Спеціальність 123 «Комп’ютерна інженерія» 

Освітня програма «Комп'ютерні системи і мережі» 

Випускова кафедра: Комп’ютерних систем і мереж
Тел.: (044) 527-81- 99
E-mail: csn@it.nubip.edu.ua
Завідувач кафедри – доктор технічних наук, професор Лахно Валерій Анатолійович

Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп’ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 2.
Автор: Лахно Валерій Анатолійович, д.т.н., проф., професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Мета виробничої практики – поєднання теоретичної підготовки здобувачів з формуванням практичних навичок роботи за фахом для полегшення виходу здобувачів на ринок праці після закінчення ЗВО. Одночасно переслідується і навчальна мета, яка полягає у систематизації, закріпленні і розширенні теоретичних і практичних знань здобувача, набутих в попередні періоди. Узагальненою метою виробничої практики є закріпити і поглибити знання, отримані за попередній час навчання в університеті, і використовувати їх для обґрунтованого прийняття проектних рішень, набути досвіду роботи виконання пошуку і порівняльного аналізу при виборі найбільш прийнятних протоколів, алгоритмів та програм, вдосконалити знання й уміння при проектуванні комп’ютерних систем в цілому і практично закріпити навички розробки її базових елементів програмного, інформаційного та технічного забезпечення для комп’ютерних мереж та систем, набути досвіду в оформленні проектних і графічних матеріалів, складанні пояснювальних записок, специфікацій, відомостей та інше.
Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп’ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 15.
Автор: Лахно Валерій Анатолійович, д.т.н., проф., професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Робоча програма дослідницької складена у відповідності до освітньо- професійної програми «Комп'ютерні системи і мережі» спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія ступеня вищої освіти магістр. Метою дослідницької практики є закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчання, формування базових професійних умінь і навичок, особистісних якостей фахівця з комп’ютерної інженерії, необхідних для успішної роботи та професійного розвитку в сучасних ІТ компаніях, що займаються розробленням, удосконаленням та впровадженням ІТ технологій у всіх галузях людської діяльності. Розширення наукового світогляду в предметній області та формування прагнення до професійного самовдосконалення.

Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп’ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 5.
Автор: Лахно Валерій Анатолійович, д.т.н., професор, професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Метою викладання курсу є теоретична та практична підготовка студентів до вивчення систем обробки даних та принципів інтелектуального аналізу даних на основі методів та алгоритмів Data Mining.

Сертифікат Introduction to Data Science in Python

Introduction to Data Science in Python

Сертифікат Introduction to Machine Learning in Production

Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженеріяОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Викладач: Лахно Валерій Анатолійович, д.т.н., проф., професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.

Анотація: Мета дисципліни "Комп'ютерні методи аналізу та проектування електронних засобів захисту інформації": ознайомити студентів із сутністю автоматизованого проектування електронних засобів захисту інформації (ЗЗІ), навчити розумінню принципів функціонування САПР, а також практичним навичкам ефективного використання сучасних САПР в задачах автоматизованого проектування електронних пристроїв для захисту інформації.

Завдання дисципліни: вивчення типової структури та класифікації САПР; ознайомлення зі структурою процесу проектування, типовими проектними операціями та процедурами; вивчення видів забезпечення САПР; ознайомлення з основними алгоритмами математичного забезпечення САПР; набуття навичок з використання САПР з метою автоматизованої розробки електронних засобів захисту інформації.

Основні результати навчання: Уміти працювати із програмним забезпеченням САПР для вирішення конкретних конструкторських завдань, пов’язаних із захистом  інформації. 

Уміти визначати (розраховувати) необхідну кількість рівнів комутації друкованих плат, матеріали основи, провідникових та ізоляційних шарів, граничні значення розмірів електронних пристроїв; розробляти топологію друкованих плат з використанням сучасних засобів комп’ютерного проектування ЗЗІ.

Уміти проводити конструювання електронних ЗЗІ та систем з використанням сучасних СAD та CAE систем, міжнародних стандартів з урахуванням вимог технічних завдань в умовах дії дестабілізуючих факторів.

Професійний сертифікатhttps://coursera.org/share/26dad9a786ef41cad8e883d030e075b0



Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія (Комп’ютерні системи захисту інформації). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Викладач: Лахно Валерій Анатолійович - д-р техн. наук, професор, професор кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія. ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Викладачі: Лахно Валерій Анатолійович - професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Поняття штучного інтелекту. Поняття інтелектуальної системи ІС та інтелектуальної задачі ІЗ. Способи подання інтелектуальної задачі та методи пошуку рішень. Знання та моделі представлення знань у СШІ. Семантичні сітки СС : основні поняття, типи, способи опису та логічне виведення на СС. Фрейми: основні поняття, структура фрейма. Фреймові системи. Експертні системи EC: призначення та принципи побудови; узагальнена архітектура; класи задач, які вирішуються за допомогою EC. Сучасні програмні та інструментальні засоби створення СШІ: Visual Prolog. Allegro CLOS, CLIPS, JESS. Мови функціонального та логічного програмування.
Сертифікат: Introduction to Machine Learning in Production

