Силабус дисципліни

 

СИЛАБУС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
«Парадигми і концепції економічного контролю»

Ступінь вищої освіти

третій (освітньо-науковий)

 Галузь знань

07 «Управління та адміністрування»

Спеціальність

071 «Облік і оподаткування»

Освітня програма

Облік і оподаткування

Характеристика навчальної дисципліни

Вид

Обов`язкова

Мова викладання

Українська

Загальна кількість годин

150

Кількість кредитів ЕСТS

5

Кількість змістових модулів

-

Форма підсумкового контролю

екзамен

Показник навчальної дисципліни для денної та заочної форм здобуття вищої освіти

 

Денна форма навчання

Рік підготовки (курс)

2

Семестр

3

Лекційні заняття

30 год

Практичні заняття

45 год

Самостійна робота

75 год

 

ВИКЛАДАЧ

Гуренко Тамара Олексіївна, канд. екон. наук, доцент

Кафедра обліку та оподаткування

корп. 10, кім. 613

ел. пошта – gurenkot@ukr.net

Консультації: вт, 2 пара, ауд. 613

ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Мета: набуття та засвоєння здобувачами ступеня вищої освіти «доктор філософії» теоретичних знань, формування наукового світогляду та економічного мислення про теорії, концепції та методологію обліку, контролю, аналізу господарської діяльності та системи оподаткування агробізнесу, а також вмінь їх застосовувати у власних наукових дослідженнях для розв’язання як наукових проблем, так і проблем практичного характеру.
Завдання: формування системи знань з підготовки облікової інформації як основи для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на всіх рівнях управління агробізнесом.
Компетентності навчальної дисципліни:
Інтегральна компетентність (ІК): Здатність продукувати нові ідеї, розв’язувати комплексні проблеми професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування із застосуванням методології наукової та педагогічної діяльності, зокрема здійснюючи наукове дослідження, що характеризується науковою новизною, теоретичним та/або практичним значенням.
Загальні компетентності (ЗК):
ЗК02. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
Спеціальні (фахові) компетентності (СК):
СК02. Здатність виявляти, формулювати та вирішувати проблеми дослідницького характеру в сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування, оцінювати та забезпечувати якість виконуваних досліджень.
СК03. Здатність вирішувати комплексні завдання функціонування системи обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування для критичного оцінювання результатів досліджень з урахуванням соціальних, етичних, правових та економічних проблем.
СК04. Здатність проводити емпіричні дослідження для встановлення тенденцій розвитку об’єктів дослідження у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
СК10. Здатність ідентифікувати вплив інтеграційних процесів на тактику реалізації аграрної політики, визначати перспективні напрямки розвитку аграрного бізнесу, оцінювати існуючі умови, проблеми та переваги, визначати їх вплив на практику обліку та оподаткування.
Програмні результати навчання навчальної дисципліни:
РН01. Мати концептуальні та методологічні знання з обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування і суміжних галузей, а також навички необхідні для проведення наукових і прикладних досліджень, здійснення інновацій на рівні останніх світових досягнень з відповідного напряму.
РН02. Здійснювати пошук, аналізувати, критично осмислювати та систематизувати інформацію, отриману з різних науково-практичних джерел та основних національних, європейських, міжнародних нормативно-правових актів з питань регулювання обліку, аналізу, аудиту та оподаткування.
РН10. Глибоко розуміти загальні принципи та методи обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування, а також методологію наукових досліджень, застосувати їх у власних дослідженнях у сфері обліку і оподаткування та у викладацькій діяльності.
РН14. Глибоко розуміти теоретичні та методичні аспекти бухгалтерського обліку та оподаткування господарської діяльності суб’єктів аграрного бізнесу, застосовувати їх в практичній діяльності для підвищення ефективності управління діяльністю таких суб’єктів.

СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Тема

Години

(лекції/

практичні)

Результати навчання

Завдання

Оцінювання, бали

3 семестр

Модуль 1. Бухгалтерський облік, як інформаційне джерело для управління підприємством

 

Тема 1. Бухгалтерський облік в забезпеченні сталого розвитку агробізнесу

 

 

2/4

Знати та розуміти сутність та місце облікової інформації в інформаційному забезпеченні процесу управління в умовах сталого розвитку; особливості облікової інформації управління екологічної та соціальної діяльністю; значення бухгалтерського обліку в цифровому середовищі; методичні прийоми формування облікової політики як інструмента управління фінансовими показниками аграрного підприємства; методологічні підходи до формування облікової політики як елемента системи управління за національними та міжнародними стандартами обліку; сучасні теоретико-методологічні підходи до системи управлінського обліку агробізнесу; види управлінської звітності та особливості формування її показників; особливості вартісно-орієнтованого підходу до потреб управління; методи оцінки вартості підприємства аграрного бізнесу; національні та міжнародні моделі звітності про вартість підприємства.

Вміти формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємств агробізнесу в цілях підвищення результативності та соціальної відповідальності бізнесу; розкривати інформацію про соціальні та екологічні питання у звіті з управління; проектувати наказ про облікову політику, створювати форми внутрішньої звітності для забезпечення керівництва суб’єкта господарювання необхідною інформацією з метою прийняття управлінських рішень; визначати вартість підприємства за даними бухгалтерського обліку; застосовувати основні методи оцінки вартості підприємства.

Знати облікове забезпечення управління оптимізацією витрат агроформувань; умови невизначеності в обліку результатів діяльності агробізнесу; дієвість контрольної функції обліку з врахуванням мінімізації невизначеності бізнес-середовища; особливості системи оподаткування діяльності суб’єктів суспільного інтересу в аграрному секторі економіки; порядок розкриття інформації про бенефіціарних власників та структуру власності; методику контролю розумної економічної причини (ділової мети) господарських операцій платника податків; особливості трирівневої документації з трансфертного ціноутворення; методику формування системи фінансових та нефінансових показників обліково-аналітичного забезпечення управління агроформуваннями; функціональне призначення звіту з управління, особливості формування та його роль в процесі прийняття рішень.

Вміти аналізувати та застосовувати методичні прийоми аналітичного забезпечення сучасних систем менеджменту з урахуванням стратегії розвитку підприємства; обґрунтовувати вибір і порядок застосування управлінських інформаційних технологій для обліку й аналізу в системі прийняття управлінських рішень з метою їх оптимізації; групувати і аналізувати інформацію щодо системи показників по об`єктах обліку у формуванні обліково-аналітичного забезпечення управління підприємством; застосовувати податковий комплаєнс при прийнятті управлінських рішень в агробізнесі; вести облік витрат та проводити їх аналіз з впливом на прийняття управлінських рішень; аналізувати та контролювати ризики, які виникають при веденні обліку та прийнятті управлінських рішень; оцінювати інформаційні потреби користувачів, якість облікової інформації та бухгалтерської звітності.

Обговорення лекційного матеріалу, відповідно до теми дослідження здобувача.

Розв’язок ситуаційних задач. Опрацювання авторефератів, монографій, нормативних документів відповідно до теми дослідження здобувача. Здача практичних робіт в elearn.

Виконання самостійної роботи.

 

 

 

 

6

Тема 2. Облікова політика як базис реалізації функції управління

 

4/6

7

Тема 3. Моделювання системи управлінського обліку аграрних підприємств

 

4/6

7

Тема 4. Методологія вартісного вимірювання майна агроформувань та її вплив на прийняття рішень

 

4/6

7

Тема 5. Облік та його контрольна функція в системі управління результатами діяльності агробізнесу в умовах невизначеності

 

4/6

6

Тема 6.  Особливості оподаткування господарюючих суб’єктів аграрного бізнесу

 

4/6

7

Тема 7. Тенденції розвитку оподаткування в міжнародних економічних відносинах

 

4/5

7

Тема 8. Звітність в інформаційній системі прийняття рішень агроформувань

 

4/6

7

Самостійна робота

 

Вміти здійснювати опрацювання монографій, авторефератів, дисертацій, посібників, підручників, наукових публікацій фахових та зарубіжних видань, міжнародних стандартів обліку та фінансової звітності, міжнародних стандартів аудиту та інших навчально-методичних джерел та законодавства у сфері обліку, аудиту, контролю та оподаткування. Застосовувати різні методичні прийоми для проведення обліку, аналізу, аудиту та оподаткування за темою дослідження

Виконання індивідуальної роботи.

