристроях і матеріалах. При використанні растрової графіки важливим елементом є розмір полотна (canvas), тип передачі кольору (т. зв. колірна модель, наприклад, RGB) і кількість використовуваних кольорів. 

Растрова графіка дозволяє створити (відтворити) практично будь-який рисунок, незалежно від складності, у відмінність, наприклад, від векторної, де неможливо точно передати ефект переходу від одного кольору до іншого (у теорії, звичайно, можливо, але файл розміром 1 Мб у растровому форматі .bmp, переведений у векторний формат буде мати розмір 200 Мб). Растрова графіка використовується зараз 504 практично скрізь: від виводу і відображення маленьких значків розміром у 4 пікселя до великих плакатів, що займають площу у десятки квадратних метрів

» Термінологічний словник

Доступність

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла

Кернінг шрифтів

Видимість картинок

Інтервал між літерами

0

Висота рядка

1.2