Освітній ступінь: Магістр
Спеціальність: 144 Теплоенергетика
Освітня програма: Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент

Випускова кафедра: Інженерії енергосистем
Тел.: (044) 527-87-48, (099) 335-11-12
E-mail: term_chair@nubip.edu.ua

Завідувач кафедри – Антипов Євген Олексійович – кандидат технічних наук, доцент кафедри інженерії енергосистем

Гарант програми – Горобець Валерій Григорович – доктор технічних наук, професор, професор кафедри інженерії енергосистем

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Практичні - 30; Самостійна робота - 75. Підсумковий контроль: Екзамен. 
Анотація: Вивчення дисципліни спрямовано на формування у випускників компетентностей, які включають систему знань на рівні професійних вимог до спеціальності, методологію аналізу проектних рішень, розробку та обґрунтування проектів для задоволення суспільних та особистих потреб в умовах обмеженості ресурсів. Проектний аналіз використовується для обґрунтування проектних рішень як сукупність методологічних засобів оцінки ефективності проектів на основі зіставлення витрат і результатів. Процедура і методи такого аналізу спрямовані на висунення альтернативних варіантів вирішення проблеми проектування та інвестування, виявлення масштабів невизначеності по кожному з них і їх зіставлення за тими чи іншими критеріями ефективності, у тому числі перевірка щодо відповідності діючим вимогами по енергоефективності.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 2. ECTS: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Практичні - 15; Самостійна робота - 90. Підсумковий контроль: Екзамен.
Анотація: Метою курсу є опанування знань і отримання навичок для професійної діяльності майбутніх спеціалістів, фахівців щодо безпечної експлуатації й обслуговування енергетичних установок широкого спектру застосування на сучасних підприємствах, виробничих об'єктах, господарствах.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15, Лабораторні - 15, Практичні - 15, Самостійна робота - 15. Підсумковий контроль: Екзамен.
Анотація: Метою курсу є підготовка висококваліфікованих фахівців до практичної роботи у сфері проектно- конструкторської, технологічної, дослідницької та управлінської діяльності у галузі теплоенергетики, здатних до вирішення задач пов’язаних з впровадженням відновлювальних джерел енергії, пошуком шляхів підвищення рівня енергоефективності споживачів та надання оцінки негативного впливу на оточуюче середовище при використанні викопних видів палива. Дисципліна «Біопаливо» для студентів магістратури спрямована на пояснення студентам потреби в заміні викопних видів палива на біопаливо. Студенти вивчають вплив викопних видів палива на довкілля. Програмою вивчення дисципліни передбачено вивчення таких видів біопалива, як тверде і гранульоване біопаливо, біогаз і біоводень, генераторний і піролізний гази, рідкі біопалива для дизельних двигунів і двигунів з примусовим запалюванням, технології та технічні засоби їх отримання.

Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 1. ECTS: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Лабораторні - 15; Практичні - 15; Самостійна робота - 75. Підсумковий контроль: Екзамен. 

Анотація: Біоенергетика сьогодні впевнено займає місце лідера світової відновлюваної енергетики, відіграючи значну роль у заміщенні викопних палив та скороченні викидів парникових газів.

Метою навчальної дисципліни є формування у студентів теоретичних знань щодо питань, пов’язаних з існуючими та перспективними технологіями перетворення енергії біомаси для отримання електричної та теплової енергії та набуття ними практичних навичок застосовування біоенергетичних установок в системах енергопостачання.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Лабораторні - 30; Самостійна робота - 75. Підсумковий контроль: Екзамен. 

Автори: Горобець Валерій Григорович - професор кафедри інженерії енергосистем; Троханяк Віктор Іванович - доцент кафедри інженерії енергосистем.
Анотація: Розглянуто основні принципи і технології зменшення шкідливих викидів в навколишнє середовище. Вивчаються конструкції обладнання, що входить до складу систем очистки продуктів згорання палив в теплоенергетичних установках великої, середньої і малої потужності. Розглядаються основні напрямки і підходи для покращення екологічних показників довкілля.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 4. ЄКТС: 2. Автор: Шеліманова Олена Віталіївна - доцент кафедри інженерії енергосистем
Анотація: Перспективи сталого розвитку глобальної економіки тісно пов'язані з можливостями ефективного застосування відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), які поступово замінюють традиційні джерела та набувають все більшого значення. Застосування інноваційних принципів вироблення відновлюваної енергії, що сприяють її ефективному використанню, дасть додатковий імпульс охорони навколишнього середовища, забезпечить надійне енергопостачання і підвищення конкурентоспроможності економіки

Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 10; Лабораторні - 10; Практичні - 10; Самостійна робота - 90. Підсумковий контроль: Екзамен. 
Анотація: Тут напишіть в один абзац анотацію своєї дисципліни (один! абзац, 1-2 речення!!! 1-4 строки).
Покликання на силабус Силабус (Тут потрібно надати посилання на Силабус, розміщений на сторінці кафедри).