Здача індивідуальної роботи в elearn

16

Всього за 3 семестр

70

Екзамен

 

 

 

30

Всього за курс

100

 

ПОЛІТИКА ОЦІНЮВАННЯ

Політика щодо дедлайнів та перескладання:

Роботи, які здаються із порушенням термінів без поважних причин, оцінюються на нижчу оцінку. Перескладання екзамену відбувається із дозволу лектора за наявності поважних причин (наприклад, лікарняний або сімейні обставини).

Політика щодо академічної доброчесності:

Списування під час практичних, самостійних робіт та екзаменів заборонені (в т.ч. із використанням мобільних девайсів).

Політика щодо відвідування:

Відвідування занять є обов’язковим. За об’єктивних причин (наприклад, хвороба, міжнародне стажування) навчання може відбуватись індивідуально.

 

ШКАЛА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Рейтинг здобувача вищої освіти, бали

Оцінка національна за результати складання екзаменів заліків

екзаменів

заліків

90-100

відмінно

зараховано

74-89

добре

60-73

задовільно

0-59

незадовільно

не зараховано

РЕКОМЕНДОВАНІ ДЖЕРЕЛА ІНФОРМАЦІЇ

 

1. Бардаш С.В., Осадча Т.С. Бухгалтерський облік ренти: монографія. Херс. держ. ун-т. Херсон: ХДУ, 2019. 252 с.
2. Бардаш С.В., Осадча Т.С. Ідентифікація інтелектуальної ренти: обліковий аспект. Облік і фінанси. 2020, № 1(87). С. 5-12. URL: http://www.afj.org.ua/ru/article/717/ (дата звернення: 10.01.2024).
3. Бардаш С.В., Осадча Т.С. Інтегрована класифікація ренти суб’єктів економічних відносин. European Cooperation, 2020. 2 (46), С. 18-31. URL:https://europeancooperation.eu/index.php/EC/article/view/81 (дата звернення: 10.01.2024).
4. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством: навчальний посібник / [О.А. Лаговська, С.Ф. Легенчук, В.І. Кузь, С.В. Кучер]. Житомир: Житомирський державний технологічний університет, 2017. 416 с.
5. Бухгалтерський облік як наука; від основ до наукової картини світу: колективна монографія / за заг. ред. В. Я. Плаксієнка. Київ: «Центр учбової літератури», 2021. 340 с.
6. Галькевич М.В., Гуренко Т.О., Андрійчук А.С. Стратегії оптимізації фінансового управління та організації обліку на підприємстві в умовах розвитку процесів цифровізації. Економіка та суспільство. 2024. № 60. https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-60-15. (дата звернення: 20.08.2023).
7. Галузеві стандарти обліку та фінансової звітності: Колективна монографія / [В.М. Жук, Ю.С. Бездушна, Б.В. Мельничук та ін.]; За ред. В.М. Жука. Київ: Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», 2015. 370 с.
8. Гудзинський О.Д., Судомир С.М., Гуренко Т.О. Теоретико-методологічні засади результативного управління розвитком підприємств: монографія. Київ: ЦП "Компринт", 2017. 404 с.
9. Гудзинський О.Д., Судомир С.М., Нестеренко С.А., Гуренко Т.О., Колос З.В. Організаційно-економічний механізм розвитку підприємств АПК: управлінський аспект: монографія. Київ: ФОП Ямчинський О.В., 2019. 
10. Гудзинський О.Д., Судомир С.М., Гуренко Т.О., Гудзинська Ю.С. Менеджмент стратегічної конкурентоспроможності соціально-економічних систем: методологічний аспект. Науково-практичний журнал ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНО ІНВЕСТИЦІЙНОГО РОЗВИТКУ. Серія Економіка та менеджмент. № 21. 2019. Київ: Міленіум. С. 5 – 13.
11. Гуренко Т.О. Обліково-аналітичний інструментарій в управлінні стратегією підприємств агробізнесу. Економіка та суспільство. 2023. № 51. https://doi.org/10.32782/2524-0072/2023-51-34. (дата звернення: 20.08.2023).
12. Гудзинський О.Д., Судомир С.М., Гуренко Т.О., Гудзинська Ю.С., Судомир М.Р. Результативна система забезпечення конкурентоспроможного сталого розвитку підприємницьких структур. Науково-практичний журнал, серія «Економіка та менеджмент». 2021. № 25. С. 34 – 44. https://doi.org/10.33813/2224-1213.25.2021.4 (doi: 10.33813/2224-1213.25.2021.4) (дата звернення: 15.02.2024).
