Спеціальна термінологія у сфері турбізнесу
Спеціальна термінологія у сфері турбізнесу
Анімація - розважальна програма в готелі.
Блок місць - кількість номерів в готелі (літаку), яку може пропонувати туроператор туристам за договором з готелем (авіакомпанією).
Вебінар - різновид веб-конференції, проведення онлайн-зустрічі або презентацій через інтернет в режимі реального часу для працівників турфірм.
"Палаючий тур" - це тур, який купується за декілька днів до його початку, і його ціна, як правило, нижче за звичайну (стандартну).
Готель на першій лінії - готель безпосередньо біля моря, тобто між пляжем і готелем немає інших будов, але може бути дорога.
Інфолист - рекламно-інформаційний матеріал на 1 сторінку, що дає коротке уявлення про тур.
Комісійна винагорода (комісія) - сума грошей, яку отримують турагенти (посередники) від туроператорів за продаж їх турів.
Норма багажу - максимальна вага або габарит багажу, що приймається авіакомпанією до безкоштовного перевезення.
Готель на стопі - усі номери в готелі заброньовані туроператорами і більше в готелі вільних місць немає.
Приймаюча сторона - компанія, яка робить послуги туристам, що прибули до країни (місце) тимчасового перебування за домовленістю з відправляючою стороною.
Рекламний тур (рекламник, інфотур) - безкоштовний або пільговий тур, організований для менеджерів турагентів з метою їх ознайомлення з турмаршрутами і готелями.
Рулетка (фортуна, бінго) - тур, в якому турист при купівлі не знає, в якому конкретно готелі він буде розміщений. Може знати тільки категорію готелю. Дешевше за стандартні тури.
Семінар - презентація представниками туроператорів послуг компанії менеджерам турагентів. Організовуються напередодні сезону за конкретним напрямом (країною).
Room service - обслуговування в номерах.
SPO (СПО) - спеціальна пропозиція оператора; розсилка туроператора із зазначенням інформації про конкретний тур з привабливою ціною.
Work shop - захід, на якому "приймаюча сторона" проводить семінар, у рамках якого запрошує представників готелів регіону для презентації їх послуг.
HV - 1 - Готель клубної системи першої категорії з розміщенням в котеджах або бунгало. Приблизно відповідає 3-4-х зірковому. Як правило, мають велику зелену територію, номери невеликі.
HV - 2 - Клубний готель нижчого, ніж HV - 1, класу.
Класифікація номерів в готелі по місткості:
SINGL - одномісний номер
DBL - дабл, двомісний номер з одним двоспальним ліжком.
TWIN - твін, двомісний номер з двома окремими ліжками.
TRPL - тріпл, номер на трьох, зазвичай з трьома ліжками, що окремо стоять.
QDPL - чотиримісний номер.
Класифікація номерів в готелі по виду з вікна:
GV - Garden View - вид в сад або в двір готелю.
SV - Sea View - вид на морі.
PL - Pool View - вид на басейн.
BV - Beach View - вид на пляж
LV - Laguna View - вид на лагуну
VV - Valley View - вид на долину.
MV - Mountain View - вид на гори
CV - City View - вид на місто
RV - River View - вид на річку
Класифікація номерів в готелі по рівню
Standard Room - найзвичайніший номер, свого роду "точка відліку". У нім обов'язково будуть ліжка і санвузол, а антураж і технічна оснащеність залежать від рівня готелю.
Family Room - сімейний номер, дві суміжні кімнати (за розміром - півтори), в кожній з яких зазвичай стоять два ліжка (у "дитячій" ліжко може бути двоповерховим). При бронюванні варто уточнити, чи є між кімнатами двері (іноді там просто великий отвір). Коштує дорожче за стандартний номер, в який поставили два додаткові ліжка.
Executive Room - простора кімната для ділових людей, розділена на дві зони, зазвичай спальні і робочі. Забезпечена факсом і виходом в Інтернет.
Junior Suite - кімната більшої, в порівнянні із стандартним номером, площі, поділена на дві зони, : спальну і гостину, які іноді відділяються один від одного декоративними гратами або полицею, а іноді - лише рівнем підлоги. Меблі тут краще, ніж в стандартних кімнатах, та і обслуговування теж: наприклад, забираються такі номери в першу чергу. Junior Suites зазвичай зустрічаються в готелях 5*, рідше - в 4*, і коштують вони дорожче за стандартні кімнати.
Suite - наступна сходинка поліпшених номерів. Просторий двокімнатний номер (хоча кімнати можуть розділятися символічною аркою), прекрасно оброблений, з багатими меблями, часто з двома санвузлами (але навіть якщо санвузол один, там можуть бути ванна і душова кабіна одночасно або, наприклад, дві раковини).
Deluxe Suite, Excellence Suite - наступний ступінь с’ютов. Кімнат дві або три, причому їх розміри дуже великі. Джакузі у ванні - майже норма, тераса або балкон величезні. Стоять майже в два рази дорожче за стандартний номер.
King Suite, Presidential Suite - найвища с’ютова сходинка, зазвичай включає пару спалень, вітальню, робочий кабінет, пару санвузлів. Безкоштовні вино і фрукти в номері - норма, меблі можуть бути ексклюзивними.
Studio - студія (однокімнатний номер більше стандартного з кухнею)
ExB - (extra bed) - можливість установки додаткового ліжка.
Chld - (child) - вартість проживання дитини до 12-ти років. Іноді означають CH - велика дитина, до 12-15 років; ch - маленька дитина - до 6 років, inf - (infant) - дитина до 2-х років.
ROH - (run of the house) - розміщення на розсуд готелю
honeymoon room - номер для молодят
connected rooms - розташовані поруч номери, що мають двері з одного в іншій.
duplex - двоповерховий номер.
APT (Apartment) - двух- або трикімнатний номер (іноді кімнат більше) з кухонним куточком або повноцінною кухнею. Кількість спалень позначається так: 1 BDRM і 2 BDRM - відповідно, 1 і 2 спальні.
Класифікація харчування
Основні форми харчування
OB, RO(only bed, room only) - без харчування
BB (bed & breakfast) - тільки сніданок
HB (half board, напівпансіон) - як правило сніданок + вечеря), але можливий і варіант сніданок + обід (обідовечеря).
FB (full board, повний пансіон) - сніданок + обід + вечеря.
AI (All inclusive) - усе включено - сніданок, обід і вечеря. Протягом дня пропонуються напої (алкогольні і безалкогольні) в необмеженій кількості плюс додаткове живлення (другий сніданок, підвечірок, пізня вечеря, легкі закуски, барбекю в барах готелю і тому подібне)
UAI (Ultra all inclusive) - сніданок, пізній сніданок, обід, підвечірок і вечеря (шведський стіл). Великий вибір солодощів, десертів, всіляких закусок, а також широкий вибір напоїв місцевого і імпортного виробництва.
Континентальний сніданок (CB) - легкий сніданок, до складу якого можуть входити гарячі напої (чай/кави), варені яйця, сир, різна випічка, нарізне м'ясо, холодні напої (сік/молоко), мюслі.
AB (American breakfast) - також зустрічається назва Англійський сніданок. CB + омлет з беконом (іноді сосисками).
Основні форми подачі харчування.
A la carte (по меню) - Обслуговування по меню офіціантами. У разі, якщо живлення включене у вартість проживання або передоплачено, то надається вибір блюд по декількох позиціях.
Шведський стіл (буфет) - самообслуговування.
Табльдот (table d'hôte) - комплексний обід.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла
Кернінг шрифтів
Видимість картинок
Інтервал між літерами
Висота рядка