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 10; Лабораторні - 20; Самостійна робота - 90. Підсумковий контроль: Екзамен. 
Анотація: В дисципліні розглядаються основні принципи математичного моделювання процесів тепло- і масопереносу та гідродинаміки, що відбуваються в теплоенергетичному обладнанні, сільськогосподарських та промислових об’єктах. Розглянуто основні рівняння, які описують такі процеси та методи їх розв’язку для ламінарного і турбулентного режимів течії. Викладені основи чисельного моделювання інтегро-диференціальних рівнянь та комп’ютерного їх обчислення. Наведена інформація про основні пакети прикладних програм ANSYS FLUENT, для розрахунку гідродинаміки, теплофізичних процесів, що протікають в об’єктах і теплоенергетичних установках різного призначення.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 3. ECTS: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Практичні - 30; Самостійна робота - 75. Підсумковий контроль: Екзамен. 
Анотація: Вивчення дисципліни покликано формувати у здобувачів здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності) та розвивати здатність управляти робочими процесами та приймати ефективні рішення у сфері теплоенергетики, беручи до уваги соціальні, економічні, комерційні, правові, та екологічні аспекти. Надана стратегія енергетичного аудиту, яка об'єднує загальний алгоритм розробки пропозицій спрямованих на зменшення використання кожного з видів енергоносіїв і оптимізацію структури енергоспоживання. Приділено увагу технічним прийомам і практичним заходам для проведення енергоаудиту та методам для побудови ефективних систем енергетичного менеджменту.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 10; Практичні - 20; Самостійна робота - 90. Підсумковий контроль: Екзамен. 

Анотація: Енергозбереження як діяльність, спрямована на економію та раціональне використання енергії і природних енергетичних ресурсів, тобто на підвищення енергоефективності економіки, набуває в Україні все більшого значення у зв’язку з необхідністю ощадливого використання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР). Задача скорочення використання первинних ПЕР може бути вирішена за рахунок ефективного впровадження альтернативних джерел енергії.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 10; Практичні - 20; Самостійна робота - 90. Підсумковий контроль: Екзамен. 
Анотація: Розглянуто питання різновидів програмного забезпечення для теплотехнічних розрахунків. Наведено послідовність застосування та виконання на таких програмах. Наведення аналізу результатів та їх подальше застосування в інженерній практиці.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика. ОС: Бакалавр. Семестр: 8. ЄКТС: 4.
Автори: Шеліманова Олена Віталіївна - доцент кафедри теплоенергетики, Сподинюк Надія Андріївна - доцент кафедри теплоенергетики, Троханяк Віктор Іванович - доцент кафедри теплоенергетики.
Анотація: Основні фактори економії електроенергії на промислових підприємствах. Загальні питання визначення економічної ефективності капітальних вкладень в енергетику. Основи нормування електроенергії. Основні напрями економії енергоресурсів різних галузей виробництва. Енергозберігаючі режими в системах електропостачання промислових підприємств.

Рік останньої атестації: 2021

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 3. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 10; Практичні - 20; Самостійна робота - 90. Підсумковий контроль: Екзамен.
Анотація: Вивчення дисципліни направлено на формування ґрунтовних знань щодо зменшення обсягів енерговитрат, дотримання екологічних вимог при експлуатації для підвищення рівня енергоефективності інженерних систем будівель і споруд різного призначення на основі сучасних наукових концепцій і новітнього рівня розвитку опалювально-вентиляційної техніки. Під час вивчення дисципліни здобувачі вчаться здійснювати аналіз інформації щодо стану фактичних або проектних характеристик огороджувальних конструкцій та інженерних систем будівлі, проводити оцінку відповідності розрахункового рівня встановленим мінімальним вимогам з розробкою сертифікату енергетичної ефективності та надавати технічно і економічно обґрунтовані рекомендації щодо підвищення наявного рівня енергетичної ефективності будівель та інженерних систем.
Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 2. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Лабораторні - 15; Практичні - 15; Самостійна робота - 75. Підсумковий контроль: Екзамен. 
Автор: Сподинюк Надія Андріївна - канд. техн. наук, доцент кафедри Інженерії енергосистем; Троханяк Віктор Іванович - канд. техн. наук, доцент кафедри Інженерії енергосистем
Анотація: Перехід у нове тисячоліття став історичною віхою розвитку систем створення мікроклімату в Україні. В даний час в Україні проходить новий етап розвитку систем забезпечення мікроклімату, який полягає у широкому використанні сучасних систем та новітніх розробок, та заходах енергозбереження.

Покликання на силабус Силабус

Спеціальність: 144 Теплоенергетика (Інженерія відновлювальних джерел енергії та енергоменеджмент). ОС: Магістр. Семестр: 1. ЄКТС: 4.
Розподіл годин: Лекції - 15; Лабораторні - 15; Практичні - 15; Самостійна робота - 75. Підсумковий контроль: Екзамен.
Анотація: Одне із основних завдань дисципліни теплоенергетичні установки з ВДЕ полягає в засвоєнні студентами теоретичних основ роботи теплоенергетичних установок з ВДЕ, набуття практичних навичок, формуванню можливостей самостійно розв’язувати конкретні інженерні задачі. 

В результаті вивчення дисципліни студенти повинні вивчити склад теплоенергетичних установок і систем з ВДЕ, знати основні принципи їх  роботи, теплові і гідродинамічні процеси, які протікають у теплоенергетичних установках з ВДЕ, виконувати теплотехнічні розрахунки процесів гідродинаміки і теплопереносу в теплоенергетичних установках з ВДЕ.


Покликання на силабус Силабус

Рік останньої атестації: 2019
Автори курсу: Троханяк Віктор Іванович; Василенков Віктор Єгорович 
Accessibility

Шрифти

Розмір шрифта

1

Колір тексту

Колір тла