13. Гуренко Т.О. Звіт з управління: переваги та недоліки. III Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології управління бізнесом». Київ. Всеукраїнська Громадська організація "Спілка автоматизаторів бізнесу". 2020. С. 47 –50.
14. Гуренко Т.О. Теоретико-методологічні аспекти бухгалтерського обліку: колективна монографія «Економіка і управління підприємствами: теорія, методика і практика». Розділ 5. Облік, аналіз і аудит діяльності підприємств. Київ. Центр фінансово-наукових економічних досліджень. 2020. 20 др. арк. С. 123 – 127.
15. Гуренко Т.О. Обліково-інформаційне забезпечення стратегічного розвитку аграрної сфери. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія «Економіка, аграрний менеджмент, бізнес». Київ: НУБіП України, 2018. С. 79 – 87.
16. Гуренко Т.О. Теоретико-методологічні аспекти бухгалтерського обліку. Економіка і управління підприємствами: теорія, методика, практика: колективна монографія. Полтава: ПП «Астрая», 2020. 240 с. (С. 123 – 127). 
17. Гуренко Т.О. Інформаційне забезпечення потенціалом соціально-економічних систем. Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (економічні науки). № 2 (40), 2019. С. 72 – 78. https://feb.tsatu.edu.ua/science/scientificpublications/2-40-2019/informatsijne... (дата звернення: 10.01.2024).
18. Гуцаленко Л.В., Костюк А.О. Система грейдування – управлінський механізм мотивації праці. Електронне фахове видання «Ефективна економіка». № 11, 2019. URL: http://www.economy.nayka.com.ua ›pdf›8.pdf. (дата звернення: 19.01.2024).
19. Гуцаленко Л.В. Управлінська звітність: підходи до методів формування. Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація: збірник тез доповідей учасників ХVІІІ Всеукраїнської наукової конференції. Київ: ДП «Інформ. – аналіт. агентство», 2020. 199 с., С.111 – 112.
20. Гуцаленко Л.В., Палагута Н.С. Облікові функції у формуванні якості органічної продукції. Електронне наукове фахове видання з економічних наук «Modern Economics», № 21 (2020). С. 77 – 83. URL: https://modecon.mnau.edu.ua/issue/21-2020/hutsalenko.pdf. (дата звернення: 10.02.2024).
21. Гуцаленко Л.В., Марчук У.О. Інтегрована звітність – концепції та парадигми обліку в досягненні цілей сталого розвитку. Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка». № 7. 2021. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=9069. (дата звернення: 10.02.2024).
22. Гуцаленко Л.В., Безух С.Ю. Контрольна функція управлінського обліку витрат виробництва продукції свинарства. Електронне наукове фахове видання «Агросвіт». №23. 2021. URL: URL: http://www.agrosvit.info/pdf/23_2021/6.pdf. (дата звернення: 25.01.2024).
23. Гуцаленко Л.В., Ніколенко М.С., Назаренко К.О. Реалізація контрольної функції обліку розрахунків за виплатами працівникам. Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка». № 12. 2021. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/12_2021/18.pdf. (дата звернення: 10.03.2024).
24. Гуцаленко Л. В., Ніколенко М.С., Адаптація контрольної функції обліку розрахунків з працівниками відповідно до змін національного законодавства в умовах воєнного стану. Електронне наукове фахове видання «Ефективна економіка». № 9, 2022. URL: https://www.nayka.com.ua/index.php/ee/article/view/541. (дата звернення: 12.03.2023).
25. Гуцаленко Л.В., Попова О.О. Управлінська звітність в контексті удосконалення інформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень. Bioeconomy and Agrarian Business. Том 13. № 2, 2022. URL: http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Bioeconomy/editor/proofGalley/16344/14550. (дата звернення: 11.03.2023).