https://coursera.org/share/0ca9c207ce4a923878e77d223a82171f


Сертифікат

Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп'ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Викладачі: Лахно Валерій Анатолійович - д-р техн. наук, професор, професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Метою викладання навчальної дисципліни"Методологія наукових досліджень з основами інтелектуальної власності" передбачається засвоєння студентами понять про науку, відомостей про стан сучасної науки, розуміння процесу наукової діяльності, оволодіння методологічними та методичними основами наукового дослідження, зокрема, в агропромисловому секторі. Оволодіння програмою курсу сприяє виконанню студентами завдань з інших дисциплін, які передбачають наукові дослідження, узагальнення теоретичного матеріалу і розробку практичних рекомендацій щодо застосування результатів наукового дослідження. Матеріал курсу допоможе при аналізі інформаційних джерел, підготовці курсових і дипломних робіт, статей, доповідей на науково-практичних конференціях.

Сертифікат - Qualitative Research Methods  https://coursera.org/share/b4b6edc0f5e7b6f0541ace376a41c3dd 


Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія (Комп’ютерні системи захисту інформації). ОС: Магістр. Семестр: 1. ECTS: 4.
Викладач: Лахно Валерій Анатолійович - доктор технічних наук, професор, професор кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
https://coursera.org/share/034942afd570f100f1300dc8ad2a8f72 ;

Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія (Комп’ютерні системи захисту інформації). ОС: Магістр. Семестр: 2. ECTS: 6.
Викладач: Лахно Валерій Анатолійович - доктор технічних наук, професор, професор кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
П23

Спеціальність: 123 Комп’ютерна інженерія (Комп’ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Викладач: Смолій Віктор Вікторович - доцент кафедри комп’ютерних систем і мереж.
Анотація: Концептуальна модель систем візуалізації (СВ). Загальні принципи синтезу зображень у комп'ютерних системах, апаратні та програмні засоби систем візуалізації. Інструментальні засоби мов високого рівня з виводу зображень та базові класи графічних об'єктів. Системи класифікації та особливості засобів введення та візуалізації зображень. Стандарти опису графічних даних. Конвеєр систем координат СВ. Геометричні моделі та перетворення, алгоритмічні та інструментальні засоби 3-Д графіки. Принципи роботи з кольоровими зображеннями. Основні поняття теорії розпізнавання образів. Конвеєр систем розпізнавання образів. Задачі покращення зображень та їх особливості, фільтрація зображень. Задачі бінарізації та препарації зображень. Методи розпізнавання образів.

Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія.
Автор: Саяпін С.П.

Рік останньої атестації: 2016

Анотація: Системне та функціональне проектування комп’ютерних систем (КС). 

Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп’ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Автор: Лахно Валерій Анатолійович, д-р техн. наук, проф., професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Основи захисту інформації. Завдання захисту інформації. Порядок проведення робіт з захисту інформації. Класифікація методів і засобів захисту інформації. Канали несанкціонованого одержання інформації. Поняття каналу несанкціонованого одержання інформації. Методи виділення інформації. Перехоплення інформації в лініях зв'язку. Методи руйнування інформації. Програмні методи руйнування інформації. Технічні методи і засоби захисту інформації. Криптографічний захист інформації. Програмні методи захисту інформації.

 

Професійний сертифікат Сертифікат

 

Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп’ютерні системи і мережі). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Автор: Лахно Валерій Анатолійович, д-р техн. наук, проф., професор кафедри комп’ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
Анотація: Основи захисту інформації. Завдання захисту інформації. Порядок проведення робіт з захисту інформації. Класифікація методів і засобів захисту інформації. Канали несанкціонованого одержання інформації. Поняття каналу несанкціонованого одержання інформації. Методи виділення інформації. Перехоплення інформації в лініях зв'язку. Методи руйнування інформації. Програмні методи руйнування інформації. Технічні методи і засоби захисту інформації. Криптографічний захист інформації. Програмні методи захисту інформації.

Професійний сертифікат

Сертифікат
Спеціальність: 123 Комп'ютерна інженерія (Комп'ютерні системи захисту інформації). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Лектор: Лахно Валерій Анатолійович - д-р техн. наук, професор, професор кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки.
П23

Анотація: Основні поняття технології програмування. Стандарти життєвого циклу розробки програмного забезпечення. Методи програмування. Сучасні моделі розроблення ПЗ та управління проектами з розробки ПЗ. Засоби проектування програмного забезпечення. Різновиди середовищ для вирішення проблем взаємодії програмних компонент. Методи специфікації програм, інтерфейсів та систем. Об’єктно-орієнтоване візуальне програмування. Класи даних. CASEзасоби підтримки структурного підходу до проектування програмного забезпечення. Технологія впровадження інструментальних CASE-засобів.