Практичне заняття 3-4
ТЕМА 3.
УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ПОСЛУГ ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ
Мета заняття: Уміти здійснювати підбір різних видів устаткування для надання послуг оздоровчого комплексу, зокрема тренажерних залів та масажних кабінетів. Розрізняти види плавальних басейнів, саун та соляріїв. Володіти навичками роботи на устаткування для послуг оздоровчого комплексу.
1. Устаткування тренажерних залів.
2. Устаткування для плавальних басейнів.
3. Устаткування саун, соляріїв, масажних кабінетів.
Хід роботи
Вивчення цієї теми необхідно розпочати з оснащення приміщень для біологічного відновлення організму та занять спортом. Далі розглянути устаткування для закритих та відкритих басейнів, саун, бань, тренажерних залів, соляріїв, масажних, спортивних залів Гііпсзх- та хусіїпсзз-комплсксів. Оснащення аквагіарків, водних атракціонів. Класифікація, принцип дії. основні технічні характеристики та правила експлуатації. Приділити увагу вивченню обладнання SРА-центрів при готелях. SРА-готелів.
Вивчити вимоги до оснащення кабінету лікаря: кушетки смотрові та процедурні, столик для інструменту, офтальмологічне та ларігологічне крісла, візок для білизни, що використовувалась, ширми медичні, допоміжні шафи (асистори), стіл для лікаря тощо.
Ознайомитись із правилами оснащення перукарень в залежності від категорії. Устаткування для салонів краси. Принцип дії, основні технічні характеристики та правила експлуатації.
Розглянути устаткування для магазинів та торговельних кіосків. Класифікація, принцип дії, правила експлуатації та техніки безпеки.
Рекомендовані джерела:
Законодавчі та нормативні акти
1. ДСТУ 4269:2003 Послуги туристичні. Класифікація готелів
Основна література:
1. Дейниченко Г.В., Золотухіна І.В., Горєлков Д.В., Червоний В.М. Устаткування закладів готельно-ресторанного господарства: опорний конспект лекцій. Харків: Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2013. 78 с.
Завдання для студентів
Завдання 1. Підготувати інформаційне повідомлення на тему:
1. Конструктивні особливості правила експлуатації та техніка безпеки устаткування для закритих та відкритих басейнів.
2. Конструктивні особливості правила експлуатації та техніка безпеки устаткування для саун, лазнь.
3. Конструктивні особливості правила експлуатації та техніка безпеки устаткування для тренажерних залів.
4. Конструктивні особливості правила експлуатації та техніка безпеки устаткування для соляріїв, масажних, спортивних залів.
5. Оснащення аквапарків, водних атракціонів. Класифікація, принцип дії, основні технічні характеристики та правила експлуатації.
Завдання 2. Підібрати устаткування для:
а) тренажерного залу;
б) плавальних басейнів;
в) саун (лазні);
г) солярію;
д) масажного кабінету.
Обгрунтувати вибір із зазначенням марки устаткування, ціни, основних технічних характеристик, відгуків споживажів тощо.
Завдання виконується студентами та надсилається 1 файлом (назва файлу "Ivanкіv_PR3-4") на перевірку у форматі Microsoft Word.
Вимоги до термінів подачі та оформлення - робота має містити відомості про виконавця та бути надіслана у визначений термін (зазвичай до наступного практичного заняття).
Критерії оцінювання практичного заняття - 16 балів.
Шрифти
Розмір шрифта
Колір тексту
Колір тла