26. Гуцаленко Л.В., Марчук У.О. Вплив бухгалтерських ризиків на якість інформації. Теоретичні та прикладні питання економіки. Збірник наукових праць. Випуск 1/2 (40/41). 2020. С. 184 – 194. URL: http://tppe.econom.univ.kiev.ua/data/2020_40_41/zb40_41_14.pdf. (дата звернення: 11.03.2023).
27. Гуцаленко Л.В., Колеснікова О.М. Нефінансова та управлінська звітність – інформаційний інструмент управління ризиками. Економіка і управління бізнесом. Том 13 № 4, 2022. С. 14 – 23. URL: http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Bioeconomy/article/view/16811. (дата звернення: 11.03.2023).
28. Дяків В.В. Удосконалення системи управління витратами на підприємствах різних форм власності та господарювання. URL: http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bi^irbis. (дата звернення: 14.03.2024).
29. Жидєєва Л.І., Колісник О.П. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством (організацією, установою): навчальний посібник. Ірпінь: УДФСУ, 2020. 178 с.
30. Жук В. М. Розвиток теорії бухгалтерського обліку: інституціональний аспект: монографія. Київ: ННЦ "ІАЕ". 2018. 408 с.
31. Inna Lazaryshyna. THE METHODOLOGICAL ASPECTS OF STRATEGIC MANAGEMENT ANALITICAL SUPPORT. Біоекономіка і аграрний бізнес. Том 11, № 1 (2020).
32. Інструкція «Про затвердження плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій»: затв. Наказом Міністерства фін. України від 30.11.1999 р. № 291.
33. Лазаришина І.Д., Лазаришин А.В. Удосконалення методики динамічного аналізу ліквідності для потреб управління. Економіка, фінанси, право. 2019. № 10/2. С.41-44.
34. Міжнародні принципи підготовки та складання фінансової звітності / URL: http://www.dsbrickworks.com/mzhnarodnij-oblk-ta-audit/185. (дата звернення: 11.05.2023).
35. Міжнародні стандарти фінансової звітності. URL: https://www.minfin.gov.ua/news/bjudzhet/mizhnarodni-standarti-finansovoi-zvitnosti. (дата звернення: 01.06.2023).
36. Назаренко О.В. Формування та обліковий супровід витрат логістичного сегменту підприємства. Бухгалтерський облік як наука: від основ до наукової картини світу: колективна монографія / за заг. ред. В.Я. Плаксієнка. Київ: Центр учбової літератури. 2021. С. 130-143.
37. Національний стандарт України ДСТУ ISO 9001:2015 «Системи управління якістю». Київ: ДП «УкрНДНЦ», 2016.
38. Національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, затверджені Міністерством фінансів України.
39. Облік. Оподаткування. Аудит [Електронний ресурс]: наук.-допом. бібліогр. покажч. / [упоряд. О. В. Олабоді]; Нац. ун-т харч. технол., Наук.-техн. б-ка. Київ, 2021. 234 с. URL: https://dspace.nuft.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/34892/1/audit.pdf (дата звернення: 07.04.2023).
40. Облік та аналітична оцінка основних засобів в умовах розвитку інформаційної економіки: колективна монографія / Л. В. Гуцаленко, І. Д. Лазаришина, У. О. Марчук, О. В. Зінкевич. Київ : Центр учбової літератури, 2020. 252 с.
41. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій: наказ Міністерства фінансів України № 291 від 30.11.1999 р.
42. Податковий Кодекс України № 2755-VI від 2 груд. 2010 року. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17. (дата звернення: 07.04.2023).
43. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.1999 p. № 996 - XIV.
44. Про затвердження перекладу таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності: Наказ Міністерства фінансів України від 07 груд 2018 р. № 983. 
URL: https://www.minfin.gov.ua/news/view/pro-zakhody-shchodo-skladannia-finansovoi-zvitnosti-naosnovi-taksonomiifinansovoi-zvitnosti-v-iedynomu-elektronnomuformati?category=bjudzhet&subcategory=taksonomiia. (дата звернення: 07.04.2023).
45. Про схвалення Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки та затвердження плану заходів щодо її реалізації: Розпорядження Кабінету Міністрів від 
17 січ. 2018 р. № 67-р / Верховна Рада України. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show
46. Розвиток бухгалтерського обліку та оподаткування в Україні: монографія: [Сторожук Т.М., Занько Б.М., Колісник О.П. та ін.; за заг. ред. Т.М. Сторожук]. Ірпінь: УДФСУ, 2021. 256 с.
47. Стратегічний менеджмент: навч. посібник / О.Д. Гудзинський, С.М. Судомир, Т.О. Гуренко, Ю.С. Гудзинська, М.Р. Судомир. Тернопіль: ФОП Паляниця В.А., 2020. 314 с.
48. Українські компанії почали впроваджувати комплаєнс-контроль. Що це і навіщо? 2019. URL: https://youcontrol.com.ua/articles/komplaiens-kontrol-shcho-tse-i-navishcho. (дата звернення: 07.04.2023).
49. Що таке комплаенс-ризики та як ними управляти. Baker Tilly Ukraine. 2018. URL: https://bakertilly.ua/news/id44586 (дата звернення: 09.04.2023).
50. Яцик Т.В. Поняття крипто-активів у системі фінансового обліку. Молодий вчений. Економічні науки. № 2 (66). 2019. С. 295 – 298.
51. ACCOUNTING, CONTROL, ANALYSIS AND TAXATION IN THE CONDITIONS OF INTERNATIONAL ECONOMIC INTEGRATION: collective monograph / Kalyuga Ev.V., Gutsalenko L.V., Lazaryshyna I.D., Agnieszka Kister, Mieczysław Dobija etc.; for the total ed. Doctor of Economics, prof. I.D. Lazaryshyna. Kyiv:Komprynt, 2019. 190 p.
52. ANALYTICAL PROVISION OF LAND RESOURCES MANAGEMENT OF THE ENTERPRISE: STATE AND IMPROVEMENT. Theoretical and practical aspects of the development of modern scientific research: Scientific monograph. Part 1. Riga, Latvia: Baltija Publishing, 2022. 400 p. Р. 105 – 129.
53. Application of International Accounting Standards by Enterprises in the Context of Modern Challenges: сollective monograph / Beldii A.M., Boyarova O.A., Derevianko S.I., Gutsalenko L.V., Hanyaylo O.M., Hurenko T.O., Kolesnikova O.M., Kryvorot O.Hr., Kuzyk N.P., Lytvynenko V.S., Meliankova L.V., Myskiv L.P., Popova O.O., Shara Y.Yu., Shevchuk K.V., Sliesar T.M., Vakulyk D.A. / National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine. Košice: Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach, 2022. 275 p.
54. Brukhanskyi R., Spilnyk I. “Cryptographic Objects in the Accounting System”, Proceedings of 9th International Conference on Advanced Computer Information Technologies, ACIT’2019, (2019) pp. 384 – 387.
55. Digital Financial Reporting. URL: https://en.wikibooks.org/wiki/Digital_Financial_Reporting. (дата звернення: 17.08.2023).
56. Gutsalenko L.V., Mokiienko D.O. Modern remuneration system in foreign countries. Bioeconomy and Agrarian Business. Том 11. №1, 2020, рр. 40 – 47. URL: http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Bioeconomy/article/view/14434. (дата звернення: 17.08.2023).
57. Hurenko T.O. Accounting policy: the basis of enterprise strategic plans / Financial support for the functioning of the agricultural sector in modern conditions. N. Davydenko, O. Gudz, N. Trusova and others: [Ed. By Doctor of Economic Sciences, Prof. Davydenko N.M.] – Collective monograph – Verlag SWG imex Gmbh. Nurnberg, Deutschland, 2020. С. 251 – 261.
58. Hurenko T. Environmental accounting: prospects of development. National and world financial and economic systems in the conditions of modern challenges: сollective monograph. Verlag SWG imex GmbH, Nurnberg, /Ed. By Doctor of Economic Sciences, Prof. Davydenko N.M. 2021. 265 – 276 c.
59. Hurenko T. Accounting information - basis for development a receivablses management strategies. Науковий журнал "Acta Academiae Beregsasiensis. Economics". 2022.
60. Hurenko T. Risks of accounting and their influence on management decisions. Збірник наукових праць Державного університету інфраструктури та технологій. Серія «Економіка і управління. Вип. 50. К.: ДУІТ, 2021. 150 с. (С. 96 – 103) DOI: http://doi.org/10.32703/2664-2964-2021-50 (дата звернення: 25.10.2023).
61. Hutsalenko, L., Kolesnikova, O., Marchuk, U., Zabolotnyy, S. (2020). THE HACCP SYSTEM AS A GUARANTEE FOR FOOD SAFETY IN UKRAINE. Economic Sciences for Agribusiness and Rural Economy, (4), 49-54. https://doi.org/10.22630/ESARE.2020.4.6. (дата 
звернення: 25.10.2023).
62. Hutsalenko L, Lepetan I. Еcological-oriented approach in providing of sustainable development of ukraine’s agrarian sector: place and role of accounting. In Účtovníctvo a audítorstvo vprocese svetovej harmonizácie. medzinárodná vedecká konferencia.Účtovníctvo a audítorstvo v procese svetovej harmonizácie: zborník zmedzinárodnej vedeckej konferencie, 7.-9. septembra 2021, (Skalica, Slovensko). Bratislava : Vydavateľstvo EKONÓM, 2021. ISBN 978-80-225-4847-2.
63. Zhukova, O., Mandragelia, V., Sobolyeva, S., Hurenko, T., & НnatG. (2021). Formation of soft-skills in future teachers in the context of teaching practice in a pandemic. Revista Tempos E Espaços Em Educação, 14(33), e16584. URL: https://doi.org/10.20952/revtee.v14i33.16584 (REVISTA TEMPOS E ESPACOS EDUCACAO. Publisher: UNIV FEDERAL SERGIPE, AV VEREADOR OLIMPIO GRANDE, ITABAIANA, SERGIPE, BRAZIL, 00000. ISSN / eISSN: 1983-6597 / 2358-1425 Web of Science Master Journal List - Search (clarivate.com). (дата звернення: 25.10.2023).
64. Khorunzhak N., Brukhanskyi R., Ivanyshyn V. Logic-statistical information models in control function of accounting. Independent Journal of Management&Production. 2019. Vol 10, No 7. P. 846-871. DOI: http://dx.doi.org/10.14807/ijmp.v10i7.906. (дата звернення: 15.11.2023).
65. L. Gutsalenko, V. Dubovskyi. Аналітична оцінка місцевих бюджетів та зборів і заходів вдосконалення механізмів їх справляння. "Bioeconomy and Agrarian Business" Том 10. №2, 2019. URL:http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Bioeconomy/issue/view/546. (дата звернення: 15.11.2023).
66. Liubov Gutsalenko, Uliana Marchuk, Serhiy Zabolotnyy, Nataliia Ostapiuk, Natalia Tsaruk, 2022. Categorical Characteristics of Wine Classifications in the System of Internal Regulation of Accounting. European Research Studies Journal, Volume XXV, Issue 2, 543-554. URL: https://ersj.eu/journal/2972. (дата звернення: 18.09.2023).
67. Prodanchuk М.А., Tripak M.M. Hutsalenko L.V., Myskiv L.P., Shevchuk N.S. ORGANIZATION ASPECTS OF THE INTEGRATED REPORTING FORMATION. Financial and credit activity: problems of theory and practice. 2021. № 5(40). WoS. URL: https://www.webofscience.com/wos/author/record/112990, https://fkd.ubs.edu.ua/index.php/fkd/article/view/3555/3351. (дата звернення: 18.10.2023).
Інформаційні ресурси
1. https://nubip.edu.ua/node/17325 – Електронна бібліотека НУБіП України
2. http://rp.gov.ua/home/ – Рахункова палата України.
3. https://customs.gov.ua/ – Державна митна служба України.
4. https://www.finance.ua – Фінанси України.
5. https://dasu.gov.ua/ – Державна аудиторська служба України.
6. https://www.kmu.gov.ua/ – Кабінет Міністрів України.
7. http://www.nbuv.gov.ua/ – Національна бібліотека імені В.І. Вернадського.
8. https://www.mof.gov.ua/uk – Міністерство фінансів України.
9. https://mof.gov.ua/uk/state-fiscal-service-state-fiscal-service – Державна фіскальна служба 
України.
10.https://www.treasury.gov.ua/ –Державна казначейська служба України.
11. https://www.rada.gov.ua/ – Верховна Рада України.
12. http://apu.com.ua/ – Аудиторська палата України.
13. www.zakon.rada.gov.ua.
14. http://www.ukurier.gov.ua/ – Газета «Урядовий кур'єр»
15. https://buhgalter911.com/uk/ – Бухгалтер 911.
16. http://www.bank.gov.ua – сайт Національного банку України.
17. http://magazine.faaf.org.ua/ – Облік і фінанси АПК. Бухгалтерський портал

Остання зміна: вівторок, 24 вересня 2024, 18:13
Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла